Czy warto dołacać? 42PFL8404H vs 42PFL9664

42/47PFL8404H vs 42PFL9664 ???


  • Total voters
    0

smooth

New member
Czy warto dopłacać? 42/47PFL8404H vs 42PFL9664

W zasadzie zostały już tylko te dwa modele na palcu boju. Model 9 jest sporo droższy. Jak uważacie czy warto dopłacać te około 1500 zł za wifi, cieńszą obudowę i podobno lepszy dźwięk? Czy może są jeszcze jakieś różnice? Mógłbym sobie też wziąć 8 ale 47' bo będę oglądał z 3.5 m ale sumie na razie mam analogowy z dekodera cyfry. Inna sprawa to taka że nie chciałbym aby TV było za duże i stanowiło główny element pokoju.
Bardzo proszę o Wasze opinie, bo już chcę kupić i mieć święty spokój. :)
 
Ostatnia edycja:

piteremiter

New member
Nie jestem co prawda fachowcem ale w momencie zakupu porównywałem oba te telewizory i pomijając wrażenia estetyczne które przeważają zdecydowanie za 9664H to obraz na wersji 9 był zdecydowanie lepszy zarówno na sygnale sd jak i na dvd.
Nie wiem co prawda czy modele mają różne matryce ale ja w momencie zakupu porównywałem 42 cale serii 8 i 47 cali serii 9 (tylko takie mieli w sklepie). Nie wiem ile w tej chwili wynosi różnica w cenie ale jeśli nie jest to jakaś astronomiczna kwota to doradzałbym serię 9.
 

luigi

New member
Zastanów się dokładnie dlaczego musisz kupic koniecznie Philipsa, jeśli napaliłeś się na net tv i ambilight spectra 1 w modelu 8404H to jest to w/g mnie porażka :( Weź lepiej tv bez tych bajerów a z lepszą matrycą. Ja już mając tą wiedzę co obecnie bym nie pchał się w zwykłe lcd. Wziąłbym tylko led tv bez żadnych bajerów lub weź 7404 a za zaoszczędzone pieniądze dokup odtwarzacz blue-ray...albo swojego Tobie moge odsprzedać :D
 

piteremiter

New member
luigi napisał:
Zastanów się dokładnie dlaczego musisz kupic koniecznie Philipsa, jeśli napaliłeś się na net tv i ambilight spectra 1 w modelu 8404H to jest to w/g mnie porażka :( Weź lepiej tv bez tych bajerów a z lepszą matrycą. Ja już mając tą wiedzę co obecnie bym nie pchał się w zwykłe lcd. Wziąłbym tylko led tv bez żadnych bajerów lub weź 7404 a za zaoszczędzone pieniądze dokup odtwarzacz blue-ray...albo swojego Tobie moge odsprzedać :D

Dlatego właśnie zaproponowałem koledze który ma wątpliwości model 9664. Nie z uwagi na ambilight który jest fajny ale w żaden sposób nie decyduje o zakupie, nie z uwagi na net tv z którego nawet raz nie skorzystałem tylko właśnie z uwagi na super odbiór obrazu na sygnale SD który nadal stanowi 70 czy 80 procent czasu spędzanego przed tv no i bardzo dobry dżwięk. Niestety w chwili obecnej pomysł zakupu tv led nie jest najlepszym rozwiązaniem. Modele samsunga czy sharpa które sa na rynku borykaja sie z wieloma problemami istotnymi dla jakości i frajdy z oglądania tv a egzemplarze super godne uwagi kosztują majdan kasy i trzeba poczekać aż ceny się uspokoją ... Jeszcze raz podkreślam, że kupując tv było mi prawie zupełnie obojętne czy bedzie to sony, sharp czy philips (prawie bo nie mogło to być daewoo lub manta :cool: ) a decyzję podjąłem sprawdzając tv pod kątem moich oczekiwań.
 

kazium55

New member
luigi napisał:
Zastanów się dokładnie dlaczego musisz kupic koniecznie Philipsa, jeśli napaliłeś się na net tv i ambilight spectra 1 w modelu 8404H to jest to w/g mnie porażka :( Weź lepiej tv bez tych bajerów a z lepszą matrycą. Ja już mając tą wiedzę co obecnie bym nie pchał się w zwykłe lcd. Wziąłbym tylko led tv bez żadnych bajerów lub weź 7404 a za zaoszczędzone pieniądze dokup odtwarzacz blue-ray...albo swojego Tobie moge odsprzedać :D
Dlaczego jesteś tak niezadowolony z zakupu. Co byś teraz kupował?
 

Kot_Sylwester

New member
kazium55 napisał:
Dlaczego jesteś tak niezadowolony z zakupu. Co byś teraz kupował?
Jeśli można wtrącić moje 3 grosze - kolega luigi jest dla mnie przykładem człowieka, który napalił się za bardzo na model 8404, a kiedy po zakupie okazało się, że nie jest on bez wad (bo nie jest) to nagle wahadło jego uczuć przechyliło się o 100% - teraz ten telewizor to nędza, syf i koniec świata. Pytanie czemu go w ogóle kupił?

