Czy warto inwestować w odtwatrzacz BD

dkengland

New member
Witam. Widze, ze od paru dni watek martwy, ale co tam ... sprobuje.
Kupuje wlasnie Sony KDL 40W5500, bede ogladal SKY w odleglosci 2,5-3,5m (nie wiem jeszcze czy wykupic HD) i myslalem nad kupnem odtwarzacza Blu-Ray. Chcialbym wykorzystac 5-letni Amplituner Yamaha RX-V350, ktory oczywiscie nie ma wyjscia HDMI, ma coaxial/optic.
Nie wiem jak sie to bedzie mialo do odtwarzanego dzwieku, z tego co czytam to rozumiem, ze niektore Blu-Ray player'y przesylaja tylko dzwiek HDMI, wiec Yamaszka pozostalaby nieuzyta? No i jeszcze pytanie czy przy tej odleglosci warto kupowac Blu-Ray/HD tv czy pozostac przy wysluzonym DVD Yamahy?
Z gory dzieki za odpowiedz i prosze o wyrozumialosc - Sony to moje pierwsze LCD a Blu-Ray bedzie pierwszym (jesli bedzie ... myslalem o kupnie Sony BDP S360, tylko £165)...

Pozdrawiam
DK
 

Ares78

New member
Znając życie zaraz sie wszyscy na mnie rzucą, ale moim zdaniem od 40 cali spokojnie można zacząć się bawić w HD i odtwarzacze blu ray, efekt będzie widoczny, oczywiście odległość wtedy około 2m, bo z większej mija się to z celem. S360 nie widziałem jeszcze, za to s350 jest fajnym i niedrogim odtwarzaczem, wymierną korzyść masz taką, że telewizor też sony= obsługa jednym pilotem (o ile dla Ciebie jest to istotne).
 

bubu54142

New member
dkengland napisał:
Witam.
Nie wiem jak sie to bedzie mialo do odtwarzanego dzwieku, z tego co czytam to rozumiem, ze niektore Blu-Ray player'y przesylaja tylko dzwiek HDMI, wiec Yamaszka pozostalaby nieuzyta?

Pozdrawiam
DK
To nieprawda.Wszystkie które mają wyjście optyk lub coax wysyłają dźwięk.Tu chodzi o nowe dekodery np.DTS HD MA.Ale zawsze możesz skorzystać ze zwykłego DTS lub Dolby Digital.
 

fkaczmarek

New member
dkengland napisał:
........... Chcialbym wykorzystac 5-letni Amplituner Yamaha RX-V350, ktory oczywiscie nie ma wyjscia HDMI, ma coaxial/optic.
...

Pozdrawiam
DK

Jeśli posiadana Yamaha RX-350 ma wejście cinch 5.1, to dobrym, jak sądzę, rozwiązaniem jest kupno odtwarzacza Bluray z takim wyjściem - jest kilka modeli każdego z liczących się producentów posiadających 5.1 lub 7.1.
Dekodowanie formatów, także nowych HD, odbywa się w Bluray i można wykorzystać starsze amlitunery. Oczywiście altenatywa dla DTS i DD jest połączenie przez optyczne/digial.
Sam używam Samsung BP-P3600 połączony wyjściem 5.1 z 10. letnim ampli Sony i jestem bardzo zadowolony. Po optyku jest podłączony stary odtwarzacz DVD Sony, a po digital dźwięk z cyfrówki UPC. Wszystko bardzo ładnie gra i nie trzeba natychmiast inwestować w amlituner z HDMI.

pozdrawiam
 

janusz

New member
Bez reklam
A jak w Twoim Samsungu działają formaty HD z wyjść analogowych, czy jest odczuwalna różnica wobec coaxial/optical? W sąsiednim temacie o Panasonicu 80 właściciel napisał, że po analogu jest nawet gorzej, kilka innych osób też miało takie odczucia. Napisz jak u Ciebie w Samsungu.
 

fkaczmarek

New member
Szczerze mówiąc, u mnie specjalnej różnicy nie widzę - na moje "uszy" jest o.k.,
natomiast oczywiście mozna porównać tylko np. DTS/Dolby Digital po optyku lub analog 5.1.
Nie moge porównać trybów HD po róznych wyjściach, bo mój amplituner
ich nie dekoduje.

Dodatkową zaletą (istotną dla mnie) w P3600 jest funkcja dostępu do komputera (po WIFI lub Ethernet kabel) i wyswietlanie JPG, MP3 i Divix. Wszystko chodzi prawidłowo - ale tylko w tzw. trybie "manual" - jawnie podany adres IP, tryb "auto" nie działa (nie jest to specjalnym utrudnieniem, a Samsung pracuje nad tym!?).
P3600 ma w komplecie moduł USB do WIFI.
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
fkaczmarek napisał:
Szczerze mówiąc, u mnie specjalnej różnicy nie widzę - na moje "uszy" jest o.k.,
natomiast oczywiście mozna porównać tylko np. DTS/Dolby Digital po optyku lub analog 5.1.
Nie moge porównać trybów HD po róznych wyjściach, bo mój amplituner
ich nie dekoduje.

