czy warto wymienic 5 letni amplituner na nowy ???

artiz_

New member
Bez reklam
witam posiadam yamahe v367 jest to 5 letni amplituner którego używam z kolumnami 5.1 prism + subwoofer yamaha W-030
Czy warto wymienić ten amplituner na nowszy np Marantza 5007 ?
Czy odczuje różnice przede wszystkim w dźwięku?posiada on nowsze procesory i dekodery dźwięku niż yamaha.
Czy warto???
 

Azael

New member
Testowałem w tym roku kilka amplitunerów i dwa zestawy kolumn Qudral Quintal i Tannoye. I na direct sound dźwięk z amplitunerów praktycznie się nie różni. Ulepszacze to już indywidualna sprawa. Chcesz mieć lepszy dźwięk to patrz w stronę lepszych kolumn. Jakich dekoderów nie ma Twoja Yamaha? Pięcioletni sprzęt nie jest taki stary, dts hd i podobne powinnien posiadać
 

slawkor

Member
Bez reklam
Sprzedaj tą Yamahę z kolumnami, zostaw sobie subwoofer. Kup sobie jakiś używany amplituner i lepsze kolumny narazie stereo a potem z czasem sobie rozbudujesz zestaw. Te prismy są bardzo słabe.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Dts ma ale bez HD, zostawie wiec narazie yamahe amplituner i suba. Sprzedam prismy i kupie jakies 5.0 zalezy mi na dobrej dynamice kolumn frontowych
 

Henry

Active member
Bez reklam
Skoro 50/50 to posłuchaj przed kupnem z elektroniką Onkyo i Marantza, będziesz miał ogląd jak dane kolumny z konkretnym amplitunerem się spisują.
Do muzyki, bardziej Marantz mi podchodzi...
jeszcze jedno, jaki masz metraż?
 

artiz_

New member
Bez reklam
Widziałem juz gdzies ta kolumne. Szczerze niepodobaja mi sie. Wygladaja jak długie kabanosy. (głodnemu chleb na mysli)
Cały czas natomiast czutam opinie o elektrino 150.sluchacze pisza ze cena 1200 zł za komplet to zart. Graja jak by cena ta była za szt. Chciałbym ich posłuchac:)

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Skoro 50/50 to posłuchaj przed kupnem z elektroniką Onkyo i Marantza, będziesz miał ogląd jak dane kolumny z konkretnym amplitunerem się spisują.
Do muzyki, bardziej Marantz mi podchodzi...
jeszcze jedno, jaki masz metraż?

W ostatni weekend testowałem Denona X-4200. U siebie na swoich kolumnach i w swoim pomieszczeniu.
Postęp jaki Denon zrobił w dziedzinie audio stereo powoduje że niekoniecznie bym stawiał na Marantza tylko. Do tego Denon ma trochę więcej dynamiki na dole.

Onkyo to chyba najlepsza szkoła pod kino w domu. Moc, dynamika i dociążenie + świetne możliwości konfiguracyjne.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widziałem juz gdzies ta kolumne. Szczerze niepodobaja mi sie. Wygladaja jak długie kabanosy. (głodnemu chleb na mysli)
Cały czas natomiast czutam opinie o elektrino 150.sluchacze pisza ze cena 1200 zł za komplet to zart. Graja jak by cena ta była za szt. Chciałbym ich posłuchac:)

Wysłane z mojego ASUS_T00G
Bo własne ucho, to najlepszy doradca ;)
Podobno po Audio Show dużow osób pochlebnie się o nich wypowiadało, możliwe, że coś w tym jest...no i nad designem popracowali na + ;)

W ostatni weekend testowałem Denona X-4200. U siebie na swoich kolumnach i w swoim pomieszczeniu.
Postęp jaki Denon zrobił w dziedzinie audio stereo powoduje że niekoniecznie bym stawiał na Marantza tylko. Do tego Denon ma trochę więcej dynamiki na dole.
.
Tego ostatniego nie słuchałem, X4100 mnie nie urzekł, ale może faktycznie... tyle, że ja juz w Marantza poszedłem, zresztą ty też.... i szkoda byłoby mi wymieniać na Denka....a do Onkyo jakoś nie mogę się przekonać...nie podchodzą mi, ale to moje zboczenie ;)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Koledzy chcą dobrze doradzić, ale kolega artiz_ był chyba raczej zadowolony ze swojego zestawu. Zapytał czy jest sens wymieniać. Sens jest jak jest na to budżet. A Wy już proponujecie wymianę wszytkiego co się da. Bo to źle, bo to nie zagra. A jak ocenili byście Yamahę plus Prismy? Pewnie też by nie grały. Nie każdy ma słuch audiofila i nie każdy musi mieć sprzęt hi-fi. Oczywiście dziękuję Wam za chęć pomocy i porady w audio z których sam korzystam. Pozdrawiam
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bez przesady...spytał o kolumny, to dostał radę, aby posłuchać i ocenić, to samo w kwestii ampli... SR5007 i 809 to jego typy i nikt mu nie pisze, że są złe...
a co do prismów i Yamahy, to czemu nie....
Mam w rodzinie osobę, która jest dużo zamożniejsza ode mnie, słyszał mój zestaw, stwierdził, że fajny, ale jemu soundbar Philipsa za 1 000 zł tez wystarcza i jest zadowolony....kasa nie gra, każdy ma inną percepcję i oczekiwania.
Jeśli jest zadowolony z takiego sprzętu, to super, czego chcieć więcej jak nie satysfakcji z użytkowania :)
 
Do góry