Proponuje więc kupować z chłodna głową - nie ma co kierować się emocjami, zwłaszcza przy wydawaniu sporej sumy.

Wracając do 8404 - ambilight działa i to bardzo fajnie wiec nie wiem o co chodzi lugiemu. Z net TV nie korzystam bo mam podłączony do telewizora komputer, a klawiatura plus myszka są bardziej komfortowe niz pilot. LED to inna klasa cenowa. Reasumując - ja jestem z tego modelu zadowolony ale jeśli komuś nie zależy na ambilight bo pewnie można wybrać Sony W5500 czy Samsunga 651 w podobnej cenie i tez będzie OK - wszystko kwestia własnych preferencji, oglądnięcia i "obmacania" sprzętu
 

Zbih

New member
problem w tym, że ambilight spectra 1 chowa się do spectra 2, robi mniejsze wrażenie. Dla tego pierwszego nie warto dopłacać, dla tego drugiego owszem.
 

tomek242

New member
Zbih napisał:
problem w tym, że ambilight spectra 1 chowa się do spectra 2, robi mniejsze wrażenie. Dla tego pierwszego nie warto dopłacać, dla tego drugiego owszem.
Hm, według specyfikacji na stronie Philipsa seria 8404 ma ambilighta 1, ja kupiłem 32cale 8404 na początku listopada i ma on już ambilighta 2.
 

Jump

New member
tomek242 napisał:
Hm, według specyfikacji na stronie Philipsa seria 8404 ma ambilighta 1, ja kupiłem 32cale 8404 na początku listopada i ma on już ambilighta 2.

Polecam uważnie czytać forum:

Panowie, sprawa prezentuje się następująco:

seria 8000 - Ambilight Spectra (dwie strefy rozdzielenia po lewej i prawej)

seria 9600 - Ambilight Spectra 2 (cztery strefy rozdzielnia po lewej i prawej)

seria 9700 i Cinema 21:9 - Ambilight Spectra 3
 

tomek242

New member
Jump napisał:
Polecam uważnie czytać forum:

Panowie, sprawa prezentuje się następująco:

seria 8000 - Ambilight Spectra (dwie strefy rozdzielenia po lewej i prawej)

seria 9600 - Ambilight Spectra 2 (cztery strefy rozdzielnia po lewej i prawej)

seria 9700 i Cinema 21:9 - Ambilight Spectra 3
Jump, napis na kartonie mojego tv, to Ambilight Spectra 2.
 
Ostatnia edycja:

maksiu79

New member
Jestem tutaj nowy, wiec sie na początek przywitam :)
Dzięki temu forum dowiedziałem się sporo o telewizorach, więc też postanowiłem się może na cos przydać :)
Ja kupiłem tydzień temu Philipsa serii 8000 a mianowicie 42" 8654. Ponoć jest to model specjalny modelu 8404 różniący się chyba tylko głośnikami (12 zamiast 10 W) W specyfikacji tego modelu na stronie producenta też jest podane że ma Ambilight Spectra. Nie wiem co jest na pudełku napisane, bo nie mam chwilowo do niego destępu, ale z obserwacji wynika, że są 4 strefy kolorów - lewa i prawa strona dzielą się jeszcze na górną i dolną, więc opierając sie na tym co napisał Jump, wydaje mi się, że jest to Spectra 2 - chyba, że Jump chodzi o to, że po każdej ze stron ma być jeszcze podział na 4 strefy.
 
Ostatnia edycja:

tomek242

New member
Jump napisał:
Mam nadzieje, że to zdjęcie Wam wszystko wyjasni
pozdrawiam
Ze zdjęcia wynika, że jest to Ambilight Spectra, tylko w takim razie w błąd wprowadza strona Philipsa (dwukrotnie) oraz napis na kartonie gdzie widnieje 2. Niestety karton już pojechał sobie na wysypisko a tak to wstawiłbym tutaj zdjęcie.
 

Kot_Sylwester

New member
tomek242 napisał:
Ze zdjęcia wynika, że jest to Ambilight Spectra, tylko w takim razie w błąd wprowadza strona Philipsa (dwukrotnie) oraz napis na kartonie gdzie widnieje 2. Niestety karton już pojechał sobie na wysypisko a tak to wstawiłbym tutaj zdjęcie.
Potwierdzam, że na kartonie stoi jak byk spectra 2 (mam 8404)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cóż ja też zauważyłem, że Philips coś mieszał. Jeszcze w czerwcu-lipcu na stronie było info, że seria 8000 ma spectra 2 i osobiście widziałem te tv w kartonach z wielkim napisem Spectra2.
Niestety, wkrótce później philips zmienił info na stronie a i ja sam dostałem już 8404 z systemem spectra1. Wg mnie wypuścili początkowo serię ze spectra2 a jak tv zdobył zainteresowanie to przycięli po kosztach gdzie się dało, żeby masówka wyszła jeszcze taniej niż wcześniej. No i teraz pytanie, czy tylko tu polecieli po bandzie...
 
Do góry