Czy warto dopłacać do OLED'a?

czlowieczek

New member
Witam wszystkich,

poszukuję telewizora o przekątnej 75 cali. Byłem praktycznie zdecydowany na OLEDa. Problem jest taki, że za 77 cali OLED trzeba zapłacić 2x tyle co za 65 cali.

Jednak zdanie które tutaj na forum często się powtarza to: "rozmiar robi największe wrażenie"

Jako posiadacz 5 letniego LCD, który jest całkiem ok jednak jest już za mały w nowym mieszkaniu się zastanawiam. Może nie warto tyle płacić za OLEDa 77 calowego i jakieś porządne LCD w rozmiarze 75 cali też będzie ok? Wiadomo że żadne LCD się nie zbliży jakościowo do OLEDa ale czy tak na prawdę warto?

Pozdrawiam i zapraszam do luźnej dyskusji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy warto ?
Jeśli rozważasz taki zakup to znaczy że jesteś w jej zakresie cenowej.
Czy warto ?
Jeśli ktoś ma tyle pieniędzy - to zdecydowanie warto.
To zakup na długie lata i gwarancja codziennego uśmiech - co nie jest proste w dzisiejszych czasach.
Tu sam jesteś gwarancją tej reakcji.

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł .
 

czlowieczek

New member
Domyślam się że oled robi efekt wow, tylko pewnie z tym efektem idzie również fakt że z czasem się opatrzy.

Mój obecny tv ma 5 lat, jak mam na nim oglądać jakiś film to w sumie jest ok, przyzwyczaiłem się do tego obrazu i gdyby nie fakt że to 55 cali to bym nie narzekał.

Obecnie z kanapy do tv mam 4,5m więc 55 jest mało. Jeżeli chodzi o wymiary to szerokość maksymalna to 175 więc więcej niż 75/77 nie wejdzie.

Jaki tv lcd by był wystarczająco sensowny żeby podmienić za obecne lcd, ale żeby mieć wzrost jakości. I jak cenowo to wygląda do sensownego 77 cali oled. Jak duża różnica wychodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie masz mały ekran.
Już 65" Oledy od 5500 zł (kończy się promocja) będzie znacznie lepszym rozwiązaniem.

Sensowny Oled 77 - to 13.500 zł
 

czlowieczek

New member
No właśnie, 65 calowy oled kosztuje 40% 77 calowego.

Skąd taka chora różnica? Wyprodukowanie 77 cali w technologii oled jest takie kosztowne?

Jaki lcd w rozmiarze 75 byś polecił żeby był sensowny a nie najlepszy? Wiadomo że z oledem nie będzie sie równał
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z jednej matrycy wycinane są dwie 65" i jedna 77"
A matryca to 75% wartości telewizora.

Ok. Ale na tego LCD 75" ile masz max kasy ?
 

czlowieczek

New member
Na TV jestem gotowy przeznaczyć do 15k. Dlatego mógłbym brać oleda 77 ale tu właśnie jest to pytanie czy jest mi to potrzebne.

Więc powiedzmy szukam lcd taniej niż oled 77 ale różnica powiedzmy tych 1-2k mnie nie zbawia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaproponowałem Oledy które mieszczą Ci się w klasie cenowej - bo dają najlepszą jakość obrazu !
Na inne musisz iść już na kompromisy.
I wówczas masz Mini Ledy :
- Philips 75PML9506 za 9999 zł
- TCL 75C935 za 10.999 zł
- Philips 75PML 9636 za 10.999 zł
- LG 75Qned 913 za 13.999 zł

Zwykłe LCD 75" masz już od 3999 zł
 

czlowieczek

New member
Bardzo ciekawie wygląda 75C935, widziałem porównanie czerni z OLEDem.
Wiadomo, że to nie jest to samo ale jest dobrze. Ten model nawet dostał 10/10 w kategorii czerń i rekomendację HDTV.

Jakby go bezpośrednio porównać do oleda 77. Pewnie jakieś LG lub Philipps?

Z tego co czytam tcl ma 1920 stref, to brzmi nieźle.
Warto dopłacać do oleda wzgledem niego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteśmy tu, żeby pomagać.
Oled - to najlepsza jakość.
Jeśli nie masz na dopłatę to TCL 75C935 - będzie rewelacyjny .
Wybrany jako najlepszy w Europie w klasie cena do jakości.
Jak będziesz niebieski, masz specjalne ceny i dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł do każdego wybranego.
 
Do góry