Czy większe tv oferują tą samą jakość co ich mniejsze wersje ?

centur

New member
do rzeczy, mam w tej chwili zeszłorocznego budżetowego sama 55 nu7172 z którego jestem w miarę zadowolony, tzn. ma swoje wady ale generalnie jakość obrazu który generuje mnie zadowala lecz w związku ze zmianą mieszkania postanowiłem zmieć go na wersję 75-calową (zeszłoroczną lub tegoroczną RU) i tu pytanie, czy jakość obrazu pozostanie na tym samym poziomie co w wersji 55 calowej ? słyszałem że im większy tv, szczególnie z budżetowej wersji, to tym większe prawdopodobieństwo cloudingu, nierównomiernego podświetlenia itp i że generalnie 75-calowca warto brać z wyższej półki np z pełnym matrycowym podświetleniem a nie krawędziowym, ze strefowym wygaszaniem itp bo kupno budżetowca w tym rozmiarze to loteria i ryzyko. Nadmienię jeszcze raz że jakość 55 nu7172 mnie zadowala i jeśli wersja 75 calowa nie będzie odbiegała od wersji 55 calowej to w zupełności mi to wystarczy jednak w sklepie trudno to porównać. Sygnał mam z osiedlowej kablówki, oczywiście cyfrowej z mnóstwem kanałów hd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele 75"
- LG 75UM7110 w programie pilotażowym
- JVC 75VU10 cena 4799 zł
- TCL 75EP660 w programie pilotażowym
- LG 75UM7600 w programie
Podaj proszę maila do siebie to CI wyślę.
 

centur

New member
kiki, budżetowe LG odrzucam bo mz mocno odstają od samów, sąsiad miesiąc wcześniej kupił lg w podobnej cenie (nie pamiętam modelu) i jego tv jest pod każdym względem gorszy, przede wszystkim nierównomierność podświetlenia i wyprane kolory, srebrząca czerń a mamy dokładnie tego samego dostawcę tv, żadnych IPS-ów, tylko VA bo na oledy/quledy nie mam siana a JVC czy TCL są dla mnie markami trochę egzotycznymi tym bardziej że cały sprzęt w domu rvt/agd + komórka, jest od samsunga. Jeśli to możliwe to bardzo bym prosił o odpowiedź na moje główne pytanie bo ja osobiści nie mam możliwości bezpośredniego porównania 2 identycznych samsungów z różnymi przekątnymi
 
Do góry