Czy w moim wypadku zrezygnować z LCD na rzecz plazmy?

NATE

New member
Witam,

Mam pytanie do was, gdyż pojawiły się wątpliwości przy samym końcu mojej przygody z kupnem sprzętu : było już blisko kupienia LCD, jednak nie interesowałem się tematem plazm - teraz zacząłem i pojawiły się wątpliwości. Czytając forum, skłaniałem się do kupna LCD i tv JVC 37g80, myśląc też o 42". Dowiedziałem się jednak wiele ciekawych rzeczy o plazmie z których wynika że w moich warunkach mogła by się lepiej sprawdzić.... podstawową informacją, która mnie do tego skłania jest fakt, że plasma lepiej będzie wyświetlać sygnał SD. Czy to jest racja ? może więc w mojej sytuacji wybrać plazmę? Pomożecie?

Odległości od TV : 2,6 metra, a przeznaczenie to DVD/DiviX - 50% i 50% kablówka (upc).


Czy mam zrezygnować z lcd na rzecz plazmy i czy mogę wybrać wymarzoną 42", bo w takich warunkach LCD to raczej 37"...?
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
gatar napisał:
Witam.
Prezentacje w domu ... i wszystko jasne.

jak zwykle dzięki za odzew, jesteś chyba jednym z najchętniej pomagających - chwała Tobie :eek:k:

niestety prezentacja odpada, zdradź mi jeszcze proszę Twoje zdanie na temat tego czy plasma znacznie poprawi sygnał SD z kablówki? Jak uważasz?
 
Ostatnia edycja:

1953

New member
NATE napisał:
jak zwykle dzięki za odzew, jesteś chyba jednym z najchętniej pomagających - chwała Tobie :eek:k:

niestety prezentacja odpada, zdradź mi jeszcze proszę Twoje zdanie na temat tego czy plasma znacznie poprawi sygnał SD z kablówki? Jak uważasz?

Już ma LCD Panasonic TX 32LM70P podłączony pod kablówkę i obraz "dno" dlatego postanowiłem podłączyć się do tunera satelitarnego i obraz jest dużo, dużo lepszy. Obecnie jestem na etapie po wielu konsultacjach z fachowcami kupna plazmy Panasonica (dlaczego bo odradzili mi kupno LG).
Może trochę Tobie wyjaśniłem.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.
 

plmatrix

New member
NATE napisał:
jak zwykle dzięki za odzew, jesteś chyba jednym z najchętniej pomagających - chwała Tobie :eek:k:

niestety prezentacja odpada, zdradź mi jeszcze proszę Twoje zdanie na temat tego czy plasma znacznie poprawi sygnał SD z kablówki? Jak uważasz?

odnosnie prezentacji - pytaj goscia o niku KIKI - przyjadą do domu z 3 telewizorkami i sam wybierzesz który u ciebie w domu gra lepiej.
Ja tak zrobiłem rok temu i kupiłem "najgorszego" faworyta - JVC40S70. Wogole go nie brałem pod uwage (no moze troche - w koncu zawitał na prezentacji ;)) a nastawiałem się na Sonego.
Po podłączeniu pod kablówke UPC (Wrocław, Środmieście) Sony poległ sromotnie, poradził sobie jedynie jak sygnał z kabla szedł najpierw do JVC a dopiero poprzez Euro do Sonego. Nastawiałem się na 37" a skonczyłem na 40" ;)

Tak więc tylko prezentacja pozwoli ci podjąć decyzję z której bedziesz zadowolony wydając tyle kasy.

Wydaje się ze wybrany przez ciebie JVC bedzie najlepszym rozwiązaniem, ale ... - zapros "go" na prezentację - dobierz do kolekcji jakąś 40" (tez z JVC:)) i dla spokojnosci jakąś inną firmę.

Co do plazmy jedynie moge ci podpowiedziec dlaczego u mnie odpadła w przedbiegach: mam dość nasłoneczniony pokój, i w plazmie odbijałoby się wszystko niczym w lustrze - mają "szklaną" powierzchnie w przeciwieństwie do lcd gdzie powierzchnia jest matowa.

Acha, przy ekranie 37" i w zwyz raczej nie bedziesz oglądac divx ;)

Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
plmatrix napisał:
Acha, przy ekranie 37" i w zwyz raczej nie bedziesz oglądac divx ;)
Pzdr

Dlaczego? ja mam ekran 46' i divx ogladam bez przeszkod. Obraz jest bardzo dobry. No chyba ze masz na mysli divx w wersji cam lub TS zajmujacy 300mb - ale taki to wyglada fatalnie nawet na Monitorach komputerowych
 

redlum

New member
Bez reklam
1953 napisał:
Już ma LCD Panasonic TX 32LM70P podłączony pod kablówkę i obraz "dno" dlatego postanowiłem podłączyć się do tunera satelitarnego i obraz jest dużo, dużo lepszy. Obecnie jestem na etapie po wielu konsultacjach z fachowcami kupna plazmy Panasonica (dlaczego bo odradzili mi kupno LG).
Może trochę Tobie wyjaśniłem.

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

a dlaczego odradzaja ci kupno plazmy LG? Najnowszy model 42PC51 gra bardzo dobrze.
 
Witam.
Też miałem pewien dylemat jak w starym mieszkaniu miałem odległość do TV 2 m. Na szczęście zmieniłem mieszkanie i teraz mam odległość 4 - 4,5 m. Oczywiście zdecydowałem się na plazmę Panasa 42PV70 (m.in. z uwagi na sygnał SD) i teraz trochę żałuję... bo powinienem dołożyć i kupić 50PV70. Cieszę się, że kilku znajomych miało juz kupione LCD i porównując jakość obrazu LCD i plazmy zdecydowałem się na plazmę.
Kupuj plazmę i z pewnościa nie będziesz żałował.
Pozdrawiam.
 

NATE

New member
dziękuję bardzo wszystkim, a czy napiszę że jestem wdzięczny to okaże się po kupnie (a jeszcze troszkę czasu mam, specjalnie nie chcę się spieszyć i daję sobie czas - zwłaszcza że ciągle dzięki wam się czegoś nowego uczę)

Dzięki waszym radom które analizuję dokładając własne przemyślenia , wyciągam wnioski i sytuacja coraz bardziej się klaruje :eek:k: hehe

piękne dzięki jeszce raz za rady !!!!!!! Cieszę się, że tak często mogę na was liczyć !
 
Do góry