Czy warto kupić LG 55SK8500PLA?

bagieta

New member
Irokez i jak to chodzi?
posiadam obecnie 7 letnią plazmę
Panasa TX-P42VT30E i właśnie zastanawiam się nad tym lg 9500..

a może ma ktoś porównanie do tej plazmy tych nowych tv :
lg 9500
sony 9005
samsung 8002
 

Irokez99

New member
Obsługa, szybkość pracy bajka. Spotify działa, HBO GO też. Netflixa nie mam.
Pilot rewelacja, w jednym ręku masz albo standardowe przyciski albo air-mouse w zależności jak Ci wygodniej w danej chwili sterować. Możesz też pogadać po Polsku i Cię doskonale zrozumie.
Kumpel kupił 82 cale Samsunga 82NU8002 i nie uraczyła mnie (oprócz wielkości) jego obsługa. Pilot tylko jeden (kiedyś były dwa) i w dodatku kastrat którym niewiele się da zrobić. Dobrze że był stary TV z normalnym pilotem bo bym niewiele poustawiał. Samsung jest też sporo wolniejszy i nie kuma w naszym ojczystym języku.

Dźwięk - nie wypowiem się, mam zewnętrzny amplituner.

Obraz - irytują mnie aureole jak u Jezusa wokół głów, kiedy są na ciemnym planie. Dodatkowo jest znaczny interaktywny, zmieniający się wraz z terścią obrazu clouding za który extra niestety zapłaciłem. Dlatego staram się oglądać przy włączonym świetle a wieczorem idę do pokoiku gdzie stoi stary dobry Samsung 48F6400 bez cloudingu.

Pozdrawiam.
 

dmk84

New member
[/QUOTE]Obraz - irytują mnie aureole jak u Jezusa wokół głów, kiedy są na ciemnym planie. Dodatkowo jest znaczny interaktywny, zmieniający się wraz z terścią obrazu clouding za który extra niestety zapłaciłem. Dlatego staram się oglądać przy włączonym świetle a wieczorem idę do pokoiku gdzie stoi stary dobry Samsung 48F6400 bez cloudingu.

Pozdrawiam.[/QUOTE]

Przy jakim ustawieniu localdimmingu jest taki efekt?
Ponoć nie zalecają ustawienia na max.
Jak z czernią po wyłączeniu localdimmingu?
 

Irokez99

New member
niski, średni... Mam średni
Przy wysokim clouding jest mniejszy ale za to brak jakiejkolwiek szczegółowości w ciemnych partiach - zamiast czarnych włosów czarna wylana plama plakatówki, zamiast ładnego ciemnego garnituru, wycięta z czarnego papieru kolorowanek figura geometryczna.
Po wyłączeniu local dimmingu gorzej od mojego starego Samsunga 32C650
 

bagieta

New member
hmm...czyli chyba zostanę przy starej plazmie...
chciałem zmienić na coś większego....
czytam fora itd...to każdy tv ma jakieś problemy...w sumie spore jak za tą kasę -4-5 koła
oled b8 za 5.5 tysiaka tez nie jest idealny....
 

dmk84

New member
Sk9500 ma chyba dwa razy więcej stref więc powinno być lepiej tzn mniejsze aureole.
Porównywal ktoś bezpośrednio lub czytał jakiś test?
 

Irokez99

New member
Trzeba przeczekać ten okres niedorobionych TV
Coś mnie kurcze na zmianę wzięło i wpakowałem się w gniota... z 48 na 55 cali to wcale nie tak dużo. No ale mam za swoje i teraz sobie spokojnie poczekam aż coś sensownego się pojawi.
 

dmk84

New member
Też chcem kupić tv tylko 65cali mam teraz LG 55lf652 i ten sam problem. Na początku myślałem że kupię coś do 4tys ale po krótkiej lektorze okazało się że szału nie będzie! Zacząłem się rozglądać za wyższymi seriami i szybko się okazało że mimo wydania prawie drugie tyle pewności nie ma a każdy z tv ma jakieś mankamenty. Teraz trzeba wybrać mniejsze zło! Na chwilę obecną zostaję przy LG : stabilny i szybki system,czyta wiele plików, kompatybilny z innymi urządzeniami, wygodne sterowanie i to wszystko kosztem czerni i kontrastu. Wolę jednak to niż ciągle zawiechy,wybroczyny na matrycy po kilku miesiącach, brak popularnych kodeków itp.
Zastanawiam się tylko czy warto dokładać do sk9500?
 

dlpx

New member
Cześć, skoro ten local dimming jest tak irytujący, i czytam, że wiele osób go po prostu wyłącza, to jaki sens jest kupować SK8500, czy nawet SK9500, skoro można taniej kupić SK8100 ;)
 

Irokez99

New member
Problem był tego typu, że 8100 bez problemu obejrzysz w sklepie, natomiast 8500/9500 chyba w obawie przed tym, że ktoś zauważy jaka to jest prawdziwa jego psełdo "jakość", nie jest eksponowany w sklepach.. no jest w kilku w kraju. Miałem 2,5 godziny jazdy do najbliższego.
Celując w Samsunga wyższy model oznacza lepszy, tutaj też tak pomyślałem. 8100 widziałem i by mi starczył ale miałem 4k PLN to czemu nie wsiąść lepszy.
No i sobie zrobiłem lepiej kupując w ciemno...

Pytanie teraz więc jest takie... jak się ma 8500 z wyłączonym tym beznadziejnym "ficzerem" do 8100.
 

Mirciqe

New member
Cześć, czy testował ktoś jak współpracuje LGSK8500 z modułem cam ci+ ?. Jestem zainteresowany kupnem tego tv lecz odbieram programy SAT poprzez moduł ci+ z nc+ który obecnie działa różnie w Philipsie 6007.
 

tomulus

New member
Cześć, czy testował ktoś jak współpracuje LGSK8500 z modułem cam ci+ ?. Jestem zainteresowany kupnem tego tv lecz odbieram programy SAT poprzez moduł ci+ z nc+ który obecnie działa różnie w Philipsie 6007.
z sk9500 (kablowka - cam) wspolpracuje ok,
 
Ostatnia edycja:

Mirciqe

New member
z sk9500 (kablowka - cam) wspolpracuje ok,

Dzięki za info, lecz konkretnie chodziło mi o cam ci Sat, w moim obecnym tv 47PFL6007K podczas przełączania programów z satelity tv się zawiesza i uruchamia ponownie, natomiast przy przełączaniu programów DVB-T nic takiego się nie dzieje i jest poprawnie.
 

ErniK28

Member
Do posiadaczy TV 49SK8500 i 55SK9500, czy możecie zmierzyć i napisać jaka jest odległość dolnych otworów VESA od dolnej krawędzi ekranu?
 
Do góry