czy warto wymienić

zbyniu4

New member
Witam. Posiadam amplituner kina dom. Pioneer VSX-S510 i nie śmiała zastanawiam się nad jego wymianą na coś mocniejszego, najlepiej w wersji slim. Wpadł mi ostatnio w oko i niestety nie w ucho, bo nie mam go gdzie posłuchać, ampli. Marantza Nr 1604. Może ktoś z użytkowników i nie tylko mógłby napisać czy warto w taką wymianę się pakować?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli używasz kolumn ,które masz w podpisie to szczerze mówiąc szkoda marnować ich potencjał na kolejny amplituner
Zdecydowanie lepszym pomysłem jest podłączenie jakiegoś fajnego wzmacniacza
 
I

irek6311

Guest
Zainteresowałbym się na twoim miejscu Yamaha RX-S600D bo ma tuner DAB/DAB+ oprócz radia internetowego ,
brzmieniowo i funkcjonalnie = serii AVENTAGE a kosztuje dużo mniej .
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja osobiście poszedłbym w kierunku tego Marantza, ale pod warunkiem, że za jakiś czas dołączyłby do kompletu wzmacniacz stereo
 

zbyniu4

New member
Mam te właśnie kolumny. Z tego co czytałem to yamaszka nie ma pre out a w przyszłości chciałbym dokupić wzmacniacz. W tedy właśnie przyda się pre out żeby nie przepinać kabli. Generalnie to chciałbym wiedzieć czy marantz jest mocniejszy od mojego pionka no i czy na takiej wymianie w samym kinie nie stracę na jakości i mocy. Z muzą to jak pisałem później będzie dokupiony wmak i chyba będzie ok.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja przesłuchiwałem tego Marantza z Indianami i było b. dobrze, fajnie się zgrywa, a dużym plusem jest teraz bardzo dobra cena i pre-out
Ten Pionek jest mocniejszy, ale nie wydaje mi się, żeby w Marantz'ie zabrakło mocy żeby Indiany napędzić, tym bardziej, że jak piszesz myślisz aby za jakiś czas dokupić wzmacniacz
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Ja przesłuchiwałem tego Marantza z Indianami i było b. dobrze, fajnie się zgrywa, a dużym plusem jest teraz bardzo dobra cena i pre-out
Ten Pionek jest mocniejszy, ale nie wydaje mi się, żeby w Marantz'ie zabrakło mocy żeby Indiany napędzić, tym bardziej, że jak piszesz myślisz aby za jakiś czas dokupić wzmacniacz

Myślałem, że jednak marantz będzie mocniejszy od mojego małego pionka ze wzmacniaczem kl. "D". Ktoś jeszcze może to potwierdzić. Jeżeli tak faktycznie by było to raczej bez sensu zamiana słabego na jeszcze słabszego ampka.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak Indiany odsłuchiwałem to miałem bezpośrednie porównanie między X2000 a tym Marantz'em i powiem ci, że jakiejś kolosalnej różnicy nie było. Marantz naprawdę dawał radę i grał dobrze.
Indiany nie są, aż takie wymagające.
Dopiero po podpięciu Bostonów odczułem różnicę na korzyść Denona.
Myślę, że i tak dobrze byłoby gdybyś sam porównał...
 
Do góry