czy warto kupować 3D

lukwlkp

New member
Pytanie jak w temacie .Czy na dwa trzy lata warto kupować 3D . Czy 3D to tylko gadżet reklamowy.Kto będzie cały czas siedział w okularach przed tv .A co polecacie tym co maja astygmatyzm. Jaki tv jeżeli oko u takiego człowieka widzi każde z innym nasileniem.
Szukam takiego tv led matowy 46do55 cali , ale 3d to raczej zbędne.
Czekam na opinie . Plazma odpada
10 powodów dla których nie warto kupować telewizorów 3D do domu taki temat poruszył kiedyś kiki czy coś się zmieniło.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Jak sie ma astygmatyzm, to sie nosi okulary.
A jak sie nosi okulary, to one koryguja wade wzroku i to, co widzisz.

Co "plazma odpada" - doradzam Ci pojsc do sklepu i na wlasne oczy sprawdzic, czy 3D LCD bedzie dla Ciebie OK - dla mnie nie bylo (crosstalk).
POzostal mi jeszcze Sony NX920 do sprawdzenia - moze w tym modelu bedzie OK.
W plazmach widze 3D poprawnie.

A czy warto?
Hmmm, ja kupuje ;).
 

lukwlkp

New member
Zgodzę się z tobą w kwestii okularów korekcyjnych .Tylko po wypadku w
jednym oku mam brak ostrości widzenia i tu jest problem. Przejrzałem sklepy z tv, oczywiście widzę jakąś różnice ale nie powala. Problem jest też inny czy za dwa ,trzy lata może być technologia , w której nie będą potrzebne okulary i czy te tv będą to odbierały czy nie trzeba będzie kupić nowy sprzęt.
Dlatego zapytałem, abstrahując już od wzroku , jaki tv bez 3D i czy warto 3D i nie chodzi tu o cenę bo ona akurat dużo się nie różni w tv z 3D i bez 3D. Chciałbym duży tv led 46-55 cali matryca mat .
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Na pewno bedzie taka technologia - tyle, ze tak, to mozna cale zycie czekac na to, co bedzie.
A skoro cena niewiele sie rozni, to tym bardziej warto to kupic - najwyzej nie bedziesz uzywal.
 

Wojtaszek

New member
Technologia się stale zmienia, ale tego zatrzymać i przewidzieć się raczej nie da. Z tego co mi wiadomo to póki co nie ma co kupować telewizora 3D bez okularów. Na twoim miejscu kupił bym coś z dostępnych obecnie modeli trójwymiarowych.
 
Z

zerga

Guest
ja daje sobie jeszcze dwa lata na technologie bez okularow.skoro juz zaczynaja wychodzic mysle ze wciagu dwoch lat ja podkreca
 

Wojtaszek

New member
Co nie kupisz to za moment wyjdzie nowy model, lepszy technologicznie i z większą liczbą ciekawych funkcji. Więc myślę, że czekanie w tym przypadku nie jest wskazane. Decyduj się na odbiornik 3D z okularami. Zawsze można wypożyczyć dodatkową parę okularów, gdy na seans jest więcej chętnych.
 

jbravo

New member
Nie ma się co martwić o siedzenie cały dzień w okularach - po prostu nie ma czego oglądać ;) O telewizji nie mówię bo na C+ dają 1 film na miesiąc (i to tylko raz, nie powtarzają go), N-ka niby coś tam puszcza ale albo boks albo koncerty klubowe. Żeby ściągnąć film HD3D z sieci trzeba mieć cierpliwość, płyty są drogie (patrz cena Avatara z polskim lektorem na allegro). Ale cóż - sam mam TV 3D i mam nadzieję że kiedyś będę miał co na nim oglądąć :)
 

lukwlkp

New member
Nie jest tak, że nie wiem jak to działa, gdyż sam mam jeden z tv 3D sharpa ale tylko dlatego, że ma matową matrycę. Temat prószyłem dla tego czy to ma sens i czy to tylko gadżet reklamowy. Oglądając "trójwymiar" w tych tv muszę się skoncentrować, gdyż podświadomość mówi, że na płaskim niema trójwymiaru i nigdy nie będzie , a to co oglądam to cyfrowa nie rzeczywistość.
Dlatego zanim nie będzie jakiejś znaczącej rewolucji w tv to jako drugi tv chyba kupię zwykłego leda i tu pytanie do znawców tematu jaki led 46-55
Odległość ok.3m
Pokój słoneczny
Teraz mam lcd LG 40cali mat
Do oglądania wszystkiego(sport,publicystyka ,nieraz jakiś film)
Cena do 5500zł
Pozdrawiam
 

lukwlkp

New member
Po namyśle doszedłem do takiego wniosku, że są to zwykłe tv led z wbudowaną obsługę obrazu 3D, a nie telewizor 3D. Jeżeli tak to właściwie jeżeli niema dużej rożnicy w cenie to co za różnica co kupic . Ale się zakręciłem.
To wszystko dla tego, że żyłem w tych czasach, w których brało się to co się wystało w kolejce a teraz mam problem. 46 czy 55, 3D czy nie.
Proszę o opinie i podpowiedzi.
 

omaszek

New member
Ja bym bardziej tej wielkosci wybierał plazme za lepszy obraz i mniej meczenie wzroku w nowych modelach bez przesady ale pokuj czy mocno czy słabo naswietlony roznicy nie robi a moze byc wiekszy ekran a odleglosc mniejsza
 

wrx

New member
Bez reklam
Nie jest tak, że nie wiem jak to działa, gdyż sam mam jeden z tv 3D sharpa ale tylko dlatego, że ma matową matrycę. Temat prószyłem dla tego czy to ma sens i czy to tylko gadżet reklamowy. Oglądając "trójwymiar" w tych tv muszę się skoncentrować, gdyż podświadomość mówi, że na płaskim niema trójwymiaru i nigdy nie będzie , a to co oglądam to cyfrowa nie rzeczywistość.
Dlatego zanim nie będzie jakiejś znaczącej rewolucji w tv to jako drugi tv chyba kupię zwykłego leda i tu pytanie do znawców tematu jaki led 46-55
No, to w swietle Twojego pierwszego postu w tym temacie, nie mam wiecej pytan.:spam:
 

lukwlkp

New member
Te 3D to tak jak w latach 60 XX wieku, chcąc mieć kolorowy tv zakladało się pomalowaną jak tęcza szybę na ekran tv i było kolorowo stopień podniecenia inowacją jak przy dzisiejszym 3D.Więc nie jest to rewolucja tylko reklamowy gadżet .
A wracajac do tematu jaki drugi do sypalni 46-55 cali
 
Ostatnia edycja:
Do góry