Czy warto zakupić PioneerVSX-917V+DV600+JAMO lub Rubikon

agavolf

New member
Witam jestem nowa na tym Forum. Pozdrawiam Wszystkich.
Mam pytanie, chcę kupić zestaw kina domowego PioneerVSX-917V+DV600 i chciałabym zasięgnąć Waszej opini czy warto kupić taki sprzęt. Do tego zestawu proponowano mi zestaw głośników Rubikon lub JAMO. Myślałam o Rubikonach RP 36 FSC, lub JAMO seria E7 . Jaka kombinacja była by lepsza?? Może jakiś inny zestaw głośników JBL?? Pomieszczenie około 20 m2, kwota około 4500 (jeśli było by warto to +200zł) Zestwa pracował by w proporcjach 60% kino 40%muzyka. ACHA czy zmieszczę się w takiej kwocie??
Pozdrawiam
Z góry dziękuję za pomoc :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli JBL, to chyba tylko Balboa. Ze względu na budżet. Zastanów się, czy nie warto dorzucić do amplitunera 1017?

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym zmienił zapotrzebowanie na zastaw Harmana + JBL Balboa. Zmieścisz się w klasie cenowej - a muzyka będzi Ci najlepszym towarzyszem dnia .
 

agavolf

New member
Dzięki za zainteresowanie:)
Co więcej wniesie 1017?? (bo dosyć duży przeskok cenowy)
Co do Harmana wiem że to może dziwne ale nie podoba mi się z wyglądu :) Oczywiście nie chciałam nikogo urazić:)
A czy coś możecie powiedzieć o tych zestawach głośniczków?? (Rubikon, JAMO)??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odsłuchiwałem dla własnych potrzeb Jamo i Rubikona - ja zostałbym przy 606 Jamo . Wygląd równie profesjonalny co dźwięk.
 

sebol81

New member
Powiem tak...
Jeżeli do kina chcesz kupić także subwoofer to nie polecam Ci JBL Balboa sub... To może jest dobre ale do naprawdę małych pomieszczeń - mały głośnik i słaby wzmacniacz dają o sobie znać. Rewelacji nie oczekuj...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sugerowałbym do takiego pomieszczenia kupić narazie kolumny bez subwoofera , dokupisz jak zabraknie Ci basu.
 

agavolf

New member
o subie nie myślę, interesują mnie tylko zestwy głośnikowe bez suba (co nie znaczy, że nie lubię wyraźnego basu np w muzyce), dlatego pytałam co warto bardziej kupić Rubikony czy Jamo?? Słyszałam tylko Rubikony rp-16 i rt-26 ale mam troche pieniędzy i dlatego zastanawiałam się nad RP-36 lub Jamo seri E7 (których nie słyszałam)a podobno dostały jakąś nagrodę:) nie wiem na ile warto inwestować w droższe zestawy w pomieszczeniu 20 m2??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przy 20 m2 będziesz potrzebować subwoofer. Kino bez suba to nie to samo, uwierz mi. Mnie też Harman wizualnie się nie podoba, więc nie jesteś odosobniona ze swoją oceną. Jeśli to kwestia pieniędzy, 917 powinno wystarczyć. Nie ma między nimi chyba zbyt dużych różnic, ale 1017 ma THX Select, a to coś jednak znaczy. Do 20 m2 sub Balboa może rzeczywiście być za skromny, ale subwoofer można zawsze dokupić po jakimś czasie.

ArtS :)
 

dexem

New member
od 2 dni posadam kolumny jamo s606 bez suba narazie, podłącozno mam je do pionka 917 i coż moje pierwsze wrazenia co do tego zestawu sa bardzo dobre, glosniki frontowe w bi-ampingu graja dobrze bas jest sper przy muzyce, do kina jednak wymagany sub (jednak kino bez suba to nie kino), nie ogladalem jeszecze nic przez dvd moge tylko wypowiedzec sie o fimach w z kompa poprzez ac3, jak wiadomo jedne filmy z ac3 słychać lepiej inne gorzej, a wieć podsumowując kino z kompa poprzez kodek ac3 uzalweżnione jest od jakosci filmu. Pokój mam mały bo 14m2, troche zamały jak na te kolumny, ale patrząc z strony finansowej nie dal bym 2 tys za jakies male kolumienki np jbl'a, bo przeciesz róznie bywa może za rok dwa zmienie pomieszczenie na większe a wtedy jamo zagra jeszcze lepiej.
Polecam ten zestaw z czystym sumieniem, pionek 917 nie ma już tej wady co jego poprzednik 916- wentylator włanczany na starcie,w modelu 917 włancza sie wentylator dopiero przy -35db.
 
Do góry