Czy warto dokładać do Dali Zensor7?

Trafimow

New member
Jak byłem na odsłuchu to siódemki grały "pełniej". Nie to że piątki były złe ale pomieszczenie metrażem było prawie identyczne więc nie chciałem żałować a siódemki znacznie większe gabarytowo i lepiej się prezentują.
 

lobos

New member
Bez reklam
U mnie subik sprawuje się wyśmienicie. Teraz już wiem co on znaczy w filmach ;-)
Robi robotę straszną. Bas jest taki o jaki mi chodziło. Mruczy sobie spokojnie, ale kiedy trzeba to łupnie tak, że wszystko drży :-D
W filmach subwoofer jest niezastąpiony. Poza tym świetnie komponuje się z całością serii Zensor.
Ta aluminiowa stopka i front w połysku... po prostu piękne ;-) Ogólnie same plusy :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Whiplash gdzie znalazłeś dane na temat optymalnego ustawienia ?

W User manual ;)

"ZENSOR 5 and 7 are designed as floor standing speakers. They should be positioned minimum
10 – 20 cm (4 – 8”) from the rear wall"

BR. jest z przodu więc bas nie podbija sie bardzo ustawiajac je blisko sciany. Od rogów pomieszczenia owszem ale jesli chodzi o tylna ściane to mozna spokojnie ustawic blisko. Przetestowalem, ustawiajac je przy samej ścianie i bas prawie wcale nie przybylo ;)
 

vectra1

Member
Bez reklam
Whiplash jak grają Zensory 7 na PMA-720 ?
Duży przeskok w stosunku do poprzednich kolumn ? Wygrzałeś je już ?

Ja jako, że ostatnio jestem w szale zakupowym przez moment myślałem, żeby poszukać okazyjnych Dali Ikon 6 mk2, ale niestety dla mnie Zensory wyglądają dużo lepiej i szybko mi przeszło.
Ciekawe jaki przeskok dźwiękowy uzyskałbym na PMA-1520ae przy wymianie kolumn.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja mialem poprzednio JBL studio 180 wiec przeskok jest spory. Dali jest muzykalne, grają bardzo miekko i cieplo, bas nie jest kartonowy jak w JBL tylko miekki jakby gdzies mruczal sub. Kolumna mimo, że jest ciepla to gore ma wyeksponowana na tyle ze brzmienie jest jest ciemne. Reasumując kolumny po ok 40h grania brzmia nastepująco - miekki i zaznaczony bas, ciepla srednica, wyeksponowana ale gładka i równiez ciepla gora pasma. Pieknie wybrzmiewa ale nie ma w sobie ostrości, ktora po dluzszym odsluchu zaczyna przeszkadzac. Skuteczność kolumn 87dB i latwa impedancja pozwala mi sluchac muzyki na godz. 9ta, JBL min 9 30. Kolumny moim zdaniem rewelacja! :)

Ikony to juz inne brzmienie calkiem. Kontrolowany i szybki bas, gora wyraznie podbita w ok. 15khz to slychac.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dali mają niższą impedancję więc moc wzmacniacza jest uwalniana wcześniej niż przy JBL. Pewny wskaźnikiem może być tutaj miernik pobieranej mocy z gniazdka ale trzeba to umiejętnie sprawdzić przeliczając przez współczynnik.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie właśnie jestem na odsłuchu dali 7 grają świetnie a jak by porównać do chrome 509.2 tylko ich nie mają dali 7 vs 509.2 chrome z onkyo TX-NR838?
 
Do góry