Czy w N jest słaba jakość TVP 1 i 2 ?

Andrewarm

New member
Witam , zamierzam kupic N-ke którą planuje początkowo podlączyc do zwykłego TV z kineskopem, a później do plazmy samsung psQ91H.
Czy w N-ce jest też taka słaba jakość TVP 1 i 2 jak na Cyfrowym polsacie ?
Z tego co wyczytałem na forum wiele z progamów w sd chodzi lepiej na N-ce ale konkretnie o TVP 1 i 2 nic nie widzialem. Czy ktoś z was miał cyfrowy polsat , a teraz przesiadl się na N-ke ? ;)
 

fiaam

New member
Jesli chodzi o TVP 2 to ujdzie w tłoku, natomiast TVP 1 jest tragiczna. Zaprosiłem kolegów na mecz Polska-Belgia transmitowany przez TVP 1. To była porażka...Ja tu się chwalę że mam nowy LCD 100 Hz i n-boxa, a po ich minach widziałem, że na kablówce mają lepszy obraz...
 

Rodrik_AR

New member
Mam obecnie Cyfrowy Polsat i telewizję „N” i obraz na TVP 1 i 2 z N-ki jest zdecydowanie lepszy.
Byłem bardzo mile zaskoczony tym faktem po uruchomieniu nbox recordera.
Na CRT i Plaźmie nie powinieneś mieć problemu z w miarę dobrym odbiorem.
Mam Pioneera 508 i naprawdę nieźle sobie radzi z SD.
 

jawer1

New member
Obraz z TVP jest rzeczywiście gorszy od TVN-ów. Najgorsze są imprezy plenerowe. Ale np filmy Mjak... , Ranczo czy obraz studyjny już są OK.
Wiem jedno: 42Q91 + N to dobre połączenie (wyoglądane 3000h:) ). U mojego kumpla jest N + 40" LCD Full HD (Samsung) i obraz SD jest zdecydowanie gorszy.
 
Ostatnia edycja:

duduś1

New member
Ale jaja

Niestety jakość zależy od nadawcy i pośrednika jakimi są operetorzy platform cyfrowych. o ile nadawca podaje dobry sygnał to operator wszystko zrobi aby jego oferta była naj atrakcyjniejsza pod względem ilości kanałów, dlatego efekt końcowy przekazów poszczególnych kanałów nadaje się do D**Y
Z mego doświadczenia najlepiej 1 TVP, 2 TYP nadaje "cyfra"
"Polsat" prawie tak słabo jak "n"
Najlepszym rozwiązaniem są nadajniki analogowe, dopuki nie położą na tym łap tzw. marketingowcy gdzie z jednego najlepiej nadającego kanału PAL potrafią zrobić 40 k w mpeg-4 a za 10 lat będziemy oglądać 400 k w 3gp.

***SZUKAM PLATFORMY CYFROWEJ***
specyfikacja
1 Trzy kanały (film),(sport),(muzyka)
2 Najwyższa jakość MPEG-2, DTS
3 Cena do 200 zł/ms

niestety tego nie spełni nawet św. Mikołaj
pozdrowienia dla tych co cenią jakość.
 

jacek.ok66

New member
Nie wiem czy gdziekolwiek moze byc obraz TVP gorszy niz na P.C. Ja mam i N-ke i Polsat Cyfrowy i na N-ce jest bardzo dobry odbior....Polsat od lat nie zmienil nic w celu poprawienia tego obrazu...Nie wiem skad oni biora obraz TVP ale nawet jesliby go brali ze zwyklej anteny stojacej na dachu bylby lepszy....
 

DanielS

New member
Niestety albo stety najlepszy obraz TVP jest w Cyfrze+ ponieważ ma ona bezposrednie połączone z TVP światłowodem. Nie wykorzystuje przekazów z Astry czy innych satelitów tylko bezpośrednio "bierze" sygnał przez światłowód. Stąd np. w Cyfrze możliwe są transmisje skoków , eurowizji , serial(i) w Dolby Digital a inni tego nie mają. Jakość obrazu pomimo tego nie jest dla mnie zadowalająca ale i tak najlepsza ze wszystkich możliwych w tym momencie ( oprócz zwykłej anteny jesli sygnał w okolicy jest mocny ).
 
Do góry