Czy w Samsungu d6000 można oglądać 3D?

numika

New member
Mam samsunga ue46d6000 - do tego zakupiłam okulary samsunga 3d ssg-3100gb (KTÓRE jak powiedziała mi pani w samsungu - są kompatybilne z TV) i które teoretycznie łączą się z TV.
Wypożyczyłam film 3d i puściłam go z blue-ray'a (PS3 - AKTUALIZOWANEGO W TYM ROKU PAROKROTNIE - WIĘC ZAPEWNE POSIADA AKTUALIZACJE DO 3D) i nic. Kliknęłam na pilocie w przycisk 3d - rozdzieliło mi obraz na dwie części -w taki sposób, że rozjechał się (dosłownie!) w dwie strony.
Możliwe, żeby przyczyna tkwiła w kablu HDMI ? Ja mam HDMI 1.4 - wyczytałam gdzieś, że do 3d potrzebny jest 1.4a - zaraz potem przeczytałam, że to ściema i że 1.3 wystarczy bo ktoś tam ogląda na 1.3 z supermarketu - 3d i jest fantastyczny obraz.
Nie wiem czy inwestować w 1.4a bo to jakby trochę kosztuje - a jakby miało nie działać - to moja depresja 3d zacznie się pogłębiać! :)
A może najzwyczajniej w świecie nie umiem uruchomić tego 3d a ono tam jest i czeka :(?
W instrukcji piszą jak uruchomić 3d ale w tv d6500, który posiada konwerter pozwalający podobno przerobić każdy program w tv. Do mojego tv trzeba mieć wg pani z samsunga blue-raya i film nagrany technika 3d:(.
Co robię źle????
HELP


 

tdx

New member
Bez reklam
Nie potrzebujesz kabla 1.4, PS3 wystarczy podpiąć 1.3

Może nie wybierasz na filmie 3D? Bo TV sam przełącza w się w tryb 3D. Jak masz nagrany film w 3D tonie włączasz konwersji,więc model nie ma tu nic do rzeczy
 

numika

New member
Film sam nie przełączył się na tryb 3d - bo bym to zauważyła :). Dlatego próbowałam też z tym przyciskiem 3D. I nic.
Film był na pewno nagrany w 3d bo wypożyczyłam go w wypożyczalni za niemałą kasę.
Jeżeli to nie kabel - nie film - to co?
Okulary łączą się z TV i ściemniają obraz więc wątpię żeby coś z nimi było nie tak.
Istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie ?
 

tdx

New member
Bez reklam
w filmie powinna być możliwość wyboru 2D/3D.
Możesz najpierw spróbować np ściągnąć jakieś demo 3D na PS3 i zobaczyć czy TV automatycznie przełączy się w tryb 3D >> jest wyświetlana informacja na ekranie
 

numika

New member
Nie wiem co to naDpis - jezeli chodzi Ci o nakladanie obrazow na siebie - to z automatu tego nie ma. Nie ma tez tego w opcjach programu odtwarzającego (w sensie, ze moge sobie wybrac czy chce ogladac 3d czy 2d). A jezeli chodzi o naPIS 3d - to widnieje taki na plycie ;).
 
Do góry