Czy warto kupić tuner DVBT do Funaia LT826BB?

3echo

Member
Bez reklam
Witam
Posiadam 11 letni TV Funai LT8 26BB,który to posiada wbudowany tuner DVBT/MPEG-4.Jednak na pokojowej antenie nie ściąga żadnego kanału,gdzie pozostałe TV w gospodarstwie ściągają ok 30 kanałów.Czy zakup takiego dekodera w czymś pomoże?
Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest bardzo duże prawdopodobieństwo ,że tak .Niestety w przypadku wbudowanych głowic (ich czułości) jest rożnie
W ogóle dobrze by było żebyś pomyślał o takim tunerze z innej przyczyny - naziemna telewizja przechodzi na nowy system DVB T2 ,już są emisje testowe gdzie można pooglądać nowy kanał TVP Dokument .Cały proces zakończy się chyba w czerwcu 2022r więc po tej dacie ten tuner wbudowany w Twój telewizor będzie praktycznie bezużyteczny
 

3echo

Member
Bez reklam
Okazało się,że ów TV nie posiada wbudowanego tunera MPEG4.Z opisu poniżej wynikało,że ma,ale to błąd na stronie.
https://www.swiatobrazu.pl/telewizory_26_cali_od_funai__lh8m26bb_i_lt8m26bb.html
Zakupiłem więc jakieś 3 tygodnie temu tuner Ferguson Ariva T25.I faktycznie śmigało to aż miło.Do wczoraj.Wyłączyłem go z gniazdka i po ponownym uruchomieniu wskakuje plansza z menu głównym,z którego to nie da się wyjść.Nie wyszukuje kanałów i ustawienia fabryczne nic nie dają.Nie nacieszyłem się nim długo,ale może przed oddaniem warto było by go zaktualizować.Tylko czy aktualka nie utraci gwarancji?Jak myślicie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie sądzę aby to było przyczyną utraty gwarancji .Niestety w przypadku aktualizacji tak jest ,że zamiast pomagać powoduje kłopoty ,chociaż uważam że to raczej wina sprzętu
Dawno temu miałem Opticum X80 ,dziadostwo nie do opisania .Wykonanie tak tandetne że normalnie brakuje skali aby to opisać ,wieszał się po kilka razy dziennie - wtedy nie działały żadne przyciski pomagało jedynie wyjęcie wtyczki z kontaktu
Nie zrażaj się tylko pomyśl o innym tunerze - kup taki żeby był stabilny
 
Do góry