Czy warto wymienić Denona AVR-1610

michalcyf

New member
Posiadam amplituner Denon AVR-1610 już trzy lata i zastanawiam się nad wymianą na coś nowszego i lepszego. Czy opłaca się, co mogę zyskać i jakie modele polecacie?

Dodam, że mój budżet to 1000-1500 zł, ewentualnie więcej, jeżeli warto wydać więcej i odczuję różnicę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
1000-1500 to trochę mało. Za to możesz kupić amplituner zbliżony (dźwiękowo)do obecnego. Ja też się przymierzam do wymiany amplitunera, mam następce Twojego czyli avr1611. Rozważam Denona 2113 i Harmana 365. (blackninja ma na nie dobre ceny). Czego Ci brakuje w 1610? Jakie masz kolumny? Jaki metraż?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Kompletnie bez sensu, przeciez 1610 kosztowal wlasnie kolo 1500zl wiec wymiana na model tej samej polki mija sie z celem. Z 1610 jakbys chcial sie przesiasc to minimum Denon 2313, Marantz 5007 czy HK 370
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam to za bezsensowne. Jak kolega niżej napisał, model 1610, 1611, 1612, 1713 to ta sama półka, a tracić na sprzedaży starego kupę kasy i dokładać do nowszego po to żeby mieć np. dodatkowe USB, radio internetowe czy jeszcze jedno więcej wejście HDMI jak dla mnie jest bez sensu. Ja stwierdziłem że dopiero zmienię swój jak wejdą nowe dekodery lub jak mi się zacznie sypać. Po co mam zmieniac dobry sprzet na nowszy? Co roku wchodzą nowe modele, więc pasowałoby co roku zmieniać:) Teraz i tak sporo stracisz na sprzedaży, więc jeżeli chcesz zmienić to nie lepiej poczekać jeszcze trochę i wymienić na wyższa półkę? Albo wymienić kolumny na lepsze? Aż tak technika się nie zmienia żeby coś naprawdę wartościowego dołożyli. Zresztą porównaj sobie w necie modele 1610 i 1713, czy jeśli chodzi o jakość brzmienia lub podzespołów coś się zmieniło? Chyba że potrzebujesz jakieś nowinki...?
 

michalcyf

New member
Mam do tego głośniki KEF KHT 2005.3. Metraż ok. 4x5 m

Generalnie jestem zadowolony, ale po pierwsze kończy się gwarancja (padł już jeden port HDMI - naprawiam w ramach gwarancji) i wolałbym sprzedać, bo nie chciałbym nic naprawiać pogwarancyjnie. Brakuje mi też np. wejścia USB, żeby podłączyć pendrive'a.

Czyli jak przesiądę się np. na Pioneer VSX-922 lub Sony STR-DN1030 to nie odczuję żadnej różnicy?
A jak przesiądę się na wymieniane przez was modele to zyskam lepszą jakość dźwięku i jakieś inne korzyści, czy przy moich głośnikach i metrażu to bez sensu?

Dzięki za pomoc.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Wg mnie na jakości audio nie zyskasz. Zmiana na Pioneer, Sony czy inny w tej cenie to zawsze będzie zbliżona jakość (co prawda każdy może grać w inny sposób i może Ci bardziej odpowiadać) i wg mnie nie ma sensu. Jedyne co zyskasz to faktycznie gwarancję i pewnie kilka nowinek nowe wejścia w tym USB, DLNA itp... Warto poczekać i dorzucić jeszcze 700-1000zł i kupić półkę wyżej.
 

michalcyf

New member
Wiem już, że nie warto zmieniać na nic w przedziale 1000-1500 zł
A co z amplitunerami w przedziale 1500-2500 zł? Czy taka zmiana mi coś da biorąc pod uwagę, że mam metraż pokoju 4x5 m i zestaw KEF KHT 2005.3? Czy lepiej rzeczywiście poczekać na nowe technologie?

Jeżeli warto zmienić, to co mogę zyskać i jakie konkretne modele wchodzą w grę.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Widze ze kolega uparty na wymiane i jesli nie powiemy tak oplaca sie to nie bedziesz usatysfakcjonowany?

Pendrive mozesz podlaczyc do odtwarzacza DVD/BD. Wymiana 1610 na nowego 1713 czy inna marke w tej samej klasie nic nie zmieni poza tym ze dostaniesz wsparcie 3D i USB. Co wiecej nowe modele za te pieniadze sa robione niskim kosztem. Zobacz ile masz wejsc i wyjsc w swoim 1610 a w obecnie produkowanym 1713..

Jezeli chcesz poczuc roznice brzmieniowa to min Denon 2313, Marantz 5007, modele nizej nie ma sensu kupowac. 1610 gra calkiem ladnie i nie wiem co Ci w nim nie pasuje, na twoim miejscu kupilbym sobie za te 2500 dobra pare kolumn przednich, napewno uslyszysz roznice.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
zgadzam się z przedmówcami chyba, że masz dobry słuch lub chcesz zaspokoić własnego ego. Wg mnie zmieniając nawet na denka 2113 nie usłyszysz zbytniej różnicy. To moja skromna uwaga, jestem z tych co nie słyszą różnicy w kablach i subtelnych różnic w niektórych sprzętach... :)
 

michalcyf

New member
Byłem uparty na wymianę, ale mnie przekonaliście, że nie ma sensu.
Mój Denon 1610 działa naprawdę spoko i pozostanę przy nim.

Po prostu doszedłem do momentu, w którym mam cały sprzęt w miarę nowy i chyba na siłę szukam czegoś, co mógłbym wymienić ;)

Jeszcze raz dzięki za porady.
 

Adax01

Member
Cześć, odświeżam ten temat, bo w 13-letnim Denonie AVR-1610 wyjatkowo brakuje mi wejścia USB - są jakieś przejściówki, itp? Ze sprzetu jestem zadowolony, więc ew. na co wymienić zbliżonego/nieco lepszego z USB?
 
Do góry