czy warto kupić FHD do 1000 zł???

don333

New member
Po pierwsze:to nie jest temat o kamerach profesjonalnych-rozmówczyni pytała o kamerę za 1000 zł a nie za 20000 zł
Zgadza się. I przyznaję, że przyłożyłem się do zaśmiecania wątku.
Po drugie:90% byłych kamer na rynku na kasetki to matryca 0.8Mpx i rozdzielczość SD- to o nich mowa.
Teraz nagle sam przyznajesz, że jednak nie chodzi o to że kasetka daje zawsze "gorszą jakość obrazu", tylko o to że większość kamer na kasetki w ogóle jest kiepska (przez obiektywy i matryce). I właśnie dlatego mnie poniosło, za co przepraszam. Nie lubię stwierdzeń ostatecznych, które mijają się z prawdą.
Po trzecie:Jeśli Panie don333 chcesz się pochwalić profesjonalizmem to nie w tym miejscu i nie w taki sposób.
Już przeprosiłem, ale mogę ponownie. Podałem sprzęt profesjonalny tylko jako oczywisty argument za tym, że nie chodzi o kasetki, tylko o całą resztę.
Pozdrawiam również.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
bika, kamera którą wybrałaś ma Sensor CCD 1/8" Advanced HAD 800 000 piksel. Delikatnie mówiąc szału nie ma. Przydałoby się chociaż 1/6 cala...., no i jest to kamera SD.
Ten sprzedawca nie do końca miał rację co do kamer HD. Materiał nagrany jako AVCHD możesz nagrać na płycie DVD ( użytej jako nośnik!!!) na nagrywarce DVD i cieszyć się jakością HD. No i trzeba mieć w miarę mocny komputer aby się nie męczyć.
Do odtworzenia takiej płyty potrzebujesz jednak odtwarzacza Blu-Ray, konsoli PS3. Możesz też kupić jakiś odtwarzacz sieciowy, na którym można odtworzyć praktycznie wszystko z twardego dysku, lub pena.

Co do kamer miniDV. Z pułapu cenowego jaki podałaś nie kupisz w tej chwili nic dobrego. Można kupić dobrą używaną kamerę miniDV np. Panasonic NV-GS330, lub 500, ale trudno je dostać a i cena z pewnością przekroczy 1tys zł.
 

Marek.x

Member
Teraz nagle sam przyznajesz, że jednak nie chodzi o to że kasetka daje zawsze "gorszą jakość obrazu", tylko o to że większość kamer na kasetki w ogóle jest kiepska (przez obiektywy i matryce). I właśnie dlatego mnie poniosło, za co przepraszam. Nie lubię stwierdzeń ostatecznych, które mijają się z prawdą

Przepraszam,mogłem dodać słowo "amatorskie" ale pisałem odruchowo i o górnej półce kamer się nie pamięta.

Bika-do rozwiania wątpliwości co za kamerę wybrać proponuję porównać samemu jakość obrazu ze swojej starej kamery(jakość SD) z fragmentem filmu
z lustrzanki (jakość HD) i jako trzecią próbkę ściągnąć "sampla" jakieś niedrogiej kamery full HD (jest ich sporo na tym forum)
Filmiki można porównać na monitorze komputera- jeśli nie posiadasz tv HD.
Co prawda jakość filmu full HD zależy od rozdzielczości monitora, i obraz może się przycinać na słabym kompie ale różnice będą widoczne i wtedy decyzja
o dołożeniu paru zeta na lepszą kamerę łatwiejsza.
Piszę tak ponieważ 2 lata temu po zmianie telewizora na nowy HD zszokowała
mnie słaba jakość moich filmików nagranych właśnie kamerką miniDV (jakość SD)
która poszła w odstawkę.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bika

New member
Mam poczucie, że jednak trochę przesadzacie, tzn. po rozmowie ze znajomym, który ma taką średniej jakości kamerkę HDD i gdy opowiedziałam, co piszecie na forum to stwierdził: widzisz to tak samo jak Ty mówiłaś, że jeśli kupować aparat to jak już to lustrzankę koniecznie Canona lub Nikona, bo reszta to zabawki, a prawda jest taka, że zwykłemu zjadaczowi chleba zależy żeby mieć pamiątkę w miarę dobrej jakości, większość z nas nie zauważa różnicy między małym zdjęciem wykonanym głuptakiem a lustrzanką, bo nas interesuje to co na zdjęciu, a nie technika jego wykonania. I w sumie racja. Przecież mi chodzi o pamiątkę, dotychczas filmowałam starą kamerką na kasetki i też było dobrze, moze nie był to FHD, ale liczy się, że mam kilka minut video-wspomnień z miejsc, do których może już nie wrócę. Porównywałam kilka kamer o mniej więcej podobnych parametrach i wydaje mi się, że ten soniacz miał najlepszy obraz i wszystko nam w nim pasuje. Niemniej jednak dziękuję za rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inną wrażliwość i inne potrzeby.
Forum stara się ukierunkować na najlepszy produkt aby perfekcja była perfekcja . Dlatego podając przedział ceny określa się nasze apetyty.
Kasety DV jako nośnik - to lepsza jakość obrazu bo mniejsza kompresja obrazu.
Znam setki ( a może więcej ) ludzi którzy zadowoleni są z aparatów kompaktowych .Dlatego wyraźnie należy określać potrzeby.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Droga koleżanko jednak chyba nie przesadzamy....Tak jak napisał kiki chcemy w miarę możliwości doradzić najlepiej.
Masz rację, że obraz z kamery miniDV, którą do tej pory używałaś jest dobry, ale uwierz, że wiele nowych kamer ( tych z niskiego pułapu cenowego) zapisujących materiał na dysku bądź karcie pamięci jako MPEG daje o wiele gorszy obraz! Czemu tak się dzieje - cięcie kosztów, słabe podzespoły itp.
Pewnie, że liczy się utrwalone wspomnienie, ale dobrze by było aby za kilka lat oglądając te wspomnienia można się będzie cieszyć wspomnieniami w dobrej jakości!
I o ile różnica pomiędzy zdjęciem zrobionym dobrą lustrzanką a kompaktem nie jest aż tak bardzo widoczna to przy filmowaniu jest już troszkę inaczej i te różnice są bardziej widoczne...
No chyba, że nagrany materiał będziesz oglądać na 19 calowym TV CRT...
 

