Czy warto kupować teraz KURO ?

panheniu

New member
Witam, zamierzam kupić tv 50' i będzie to plazma. Nie lcd nie ledy a plazma.
Jaki jest teraz najlepszy tv ? W dobie 3d i innych bzdetów chciałbym mieć klasyka z referencyjnym obrazem co wy na to ? Mam możliwość kupna nowego w dobrej cenie.
 
S

spy

Guest
Witam, zamierzam kupić tv 50' i będzie to plazma. Nie lcd nie ledy a plazma.
Jaki jest teraz najlepszy tv ? W dobie 3d i innych bzdetów chciałbym mieć klasyka z referencyjnym obrazem co wy na to ? Mam możliwość kupna nowego w dobrej cenie.

Mysle, ze nie warto. Jest to zabytkowa konstrukcja czyli zero multimediow. Brzeczy. Obraz SD praktycznie nie do ogladania. Judder tragiczny. Malo ergonomiczny. Ogladac mozna praktycznie tylko HD a i tak najlepiej, zeby sie nic nie ruszalo - wtedy jest ok.
Mysle, ze warto dolozyc kupic jakas nowoczesna technologie.

Mam Kuro 5090, zeby nie bylo, ze widzialem tylko w MM.
 

adam-ant

New member
Wow! Myślałem na początku, że przedmówca posłużył się żartobliwą ironią, ale po przeczytaniu całego posta zwątpiłem. To pierwsza tak zła opinia o Kuro 5090 jaką słyszałem/czytałem. Moim zdaniem nadal jest to jeden z najlepszych telewizorów i wciąż najlepsza plazma (tylko współczynnik ceny do jakości trochę się pogorszył)
Może V20 i VT20 pokażą , że w końcu da się zrobić coś ewidentnie lepszego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka to jest ta dobra cena?
I czy telewizor jest z polska gwarancją ?
 

aenimamr

New member
Powiem tak. Mam Pioneera 508XD od 2 latek i jeżeli chodzi o jakość obrazu SD i HD (N-ka, Dreambox 800HD, PS3 ) to jestem super zadowolony, ale jeżeli miałbym kupować go dzisiaj to nie wiem czy zdecydowalbym sie na plazme. Po 4300h ogladania pojawily sie jasne pasy na dole i górze ekranu. Widac je coraz bardziej. I żeby mi tu nikt nie wmawial ze to jest od tego ze caly czas ogladam te same kanały. Większość programów ogladam w HD więc obraz jest na calym ekranie, skad wiec wziely sie te przeklete jasne pasy?. Najdziwniejsze jest to ze jasne pasy sa w miejscach gdzie przewaznie przy niektórych programach lub filmach sa czarne pasy. Może ktoś ze znawców tego tematu może w końcu powie od czego to jest.
 

klaus71

New member
Bez reklam
jak są jasne to pewnie dlatego że luminofor się na nich nie wypalił tak mocno jak w głównej części ekranu i mocniej świecą dlatego.

co do opinii kolegii @spy mam tez kilka watpliwości:
1) brak multimediów - to nie wada - po co płacić za badziew jaki jest montowany np. w samsungach (niby najlepszych multimedialnie ) skoro to nawet nie potrafi odtworzyć dzwięku DTS
2) obraz SD słaby? może ale czy jest jakiś tv który daje lepszy obraz SD od pionka? wg mnie nie.
3) brzęczenie - może masz wadliwą sztukę - u mnie jest bardzo cicho
4) co do obrazu w ruchu - tu na pewno można wiele poprawić - ale nie wiem z czym porównywałeś - wg mnie jest akceptowalnie - dość dobrze (dużo lepiej niż w moim poprzednim samsungu ps50a656 który niby miał płynność prawie jak lcd toshiby, porównanie do toshiby to z tego co pamiętam była opinia Gmeru) - czyli judder podobny jak w kinie, poza tym super lcd'ki z systemami dejudderowymi też moga okazać się w tym względzie kiepskie - bo wiele z nich usuwa judder ale obraz wygląda sztucznie

poza tym zostaja zalety pionka nieosiągalne dla innych tv - super kontrast, super naturalne kolory i przejścia tonalne, dalej najlepsza czerń (i biel) w plazmach (lcd mają lepsze tylko czarne plansze bo jest local dimming) oraz to że tv bardzo dobrze gra nawet bez kalibracji

wg mnie w tym roku (kolejnym) nie ma tv który wygrywa z Kuro
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
Mysle, ze nie warto. Jest to zabytkowa konstrukcja czyli zero multimediow. Brzeczy. Obraz SD praktycznie nie do ogladania. Judder tragiczny. Malo ergonomiczny. Ogladac mozna praktycznie tylko HD a i tak najlepiej, zeby sie nic nie ruszalo - wtedy jest ok.
Mysle, ze warto dolozyc kupic jakas nowoczesna technologie.

Mam Kuro 5090, zeby nie bylo, ze widzialem tylko w MM.


Polecam zatem zamianę na ... :p

Nie rozumiem narzekania, w dodatku u mnie problem powinien być jeszcze spotęgowany. Dla mnie TV poza konkurencją do dziś. Nie wiem o jakie multimedia koledze chodzi ? SD z TVN jest super (60") a z TVP totalna porażka, bo taki jest sygnał ! (platforma CP) Najważniejszy w TV jest obraz, a ten jest naturalny i plastyczny, a czerń poza konkurencją i taka, ze czasami "łapię się" myśląc że odbiornik się wyłączył.

O jakiej NOWSZEJ technologi piszesz ? Tej spod made in Korea ... :evil:

Może faktycznie masz problem z Twoim egzemplarzem ?
 
Do góry