Czy warto kupowac starsze amlpli ?

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprzęty są porównywalne, przy czym pierwszy jest o dwa lata starszy (przy założeniu, że Pioneer numeruje o jeden więcej co rok). 814 wydaje się najlepszym wyborem. Oczywiście pomijam kwestię stanu technicznego. To musisz już ocenić samodzielnie.

ArtS :)
 

B@nita

New member
W sumie to czemu akurat pioneer ?robi chyba najgorsze amplitunery z tych dobrych producentów,nie lepiej poszukać jakiegoś onkyo,denona lub yamahy ?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hehe.. :) obiektywnie (hmm.. ciekawe, czy się da.. :p)

pierwszy z listy jest mój - jak już kolega napisał - rok (nie dwa) starszy od pozostałych.. różnicę między 712 a 814 oceniam na ok. 150 PLN.. klapka jest o tyle dobra, że nie kurzy się tak wkoło przycisków.. poza tym nie jestem fanem wystających guziczków.. ;)

jeśli ja bym wybierał, celowałbym w 814, ale do ceny max. 1000 PLN; różnice między nimi są właściwie niezauważalne (w odsłuchu), ale.. hmm.. właściwie nie znam żadnego "ale".. :D

jeśli poza aukcją, mogę trochę odpuścić z ceny - przynajmniej z prowizji, którą musiałbym zapłacić allegro..

tak naprawdę między tymi 3 modelami wybór jest tylko zależny od zasobności portfela - różnice na moje ucho (i głośniki do 3000 PLN) są w granicach błedu słuchu.. jeśli masz czas i pieniądze na polowanie na 814 - poluj.. jeśli nie - seria "7" jest wystarczająca (IMO) do naprawdę przyjemnego odsłuchu (a kasa zostaje na kompletowanie głośników)..

jakby co - wal na prv..
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
B@nita napisał:
W sumie to czemu akurat pioneer ?robi chyba najgorsze amplitunery z tych dobrych producentów,nie lepiej poszukać jakiegoś onkyo,denona lub yamahy ?

szczerze mówiąc, nie wiem w czym widzisz "gorszość" Pioneera od pozostałych :> mnie dźwięk yamahy w tym przedziale cenowym mierził.. a denon wkurzał skomplikowaną konfiguracją i obsługą.. dlatego wybrałem pioneera i dalej zastanawiam się nad kolejnym.. słuch jest jak racja, a o racji pewnie powiedzenie znasz... ;)
 

Koriolan

New member
Czy warto? To zalezy od oczekiwań.
Ja na początku roku kupiłem nowy Sony QS-870. Nie mam autokonfiguracji, HDMI i "tylko" 5.1.
Natomiast pasuje mi zarówno brzmienie w kinie ( do poważnego stereo moje JBLe 178 są zwyczajnie za małe) jak i fajny procesor dźwięku.. nie zaklejam tej sekcji na pilocie czarną folią.
Dałem jakieś 1200 zł.

Nowsze modele mają HDMI, autokonfigurację itp. Ale z brzmieniem jest bardzo różnie.
 

jackuc

New member
xclone napisał:
hehe.. :) obiektywnie (hmm.. ciekawe, czy się da.. :p)

pierwszy z listy jest mój - jak już kolega napisał - rok (nie dwa) starszy od pozostałych.. różnicę między 712 a 814 oceniam na ok. 150 PLN.. klapka jest o tyle dobra, że nie kurzy się tak wkoło przycisków.. poza tym nie jestem fanem wystających guziczków.. ;)

jeśli ja bym wybierał, celowałbym w 814, ale do ceny max. 1000 PLN; różnice między nimi są właściwie niezauważalne (w odsłuchu), ale.. hmm.. właściwie nie znam żadnego "ale".. :D

jeśli poza aukcją, mogę trochę odpuścić z ceny - przynajmniej z prowizji, którą musiałbym zapłacić allegro..

tak naprawdę między tymi 3 modelami wybór jest tylko zależny od zasobności portfela - różnice na moje ucho (i głośniki do 3000 PLN) są w granicach błedu słuchu.. jeśli masz czas i pieniądze na polowanie na 814 - poluj.. jeśli nie - seria "7" jest wystarczająca (IMO) do naprawdę przyjemnego odsłuchu (a kasa zostaje na kompletowanie głośników)..

jakby co - wal na prv..

:D
a jakie głośniki nim napędzałeś ?

Niestety na razie po obopólnych :twisted: uzgodnienianiach domowych muszę dokończyc mieszkanie, a na ampli przyjdzie kiedyś czas....:???:
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
na moje ucho ? wystarczająco dobrze.. :) używałem go głównie do radia i kina (filmy, koncerty) - mniej do stereo..

dlaczego zmieniam ? 1) kolor - SHARP i X360 są czarne.. SUB Jamo też czarny.. następny napęd też będzie czarny, więc wypadało by ampli też wziąść czarny.. zostaje jeszcze WAF (Wife Acceptable Factor) na tę kolorystykę, ale to chyba zwojuję.. :) 2) niestety, sam się do tego zmusiłem - SHARP ma 2 HDMI, 1 komponent.. do TV podłaczone będą jeszcze 2 komputery (1 na komponent, 1 na HDMI), następny napęd też będzie na HDMI.. niestety, muszę kupić ampli, który mi to porozdziela a następnie połączy.. stanęło na Pioneerze (1017) lub Onkyo (705).. Onkyo ma 1 HDMI więcej, ale nie ma hosta USB.. jeszcze sie ostatecznie nie zdecydowałem.. szkoda, że nie mam jak sprawdzić funkcjonalności pilota..

w przyszłym roku mam tez zamiar zmienić głośniki - przyda mi się wtedy większa moc/kanał..
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak, dla mnie to DOBRE amplitunery.. bardzo dobre kosztują też bardzo dobrze.. do moich głośników wystarczy klasa średnia.. :)
 
Do góry