Czy warto kupić LG32LP1R ?

widom

New member
:confused: Przymierzam się do zakupu LG32LP1R bo podoba mi się jego wygląd zewnętrzny. Proszę o opnię i uwagi czy warto ?
 

LukhasW

New member
Moim skromnym zdaniem warto.

Mam ten TV od kwietnia i jestem zadowolony. Trzeba brać poprawkę na jakość sygnału (kablówka) - jak z każdym TV. DVD gra bardo ładnie. Kompa jeszcze nie podpinałem (obecnie zastanawiam się nad kablem - HDMI czy DVI).

Jesli masz nasłonecznione pomieszczenie, gdzie bedziesz go oglądał to gwarantuje, że nie bedziesz musiał zasłaniać okien.

Menu jest proste, ma dwa tunery, no i mojm zdaniem jest dużo ładniejszy niż LXy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jestem przeciwnego zdania.
Przyjechał kilka miesięcy temu klient - po zakup tego modelu. Chciałem koniecznie się go pozbyć ale gdy przeprowadziłem prezentację - ni jak klient nie mógł się nadziwić skąd się wzięły na rynku pochlebne recenzje tego telewizora . Wystarczy zrobić dwa kroki w bok , zeby nie było widać kolorów. Wieczorem to już tragedia , brak koloru czarnego, w związku z tym inne kolory fatalne.
Porównywany na prezentacji Loewe Concept wypadł jak ideał. /klient właśnie taki model zakupił/
Lg jest natomiast bardzo dobrze wyposażony i jesli chodzi o bajery - to lepszego nie dostaniesz. Ale wychodzi mi ,że 32" Concepta raczej kupisz taniej niż tego LG.
Oczywiscie decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam
 

edrum

New member
Użytkuję ten model ( LG 32 LP1R ) od grudnia zeszłego roku gra nie gorzej, nie lepiej od innych. Nie rozumię z czego biorą się te opinie :

kiki napisał:
witam
jestem przeciwnego zdania.
Przyjechał kilka miesięcy temu klient - po zakup tego modelu. Chciałem koniecznie się go pozbyć ale gdy przeprowadziłem prezentację - ni jak klient nie mógł się nadziwić skąd się wzięły na rynku pochlebne recenzje tego telewizora . Wystarczy zrobić dwa kroki w bok , zeby nie było widać kolorów. Wieczorem to już tragedia , brak koloru czarnego, w związku z tym inne kolory fatalne.
Porównywany na prezentacji Loewe Concept wypadł jak ideał. /klient właśnie taki model zakupił/
Lg jest natomiast bardzo dobrze wyposażony i jesli chodzi o bajery - to lepszego nie dostaniesz. Ale wychodzi mi ,że 32" Concepta raczej kupisz taniej niż tego LG.
Oczywiscie decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam

Będąc w sklepach często porównuję go z innymi modelami "dziwnie promowanymi" na tym forum i jakoś nie mogę dostrzec ich wyższości nad LP1R. Do tego dochodzi wyposażenie. I to były powody dla których go nabyłem i pewnie bym wybrał ponownie.
Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
a porównujesz do czego u siebie w domu ?
Ile masz obok telewizorów z tego samego źródła ?
Nasza opinia bierze sie z opinii wielu osób które mają możliwość obejrzenia takich prezentacji. Syndrom jedynaka powoduje ,że nie widać różnic o których piszemy.Nie jest też naszą winą że telewizor Loewe w tej samej klasie cenowej gra lepiej. W LG kąty boczne są fatalne .Wieczorem na kolor niebieski /zamiast czarnego / nakładają się inne kolory , powodując brak czystości braw. Dla mnie i dla osób które ogladały różne telewizory obok siebie - jest to nie do przyjęcia.
Podobna sytuacja jest jak są testy kabli HDMI . Wiele osób ma pretensje że Sony gra słabo. A przecież to nie tak . Sony gra dobrze ale to Pioneer gra rewelacyjnie / dlatego jest nr 1 na świecie/.
To tak jakby Waszą ukochana - dla Was naj naj -postawić obok miss Świata. Dla Was dalej jest Nr 1 ale obiektywnie biorąc - Miss Świata większości zdecydowanej społeczeństawa przypadnie do gustu.
A warunek jest tylko jeden - obie trzeba widzieć na własne oczy - a nie opowiadać domyslać się jak mogą wyglądać.
pozdrawiam
 

edrum

New member
Wszystkie argumenty są do przyjęcia, lecz częste powoływanie się na opinie tzw. "wielu osób" są po prostu nie do zweryfikowania (trudne do udowodnienia). Jest to tak jak w dowcipie o Jasiu i koniu :

- Jasiu napoił ty konie ?
- na to Jasiu - Tak !
- A kto to widział ?
- na to Jasiu - A no drugi koń, który stał obok.

A tak na poważnie to dobry handlowiec po przez swoje sugestie sprzeda co on chce a nie kliient.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli ktoś nie ma zaufania na podstawie wykonanych czynności juz w internecie / np. zdjecia , testy/ to sie zgadzam.
Dlatego będzie to monitorowane kamerami internetowymi . Myslę ,że te co mamy / Panasonica/ nie dadzą odzwierciedlania jakosci. Ale poczynimy starania o nowe /JVC / o ile wystarczy kasy ?
Na Dziś kto był na sklepie lub zamówił prezentacje - ten wie. Problem ,ze na sklepach stacjonarnych znajduja się ludzie którzy nie korzystaja z internetu , ale to też moze sie zmieni.

pozdrawiam
 

pepe

New member
Polecam w 100%

Witam, posiadam ten model od 4 m-cy i jestem bardzo zadowolony. Jesli chodzi o jakosc obrazu rewelacja z cyfry, dvd, z kompa material hd jak i divx miod malina :) Jesli chodzi o kąty i przechodzenie w granaty to owszem jest taki efekt ale przy bardzo nienaturalnym kącie. Ogladalem mecze MŚ z kilkunastoma przyjacółmi i naprawde niektorzy siedzieli z boku i nie widzieli rożnicy. Przy zakupie porownywalem z samsungami i moim zdaniem jakosc porownywalna a moze nawet lepiej. Drugi atut to design - przy tym modelu LG inne to poprostu tandeta( np wychwalany loewe to dla mnie porażka wizualnie) ale to oczywiscie odczucia subiektywne trudne do porownania. Ja polecam lcd swietnie gra a przy tym jest naprawde ladnym mebelkiem.
Pozdrawiam
 
Do góry