Czy warto zamienić plazmę LG na LCD Sony?

siwv

New member
Witajcie.
Proszę o szybką poradę ponieważ mam krótki czas do namysłu.
Otóż chodzi czy warto zmieniać moją plazmę LG 42PT353 , którą już mam rok na nowego Sony KDL-40BX420.
Mam klienta na LG a chce zmienić sprzęty w pokoju na wszystkie firmy Sony (mam juz laptopa Vaio, i chce kupić konsolę).
LG to HD Ready a Sony Full HD ale ma tylko 50 Hz.
Telewizor jest podłączony do Cyfry + i mam zamiar kupić konsolę PS3. Czy 50 Hz będzie za mało do konsoli oraz oglądania meczy piłkarskich w Cyfrze ? Co sądzicie poza tym o tym modelu Sony ?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Jeżeli SONY nie ma 100Hz to w żadnym wypadku nie dokonuj tej zamiany.
TV LCD bez 100Hz lub wyższej technologii nie nadaje się do oglądania filmów - ruchomych obrazów - najwyżej co można robić to na takim TV wyświetlać zdjęcia.
 

don111

Banned
na Sony będziesz miał dużo gorszy odbiór SD i smużenie, ucieknie też naturalność kolorów, jedyne co zyskasz to jaskrawość obrazu
do konsoli 50hz bez znaczenia bo i tak się gra bez 100hz z uwagi na input lag, płynność oczywiście lepsza na plaźmie ale trzeba by uważać na powidoki

jak chcesz Sony to EX500 lub EX720
 

siwv

New member
Dzieki za porade.
Zarezerwowałem sobie ex500 tak jak radziłes.
Chciałbym jeszcze zapytać czy warto się pakować jeszcze w LCD, czy jest słabszy od LEDa itd.

Ps. Ex500 bede miał z modułem do internetu który mi kompletnie nie potrzebny, czy łatwo na niego znaleźć kupca ?

Pozdrawiam.
 
Do góry