Czy warto zmienić amplitnuer dla pre out?

kornknot

New member
Witam! Jestem szcześliwym posiadaczem amplitunera HK AVR 360 i zestawu głośnikowego 5.1 JBL Northridge (E90 na przodzie). W kinie gra przepięknie, bo do tego był głównie kupiony tylko teraz się zastanawiam czy nie ulepszyć sobie stereo. W związku z tym pomyślałem zamianie amplitunera na AVR 460, bo nie dość że ma lepsze bebechy, więc powinien zagrać lepiej w kinie to przede wszystkim ma pre out.
Tylko teraz pytanie do was - czy jest sens sprzedawać roczny i pasujący mi amplituner, gdzie zapewne trochę pieniędzy stracę na trochę wyższy model? I przede wszystkim czy E90 dobrze zagrają w stereo czy nie ma w ogóle sensu się bawić, bo i tak nie będzie dużej różnicy?
Nie wiem czy jest sens to pisac, ale dla pełnego obrazu - mam pokoj 5x5 m, a słucham jazzu, reggae, rocka.
Dzięki za odpowiedzi!

Dobra to trochę inaczej spróbuje, bo mało odpowiedzi dostałem :)
czy hk980 będzie brzmiał dużo lepiej w stereo niż avr460 podłączony do 5.1? Bo nie dosc ze bede musiał dopłacic jakis tysiac do amplitunera to jeszcze będe musiał kupić hk980.
Jest sens czy wymyślam? :) Zwłaszcza, że na razie nie mam porządnego odtwarzacza i wszystko jedzie albo z kompa albo z ps3. Moze lepiej poszukac dobrego CD i go puszczac na tym aplitunerze co posiadam?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ranczo

New member
Bez reklam
Nie wiem jak inne końcówki grają (nie słyszałem) ale u mnie AVR460 + RX8 w stereo grają b.dobrze
podłączałem do pre-out końcówkę Emotivy XPA-2 była różnica (wypadkowa AVR460 i XPA-2)
dźwięk był bardziej szczegółowy ale bas krótszy
Emotiva XPA-2 ze swoim DAC'iem zagrała jeszcze inaczej
 

kornknot

New member
Właśnie, tylko u mnie jest jeszcze problem zestawu głośników - bo mam e90 i nie wiem czy one będą dużo lepiej grały, bo jednak kilka tysiecy będę musiał dopłacić. A wydają mi się one aktualnie najsłabszym ogniewem.
 

Trakkah

New member
Wg mojej opinii i tego co słyszałem w domu to wzmak HK980 w porównaniu do AVR460 nie da aż tak dużej poprawy dźwięku w stereo... Ale przekonaj się sam na odsłuchu bo dla Ciebie może być inaczej :)
Poprawę w stereo możesz osiągnąć jak do AVR360 podpiąłbyś kolumny które lepiej radzą sobie z muzyką... Kolumny zrobią o wiele większą różnicę w jakości niż wymiana ampli o jeden model wyżej...
 

kornknot

New member
No właśnie tylko, ja nie chciał bym pogarszać kina bo to jest dla mnie najważniejsze aby miał obsługę 3D i grał jak najlepiej w 5.1 i 7.1 :) Dlatego nie chciał bym zmieniać kolumn, bo ich brzmienie mi w filmach pasuje.
HK990 byłoby super, ale jest ponad moje możliwości niestety :)
Myślicie, ze roczny avr360 z gwarancją uda mi się za 2 tysiace sprzedac?:) Nie wiem czy gwarancja nie była nawet przedłużana.
Chyba mi się nie uda nic wymyslic, bez pogarszania kina lub wydawania kilku tysiecy :/
Chybaz ze znajdę kupca który zapłaci dobrą cene za moj amplituner:)
 

