Czy warto dopłacać do wyższych modeli?

GooR8

New member
Witam, przymierzam się do zakupu TV LED. Interesują mnie modele 32", gdyż oglądam TV z odległości ok 2m. Po kilku miesięcznym czytaniu forum wyselekcjonowałem kilka modeli telewizorów:
- PANASONIC TX-L32E30E
- SHARP LC-32LE630E
- PHILIPS 32PFL 7406
- SAMSUNG UE32C6500 ; wszystkie w podobnej cenie +/- 100zł.

Ale zastanawia mnie jedno - czy warto dopłacić kilkaset zł do wyższych modeli:
- PANASONIC TX-L32DT30E
- PHILIPS 32PFL8605
- SAMSUNG D6500 lub 6510

Słońce w pokoju świeci do godz. 11 zimą i 13 latem padając prostopadle do tv ( w razie czego są rolety). Źródło to vectra SD, a w najbliższym czasie HD z Vectry (wyższy pakiet). Często również oglądam filmy avi, a także chciałbym formaty mkv, itp. oraz chwilami podpiąc netbook lub laptop.
Zależy mi również na dość dobrych kątach, bo często oglądam siedząc pod kątem.
Z góry dziękuję za podpowiedzi i informację na co zwrócić uwagę i czy warto dopłacić.
Pozdrawiam
GooR
 

GooR8

New member
Ale ze mnie fachowiec, wspaniale zacytowałem Twoj post kiki,

Przedział cenowy to od ok. 2000 do ok 2600zł

TV bedzie w przyszłości wisiał (taki mam zamiar), ale na poczatu bedzie stał na komodzie.

Mój obecny tv to niesmiertelny CRT 21" Belstar z wyprzedazy z tesco za jedyne 55zł
 

GooR8

New member
Dzisiaj odwiedziłem Euro RTV AGD i poprosiłem obsługę o odtworzenie plików z pendrive'a na Panasonicu 32 TX-L 30E. Filmy mkv piekne, ale tv nie chciał odtworzyć dźwięku, czy to normalne, czy wystarczy jakiś upgrade firmware?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam pojęcia co robiliście ale normalnie dźwięk działa bez żadnych problemów. Po analizie tego co napisałeś byłbym za 37E30. Tym bardziej że zmieścisz się w kwocie.
 

GooR8

New member
Wczoraj kupiłem Panasonic TX-L32E30E i jestem zadowolony z zakupu. Biegałem do sklepu z pendrivem z materiałem różnej jakości. Porównywałem 3 tv - panasonica i 2 samsungi D5500 i D6500.
D5500 był w podobnej cenie, a D6500 droższy o 500zł. Obraz na Panasonicu najbardziej mi się podobał, a bynajmniej nie odbiegał od wyższego modelu Samsunga i w końcu się zdecydowałem.
Po powrocie do domu z miejsca przeprowadziłem aktualizację softu.
Pierwsze odpalenie tv i obraz z kablówki vectry SD w zależności od programu dobry i bardzo dobry.
Kolejny plus to możliwość podłączenia pendrive'a, hdd (formaty dysku FAT i NTFS! ) z filmami w formatach avi, mkv, avi w wysokiej rozdzielczości pliki po 6GB czyta bez zająknięcia ekstra sprawa.
Przeglądarka zdjęć również wspaniała (może lekko denerwująca muzyczka, ale pewnie można ją wyłączyć).
Dźwięk po ustawieniach korektora także wyraźny i nawet z dobrym basem.
Na dodatek 5 letnia gwarancja, która postawiła kropkę nad i.
Dziś kolejny dzień zabawy i testowania telewizora.
Dziękuję za porady i pozdrawiam.
GooR
 
Do góry