Dodatkową zaletą (istotną dla mnie) w P3600 jest funkcja dostępu do komputera (po WIFI lub Ethernet kabel) i wyswietlanie JPG, MP3 i Divix. Wszystko chodzi prawidłowo - ale tylko w tzw. trybie "manual" - jawnie podany adres IP, tryb "auto" nie działa (nie jest to specjalnym utrudnieniem, a Samsung pracuje nad tym!?).
P3600 ma w komplecie moduł USB do WIFI.
pozdr.
Mylisz się, możesz porównywac bo masz dekodery HD w Samsungu. Chyba, że źle się zrozumieliśmy. Chodzi mi o porównanie jakości dźwięku pomiędzy formatem HD poprzez wyjśie analogowe 5.1, w stosunku do dźwięku z połączeń coaxial/optical (tu będzie dźwięk zwykłego DTS/DD ale o maksymalnej jakości). Czy z Samsunga słychać różnicę?
 

fkaczmarek

New member
janusz napisał:
Mylisz się, możesz porównywac bo masz dekodery HD w Samsungu. Chyba, że źle się zrozumieliśmy. Chodzi mi o porównanie jakości dźwięku pomiędzy formatem HD poprzez wyjśie analogowe 5.1, w stosunku do dźwięku z połączeń coaxial/optical (tu będzie dźwięk zwykłego DTS/DD ale o maksymalnej jakości). Czy z Samsunga słychać różnicę?

Tak, sądziłem że chodzi Ci o ten sam typ formatu przez różne wyjścia!
Natomiast, jesli chodzi o róznice pomiędzy HD przez analog, a DTS/DD przez coax/optic - to ja uważam, że w moim zestawie lepiej brzmi HD przez analog, jednak różnica nie jest duża i zależy od materiału (raczej nowe nagrania koncertów).
Wydaje mi się, że jest kilka elementów wpływających na wynik - amplituner, kable, płyta no i preferencje osobiste! - więc porównania nie są proste. Poza tym posiadanie analogu daje mozliwość wyboru odtworzenia wszystkich formatów z płyty.

pozdrawiam
 

Odusia

New member
Zamierzam kupić tv Sony KDL-40W5500 do salonu. Odległość od telewizora wynosi(3,najdalej 4m). Aby uzyskać najlepsze efekty powinnam siedzieć bliżej,czy dalej? A może ta odległość jest idealna?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla sygnałów HD możesz siedzieć od 1 metra.
Dla sygnałów SD - Zależy od jakości sygnału SD.

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
preferowana marka?
preferowana wielkość ekranu ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
Czego oczekujesz od telewizora ?
Full Hd czy HD ready ?
 

mareckki

New member
zmiana warunków dla Blu-ray...odświerzam

Jak w tytule...miałem lcd 32 sam 551 teraz 42s10e. Dlaczego pytam, bo ktoś napisał że dla 32'' nie warto. Jeszcze raz przypomne musi odtwarzać z kamery hd płytki nagrane na mini dvd w formacie avchd, poza tym istotną sprawą jest cena/jakość, co z tym dzwiękiem hd-dla mnie tylko po analogu??? ja mam tylko 5stóweczek :(... poradzicie cus? pozdro mareckki
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Czy moze mi ktos napisac czy odtwarzacze Blu-Ray ktore obsluguja DivX nie maja problemu z odtworzeniem tych ze formatow w rozdzielczosciach wiekszych niz DVD? i czy czytaja nagrywane plyty blu-ray?
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
W zasadzie to chodzi mi o jakies najtansze, ktore spelniaja takie wymagania. Czyli DivX w wyzszych rozdzielczosciach niz DVD i oczywiscie w tym avi itp, moze mkv. Na tym mi glownie zalezy. No i jak jest z tymi kopiami blu-ray? Bo jezeli czyta DivX to wiadomo ze odczyta kopie, ale jak jest w przypadku kopii blu ray?
 

GRUBEER

New member
Jest tego tyle ze głowa mała a i lajkonikiem w tej dziedzinie jestem :( .
Telewizor wybrany będzie Philips 42PFL8404H
Amplituner juz jest HK AVR147
Głośniki są S606
i jakieś stare DVD Pioneerka, ale teraz jednak przydało by się zmienić stare dvd na BLU-RAY'a tylko którego polecacie do takiego zestawu nie celuje w najwyższą półkę, ma odtwarzać głównie filmy Blu-Reyowe i dvd, czasem może jakieś zdjęcia i muzyka. Usb może być w opcji ale bez przymusu, głównie kładę nacisk na to żeby to był sprawdzony i polecany playerek ale przede wszystkim "CICHY" po pionku jestem wyczulony na to przez wiecznie słyszalną kręcącą się płytę/silniczek od płyty :(
Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam Kuba.
 
Ostatnia edycja:
Do góry