Czy warto zamienić Cd H/K HD 980 na HD 990

xgutti

New member
Bez reklam
Od pewnego czasu posiadam odtwarzacz CD H/K HD 980 który mam podpięty analogowo pod amplituner H/K AVR 260 oraz odtwarzacz blue ray H/K DBT 30 gdzie audio podpięte cyfrowo pod ampli a video bezpośrednio po hdmi 1.4 do telewizora LG 47 Lw570s. I teraz mam dylematy. Czy odczuje zasadniczą różnice gdy zamienię HD 980 na HD 990 czy warto zrobić taki zabieg. Czy może warto dokupić wzmacniacz stereo H/K 980 i połączyć przez pre outa z ampli a może zamiast wzmacniacza stereo zmienić ampli z AVR 260 na mocniejszy AVR 365.
 
D

Deleted member 121090

Guest
A to już zalezy na czym Ci zależy. Na polepszeniu stereo czy na lepszym kinie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xgutti

New member
Bez reklam
Chciałbym poprawić trochę stereo więc zastanawiam się czy wymiana tylko HD 980 na HD 990 coś znacząco zmieni w jakości dźwięku.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
na 100% nic nie zmieni wymiana cd na 990,poprawisz stereo tylko dokupując wzmak i łącząc go po preout hd990 jest przystosowany do współpracy z hk 990 wzmakiem ale jego cena daje do myślenia,jak na razie to nie moja liga,ale może kiedyś..... więc kup hk 980 i stereo na pewno poprawisz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Chciałbym poprawić trochę stereo więc zastanawiam się czy wymiana tylko HD 980 na HD 990 coś znacząco zmieni w jakości dźwięku.
Raczej nie tędy droga. Zakup Hd990 ma sens tylko w przypadku podłączenia go do HK990( połączenie HRS-link). Lepiej jak dokupisz porządny wzmak stereo. HK980 nie jest zły, ale wolałbym jakąś starszą, ale za to bardziej zacną końcówkę mocy.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
przecież to samo mu napisałem,a o jakiej końcówce ty myślisz ,niby tej zacnej,z tej samej stajni czy innej,no i czy używka,nie każdemu pasi sprzęt używany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Trakkah

New member
A jakie masz kolumny w tym zestawie bo nigdzie nie podałeś lub tego niedowidziałem?

I czego brakuje Ci w obecnym dźwięku, co chciałbyś poprawić?
 
D

Deleted member 121090

Guest
przecież to samo mu napisałem,a o jakiej końcówce ty myślisz ,niby tej zacnej,z tej samej stajni czy innej,no i czy używka,nie każdemu pasi sprzęt używany.
No przecież swoim wpisem poparłem Twoje stanowisko. Co do używanej końcówki to dobra droga.
Ja np. kupiłem Pioneera Elite M-91 za 2kzł. Spróbuj znaleźć coś z nowych sprzętów w podobnej cenie. Nie ma takiej możliwości. Ale ryzyko przy zakupie uzywanej rzeczy zawsze jest. Coś za coś. Mnie się udało kupić w stanie idelanym, ale równie dogrze mozna trafić na jakiegoś padalca.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Ok. Koledzy zakup HK 990 wiąże się z wydaniem 5tyś. tak więc nie mogę sobie na to pozwolić. Ale mam pytanie czy zakup HK 980 i wymiana mojego HD 980 na HD 990 poprawi w sposób zauważalny moje stereo. Czy może lepiej wymienić AVR 260 które obecnie posiadam na AVR 365. Tylko z tego co się orientuje ostatnim modelem H/K który posiada wejście Pre Out jest właśnie model który obecnie posiadam więc wymieniając ten model na inny stracę możliwość podpiecia wzmacniacza stereo pod cały zestaw.

wracajac do moich kolumn to posiadam Infinity Classia 336 oraz centralny tej samej serii a teraz w planach jest zakup suba z tej samej serii albo jakiegoś suba Harmana oraz z czasem głośników tylnich 255es
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gatar

Active member
Bez reklam
witaj.
Moim zdaniem wymiana HD nie ma sensu, zaś zakupienie HK980 jak najbardziej.
Różnica w stereo będzie. Jaka ? To zależy od Twoich preferencji, kolumn, słuchu, akustyki pomieszczenia.... Mam AVR255 i HK980 i stereo na HK jest zdecydowanie lepsze.
 

xgutti

New member
Bez reklam
więc kto jest jeszcze zdania że wymiana HD 980 na HD 990 nie poprawi w słyszalnym stopniu mojego stereo? I jak jest wtedy z sterowalnością głośników gdy wzmacniacz jest podpięty pod ampli?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zależy od konfiguracji. Możesz sterować tylko głośnością ampli lub też np. odtwarzacz CD podpiąc tylko do wzmaka i pominąć amplituner przy stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xgutti

New member
Bez reklam
ale chciałbym jednocześnie na tych samych kolumnach słuchać muzy i od czasu do czasu obejrzeć coś na blue ray bez potrzeby przekładania przewodów pomiedzy wzmacniaczem a amplitunerem od kina. Więc nie mam wyjścia by puścić wzmacniacz przez pre out do ampli. Tylko pytanie jak wtedy z jakością dźwięku w filmach?
 

Trakkah

New member
Sama wymiana cd 980 na 990 nie polepszy jakości stereo przy połączeniu analogowym do ampli czy do wzmaka HK980. Zakup HD990 ma sens jeżeli zdecydujesz się na wzmacniacz HK990 :)
Kolumny frontowe i odtwarzacz cd podłączysz do wzmaka i stereo będzie grało tylko z tych klocków. Pozostałe kolumny do ampli. Przy oglądaniu filmów będziesz jednocześnie wykorzystywał i wzmacniacz i amplituner.
Jak połączyć wzmak + ampli było tutaj już trochę tematów...
 

filcek

Member
Poprawa będzie bardzo duża amplitunery w stereo graja zdecydowanie gorzej od wzmacniacza w podobnej cenie .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

misuszatek

New member
Jakiś czas temu chciałem wymienić mój wysłużony amplituner do kina domowego. Zabrałem posiadane kolumny do sklepu i słuchałem 3 modeli w cenie około 3 tys. Kiedy już zdecydowałem, który gra najlepiej postanowiłem jeszcze posłuchać wzmacniacza stereo w tej samej cenie. Oczekiwałem różnicy ale to co usłyszałem przeszło moje najśmielsze wyobrażenie. Wzmacniacz zagrał o jakieś dwie klasy lepiej od amplitunerów.
Trzeba mieć jednak na uwadze 2 rzeczy:
1. wzmacniacz musi być dopasowany do kolumn. Ponieważ w twoim przypadku to ta sama firma jest duża szansa, że zagra lepiej.
2. duże znaczenie ma źródło dźwięku. Im słabsze źródło tym różnica będzie mniej spektakularna.
Dlatego zawsze warto posłuchać przed zakupem. W końcu wydajemy nie małe pieniądze, a niema nic gorszego niż niezadowolenie z zakupu.
 

xgutti

New member
Bez reklam
a powiedź mi tak jeśli ampli kosztuje ok. 2100 a wzmacniacz HK980 ok. 1600 to sądzisz że w stereo będzie różnica czy może lepiej kupić ampli AVR 460 który kosztuje ok. 3500zł więc co wybrać?
 
Do góry