Radoslav

New member
Trochę podepnę się pod temat, bo i mi zaczyna chodzić po głowie rozbudowa zestawu w celu poprawy stereo :), a myślę że dla kolegi kornknot tez może być przydatna.
Co myślicie w takiej sytuacji o rozwiązaniu podsuwanym tu na forum dla ampli bez pre-out tj. z dzielnikiem napięcia? Dzięki temu można pozostać przy swoim ampli do kina, które znamy i lubimy (przyzwyczailiśmy się) do jego brzmienia i nie koniecznie chcemy się go pozbywać...mając też na uwadze koszty. A jednak chce się poprawić stereo np. poprzez zakup dedykowanego do muzyki wzmacniacza.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Czy jest sens? Też miałem ten dylemat miesiąc temu z wzmacniaczem stereo. Ja posiadałem miesięczny AVR 260 który sprzedałem i zakupiłem AVR 460, następnie dokupiłem porządne kable głośnikowe Ultralinka z bi-wire i obecnie moje stereo o niebo lepiej gra niż gdybym do AVR 260 dokupił HK 980 i bawił się w pre out. Jeśli wzmacniacz stereo to tylko HK 990 i tutaj dopiero była by różnica a co do HK 980 żadnej różnicy nie widziałem. Gdybym teraz chciał ponownie poprawiać stereo a jednocześnie dodać coś do kina to zastanawiałbym się jedynie nad modelem AVR 660 lub 760.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Kolego kornknot przecież avr 360 też ma pre-out oraz aktualizację softu do 3d.Więc czemu chcesz kupić 460 dla tego co już masz.Wez do sklepu swoją 360 kę zepnij z 980 i będziesz wiedział czy jest lepiej a potem odsłuchaj 460 i tyle.Poprawcie mnie jeżeli coś zle zrozumiałem
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Czy jest sens? Też miałem ten dylemat miesiąc temu z wzmacniaczem stereo. Ja posiadałem miesięczny AVR 260 który sprzedałem i zakupiłem AVR 460, następnie dokupiłem porządne kable głośnikowe Ultralinka z bi-wire i obecnie moje stereo o niebo lepiej gra niż gdybym do AVR 260 dokupił HK 980 i bawił się w pre out. Jeśli wzmacniacz stereo to tylko HK 990 i tutaj dopiero była by różnica a co do HK 980 żadnej różnicy nie widziałem. Gdybym teraz chciał ponownie poprawiać stereo a jednocześnie dodać coś do kina to zastanawiałbym się jedynie nad modelem AVR 660 lub 760.
 

Lexus

New member
To i Ja podepnę się pod temat ;P
Posiadam Amplituner denon avr 1911 który pre outa oczywiście nie ma :)
do tego klipsch reference 52 set + sub
Moje pytanie jest następujące, czy wymiana ampli na taki co posiada wyjście pre out i kupno wzmacniacza w okolicy 3tys poprawi mi odsłuch stereo? chodzi mi o odczuwalną poprawę moich frontów RF-52
Pokój 20m2 muzyka przeróżna, od dubstepu i dnb kończąc na koreańskim popie :p
Żródło cd to Plastation 3, w przyszłości używane cd w okolicy 1000 złotych.
 

Trakkah

New member
@kornknot
Dlaczego uważasz ze wymiana kolumn na takie które dobrze radzą sobie w stereo pogorszy kino? Jeżeli pójdziesz w wyższą klasę kolumn to i kino i stereo się poprawi. Lepiej zainwestować w lepsze kolumny niż marnować kasę na wymianę ampli i to w tak nieznacznym stopniu...
 
Ostatnia edycja:

kornknot

New member
Wiem, że nie musi pogorszyc. Tylko, że jeśli bym miał zmienić przednie kolumny to rozsądnie by było cały zestaw głośnikowy od razu a na tym stracę. Przecież ten co mam sprzedam za maks 3 tys i będę musiał naprawdę dużo dołożyć żeby grało do zauważalnie lepiej na tym amplitunerze co posiadam. Mglbym wydac 5 tys i miec spokoj, ale najzwyczajniej na swiecie nie chce, bo wcale mi nie przeszkadza ten sprzet co mam. Raczej to chodzi o akcje typu - co bym mogl jeszcze ulepszyc nie traca kupy kasy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Trakkah

New member
Najtańszym ulepszeniem wydaje się być zakup odtwarzacza cd. Jak masz możliwość pożyczenia od kogoś cd to podłącz do ampli i porównaj sobie bezpośrednio z ps3, czy różnica jest słyszalna i zadowalająca.
Ale jak sam zauważyłeś to kolumny są tutaj najsłabszym ogniwem. Możesz wymienić tylko fronty, dlaczego rozsądniej cały zestaw? Chyba że musisz mieć wszystko z jednej parafii ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he widzę że ostatnimi czasy coraz więcej osób ma ten sam problem kino - stereo. W sumie jest jeszcze możliwość dokupienia używanego wzmaka i przepinanie za każdym razem kabli do frontów jak chcemy posłuchać muzyki. Jak ktoś ma dobre dojście do kolumn to większych problemów nie ma, 2 min. roboty. Mądry Polak po szkodzie. Ja na dzień dzisiejszy to bym się nie napalał tylko uzbierał kasy i kupił dobre kolumny, ampli typowy do kina z pre-out i osobno wzmak, a teraz to nie wiadomo co sprzedać i co kupić aby poprawić stereo. Kiedyś się miało mini-wieżę Sony z kolumnami 2x500W :) i nie było problemu.
 
Do góry