viValdi

New member
Bez reklam
@bika

o taśmie to lepiej zapomnij (albo złóż mi propozycję na odkupinie Sony HDR-HC3 ;-)
Moim zdaniem kupić możesz albo coś w okolicy 4-5kPLN z powodu istotnej różnicy w jakości, albo mały aparat foto z funkcją nagrywania HD. Ja teraz jestem na etapie zachwytu nad Sony HX5. Karta 8GB na pewno pozwoli na nagranie ponad 1h. Są też tańsze aparaty foto z funkcją filmowania ale rozdzielczość obrazu to 1280x720.
A jak masz Canona to napewno wozisz ze sobą laptopa albo masz fotobank no i karty SD - wykorzystaj to do szybkiego archiwizowania kart SD z filmikami.

Różnica między kamerą low-end a aparatem foto w kontekście nagrywania filmów to tylko sposób trzymania tego urządzenia. Bebechy są takie same z tym że w aparacie nieco lepsze - moim zdaniem - np w HX5 masz stabilizację optyczną a w kamerze za 1000PLN nie.
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
Mam poczucie, że jednak trochę przesadzacie, tzn. po rozmowie ze znajomym, który ma taką średniej jakości kamerkę HDD i gdy opowiedziałam, co piszecie na forum to stwierdził: widzisz to tak samo jak Ty mówiłaś, że jeśli kupować aparat to jak już to lustrzankę koniecznie Canona lub Nikona, bo reszta to zabawki, a prawda jest taka, że zwykłemu zjadaczowi chleba zależy żeby mieć pamiątkę w miarę dobrej jakości, większość z nas nie zauważa różnicy między małym zdjęciem wykonanym głuptakiem a lustrzanką, bo nas interesuje to co na zdjęciu, a nie technika jego wykonania. I w sumie racja. Przecież mi chodzi o pamiątkę, dotychczas filmowałam starą kamerką na kasetki i też było dobrze, moze nie był to FHD, ale liczy się, że mam kilka minut video-wspomnień z miejsc, do których może już nie wrócę. Porównywałam kilka kamer o mniej więcej podobnych parametrach i wydaje mi się, że ten soniacz miał najlepszy obraz i wszystko nam w nim pasuje. Niemniej jednak dziękuję za rady.

1. po kiego ...... przyszlas na forum dla pasjonatów, po to, żeby utwierdzali Cię w Twoich genialnych wyborach?

2. skoro chcesz mieć pamiątkę i zadowala Cię jakość starej kamery SD to po co Ci nowa?

3. kup se lepiej kolejną paczkę wacików :p

4. skoro wszystko wiesz najlepiej to po co się pytasz innych o zdanie?
 

januszpe

New member
kolega trochę przesadził z ostrością wypowiedzi . Kazdy ma prawo wypowiedzieć się nawet na tym forum to się nazywa demokracja . Napewno z kazdej sugestii każdy wyciąga jakies doświadczenie. Natomiast co do wypowiedzi forumowiczów o wyższości Świąt nad Swiętami to im głównie chodzi o wykazanie że jednak "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Każdy lubi w miarę możliwości finansowych być perfekcjonistą, zresztą, na tej samej zasadzie po co kupować mercedesa skoro maluch też jeżdzi. Biąrąc swój przykład zmuszony zostałem do zakupu TV HD (stary wysiadł) to chciałem zobaczyć jak to działa z kamerą kupiłem HD, obraz napewno lepszy, ale musiałem kupić nowy komputer no i odtwarzacz. I z głupiuch 3tys zrobiło sie prawie 15:wink: A filmy to właściwie ja sam robię dla siebie.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Wczoraj testowaliśmy kilka kamer i wybraliśmy Sony DCR-SR58

To nie jest kamera Full HD tylko SD z dyskiem HD. Mała ale różnica.



... ...(odnośnie kamer FHD) - by zgrać, trzeba mieć kable HDMI (poprawcie mnie, może źle zapamiętałam ... ...

Tak, ale co z tego, ta kamera NIE MA GNIAZDA HDMI



... ... by nagrać trzeba mieć nagrywarkę blu-ray'a. Prawda to? ... ...

Nie, płyty z fimami AVCHD (*.m2ts), nagrywa się na płyty DVD. Natomiast do odtwarzania potrzebny jest Blu-Ray Player lub Media Serwer i telewizor z DLNA


Dla mnie temat staje sie nieciekawy, proponuję Ci
Kamery cyfrowe Sony HD cena - Porównanie cen w sklepach
 
Do góry