czy warto??

steeze

steeze
Pomagam
VIP
Nie znam konkretnie przedstawionego zestawu, ale dobre panele akustyczne, poprawnie zamontowane poprawiają akustykę pomieszczenia. W tym wypadku inwestycja nie jest duża więc można spokojnie spróbować. To, co może delikatnie zakłócać spokój (znając koszty poprawnej adaptacji akustycznej), to pytanie czy nie dążymy do sytuacji, w której po prostu wydamy kilka stówek.

Pozdrawiam.
 

ziut

New member
te panele ani dobrze nie tlumia ani dobrze nie rozpraszaja. lepiej kupic gruba welne mineralna, troche tkaniny, pare deseczek i zrobic samemu
 

pkomp

New member
ziut nie mieszaj.....wszystkie panele i rozpraszacze trzeba zamontować z głową

te przedstawione nieźle tłumią wysokie częstotliwości ale z rozpraszaniem troszkę słabo - do rozpraszania stosuje się twardy materiał - półokrągłe elementy ze sklejki pleksi itp dla średnich/wysokich tonów
na pochłanianie wysokich i basu wełnę(choć dla basu najlepsze rezonatory helmotza)

ale samo kupno i zamontowanie nic nie da

polecam książkę altona everesta - podręcznik akustyki a dopiero potem zabawę w adaptację akustyczną - inaczej efekt nie będzie idealny
 

ziut

New member
ja nic nie mieszam - zreszta potwierdziles to co ja wyzej napisalem. uwazam ze przy tym budzecie lepiej zrobic panele z welny ktore przy grubosci ok 10 cm beda calkiem dobrze pochlaniac wysokie i srednie. Efekt bedzie lepszy niz przy zastosowaniu tego zestawu z cienkiej gabki, ktory pochlonie tylko najwyzsze czestotliwosci i troszke je rozproszy. Oczywiscie trzeba najpierw zaczerpnac minimum wiedzy w temacie adaptacji akustycznej - glownie w zakresie rozmieszczenia w/w pochlaniaczy.
 

pkomp

New member
gąbka nic nie rozproszy....a pochłanianie czesto nie jest żadnym wyjściem - to jest dobre do nagrywania bliskich wokali a nie odsłuchu - tu stosuje sie rozpraszacze i ewentualnie duuuże pochłaniacze jak ma się problem z basem
 

schwarz

New member
Do każdego pomieszczenia stosuje się inne kombinacje pochłaniania, rozpraszania i odbijania dźwięku. Możesz kupić książkę i sam popróbować albo skorzystać z usług firm które się zajmują akustyką. Ale to drugie to niestety bardzo duży koszt...
 

ziut

New member

pkomp

New member
ziut owszem - gąbka nic nie rozproszy - ale masz tez pianke która zasadniczo jest gąbką(wolne przestrzenie) ale sztywną(co pozwala na odbijanie) :)

tak pochłoniecie jest dobrym rozwiązaniem ale tego na pałe nie zamontujesz - tu juz wchodzi dokładne obeznanie w temacie wczesnych odbić jak i wtórnych - mozna eksperymentować tylko że codziennie gdzie indziej będziemy montować pochłaniacze i zastanawiać sie czy to to co chcemy

tak polece książke bo bardzo dobrze rozjaśnia i ułatwia sprawę(wiem kosztuje ale czas to pieniądz a pozwala zaoszczędzic sporo kasy na bzdurnych panelach)
 

schwarz

New member
Panowie bez ogólników. U mnie do pokoju wstawiłem 4m2 BARDZO gęstej gąbki akustycznej ok 4cm grubości na ścianę którą mam za sobą jak oglądam czy słucham. Efekt jest taki że różnicę w dźwięku usłyszałoby nawet dziecko. Robi się scena i dużo łatwiej lokalizować skąd dobiega dźwięk. Pogłos idzie w dół a to raptem 4m2 gąbeczki i godzinka testów gdzie to wstawić. Koszt śmieszny a czujesz się jakbys kupił nowy sprzęt.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może to coś Wam pomoże, prawa ściana:

p1080263u.jpg


Lewy tylny róg:

p1080262d.jpg
 
Do góry