Czy warto inwestować w atmos 5.1.4 lub 5.1.6 w salonie?

Witam
Miałem dedykowany pokój kinowy 30m2 z ampli onkyo 606 i jamo 606 7.1 z subem jamo sub 300.
Została podjęta decyzja, że pokój kinowy likwiduje i kujemy ściany, robimy salon 60m2, a cześć w której było kino będzie częścią telewizyjna czyli 5,5x5,5 z dziura 2,7m za plecami od prawej ściany.
Początkowo wymyśliłem sobie, że zmieniam audio na 7.1.4 jednak za kanapą będzie miejsce tylko na jeden tylni bo w miejscu gdzie miałby być drugi tylni surround będzie przekuta ściana wiec niema opcji na 7.1.4 wiec pozostaje 5.1.4 lub nawet 5.1.6
Kolumny frontowe i centralny pozostaną narazie z jamo 606.
Surroundy boczne muszę zmienić na głośniki instalacyjne, żeby je schować w ścianie. Prosiłbym o jakieś propozycje na podobnym poziomie co stare jamo.
Jeśli chodzi o atmos to w związku z tym, że mam szeroką szafkę rtv jakieś 3,8m to fronty będą oddalone od siebie o jakieś 5m i akurat bede miał sufit obniżony po bokach więc atmosy spasują mi w linii z frontami i biorąc pod uwagę, że nie potrzeba kanałow na surround back to można by pójść nawet w 5.1.6 na głośnikach magnat ic82. Czy to dobry wybór do atmos?
Gdy pojawił się umnie pomysł całej przebudowy to za 3000-4000zł można było kupić nowy ampli do 9.2, a używkę nawet 11.2.
Jednak gdy wczoraj przeglądałem oferte amplitunerów to doznałem małego szoku. Denon 3700 czy pionier vsx lx304, które rozważałem jakieś 2 lata temu to chyba podrożały ze 100%.
I teraz pojawiło się pytanie jaki amplituner wybrać i ile sufitowych warto montować, biorąc pod uwagę, że to nie bedzie już pokój kinowy z wykładziną na podłodze tylko salon z parkietem gdzie może jakiś dywan uda się upchnąć. Filmów w dobrej jakości też oglądam coraz mniej bo teraz króluje netflix.
Nawet już się zastanawiałem czy nie zostać przy obecnym ampli i 5.1 lub kupić tanszy ampli do 5.1.2.
Prosiłbym o jakięś rady osób które maja atmosa w salonie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam. Kolego, jeśli chcesz "bawić" się w dźwięk immersyjny i aby miało to sens, to przynajmniej na 4ech głośnikach górnych. Z dwoma - daj sobie spokój.
 
Czyli 5.1.2 odpada. Wiec raczej pojde w 5.1.4 roznica w cenie amplitunera do 5.1.6 nie jest warta na ten moment doplaty.
Czy ktos z forum da jakas oferte na ampli do atmosa 5.1.4 i surroundy indtlacyjne, a takze glosniki do atmosa instalacyjne choc tu sklaniam sie do magnatavic 82.
Znajomy przywiozl z niemiec denon arc 5200w czy warto kilkuletni amplituner kupic za 3 tys?
Jak sie zepsuje sa to naprawialne elementy czy raczej wtedy na zlom?
 
A wiesz może czy obsłuży 5.1.6? Co masz na myśli brak współczesnych wodotrysków? Wiem, że niema najnowszego hdmi, ale wydaje mi się, że obsługuje wszystkie formaty audio przez hdmi, a obraz można podobno wysłać dzieki spliterowi hdmi. Wtedy jeden hdmi do ampli z dzwiekiem, a obraz z hdr do tv. Za auro 3d to chyba trzeba zapłacić za aktualizacje, a funkcje sieciowe chyba jakieś ma bo ma wifi.
 
Zakupiłem magnaty ic 82 do atmosa więc bedzie 5.1.4.
Teraz czas na amplituner. Do 5000zł niema praktycznie nic nowego dlatego biore pod uwage klika modeli uzywanych.
-Denon 4300 lub 5200
-Onkyo 740
-pioneer lx 503
-ewentualnie jakiś marantz
Co byście z tego polecili?
 
Do góry