Czy warto wydłużać gwarancje do 5 lat?

komd

New member
Mam zamiar kupić plazmę Panasonica 50st50 i zastanawiam się czy warto dopłacać (a to spory wydatek bo ok 20% ceny tv) za wydłużenie gwarancji do 5 lat. Czy ktoś się orientuje jak to jest w praktyce, tzn. jak często takie plazmy się psują i po jakim czasie od zakupu?
Pytanie nr 2: kiedy w końcu wyjdzie 50st60 i potanieje st50? ;]
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam!
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Warto przed wykupieniem takiej "gwarancji" dokładnie się wczytać co i kto nam oferuje, bo to nie sztuka kupić ubezpieczenie, sztuką jest potem swoje odzyskać gdy coś się stanie. Pamiętajcie że to nie producent oferuje tą "gwarancję", a skoro nie producent, to ustalcie wpierw z kim się spotkacie na ubitym gruncie w celu jej wyegzekwowania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja taka gwarancje kupilem do D8000 plazmy, pisalem juz o tym dawno temu.
Czy warto to sam sobie musisz odpowiedziec, wiem tez ze sa kombinatorzy, w zaleznosci od ubezpieczenia taka gwarancja obejmuje losowe przypadki, czyli otworzy Ci sie okno ktore uderzy w matryce, czy tez dzieciak rzuci zabawka i dostajesz nowy tv/naprawe. Dlaczego kombinatorzy? Bo zazwyczaj to nie sa zawsze te "przypadkowe" zdarzenia a umyslne dzialania. Takie info mam z pierwszej reki i ponoc wymieniali. Nie popieram bo to kombinowanie i paragraf jest za to, a jedynie pisze to co slyszalem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A niech to, w listopadzie minęła mi 5 letnia gwarancja na stareńką Bravię w sypialni, a tak długo zastanawiałem się jak ją zepsuć :D Nastepnym razem zgłoszę się do Ciebie :D
 

Raku2006

New member
Mój ojciec kupił niedawno laptop i przedłużył gwarancje z ubezpieczeniem.po miesiącu moja siostra, studentka :) w niewyjaśnionych okolicznościach :) uszkodziła matryce, no i myślałem ze lipa,3tys w plecy bo pewnie będą się wykrecali, ale bez żadnych problemów naprawili matryce. To ubezpieczenie było z wkładem własnym w naprawę w wysokości 20%, także musieli
Dopłacić 90 zl. Czyli chyba jednak nie jest to pic na wodę :)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A niech to, w listopadzie minęła mi 5 letnia gwarancja na stareńką Bravię w sypialni, a tak długo zastanawiałem się jak ją zepsuć :D Nastepnym razem zgłoszę się do Ciebie :D

Wystarczy zagrac z dzieckiem w "pajaka", czyli wrzucamy na ekran tv grafike z tarcza, dajemy metalowego Matchboxa do reki i rzucamy do celu, wygrywa jak na ekranie pojawi sie piekny "pajaczek" :)
Dziecko ma interaktywna zabawe i frajde, a tatus nowy tv :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
...w niewyjaśnionych okolicznościach uszkodziła matryce, no i myślałem ze lipa, 3 tys w plecy bo pewnie będą się wykrecali, ale bez żadnych problemów naprawili matryce. To ubezpieczenie było z wkładem własnym w naprawę w wysokości 20%, także musieli dopłacić 90 zl.
Chcesz powiedzieć że naprawa matrycy kosztowała 113zł?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
90zl _musieli_ doplacic, ale siostra a nie serwis. Wiec wychodzi jakos 450zl naprawa. 450zl - 20% (wklad wlasny = 90zl)
 
Do góry