czy tv z fortepianowym plastikiem sa od razu porysowane?

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
Kupilem Pioneera 4280XA niby pudlo mialo takie tasmy czarne zapieczetowane ale po wyciagniecu z pudla na czarnym plastiku widac centralnei jakby ktos przecieral szmatka i jest maga zarysowana powierzchnia. Plus logo pioneer na dole literka P jest lekko odklejona i dosatje od reszty (ciupenke). Czy to znaczy ze tv byl uzywany?Moge to jakos stwierdzic?Nie po to zaplacilem tyle kasy zbey dosatc uzywke.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Witam,
jak są delikatne ryski na obudowie (równomierne na całości obudowy lub większości), to jest możliwe, że TV był już używany. Obudowa ta rysuję się od przecierania nawet załączoną w komplecie szmatką.

Jest sposób na sprawdzenie ile TV ma godzin na liczniku, ale nie może to być argument przetargowy - trzeba wejść w menu serwisowe. Nie powinieneś mówić, że wiesz w sklepie lub serwisie, bo teoretycznie nie masz prawa wejść i tego samemu sprawdzić. Z tego co się orientuję, jak sklep dowie się, że wchodziłeś do menu serwisowego, możesz stracić gwarancję. Jak to jest w praktyce, nie wiem. W sytuacji, gdy się będą upierali, że TV jest nowy, a Ty będziesz pewny, że jest używany, możesz im to powiedzieć (to będzie taki Twój 'as w rękawie').

Aby wejść do menu serwisowego:
zacznij od TV na Standby
naciśnij i+ (na pilocie pod 9tką) - naciśnij, nie przytrzymaj
odczekaj 3 sekundy
i strzałkami: lewo, góra, lewo, prawo
i przycisk Power ON.

Jak uda Ci się wejść w menu serwisowe (nic tam przypadkiem nie zmieniaj, bo możesz już nie odpalić TV ponownie), telewizor się włączy i pokaże się informacyjna strona na czerwonym tle, która odświerzy się sama 3 razy. Naciśnij 'Mute', potem 'Enter', potem strzałkę w dół, aby przyjść do drugiej strony i zobaczysz licznik. Spisz sobie na kartce wartości, aby nie wchodzić tam co 5 minut. Aby wyjść z menu serwisowego naciśnij 'Home Menu'.

Czasami trzeba próbować kilka (lub nawet kilkanaście razy) zanim uda Ci się wejść do muenu serwisowego, trzeba próbować. Ostatnim razem jak próbowałem wejść do swojego menu serw. zabrało mi chyba 20 min zanim mi się w końcu udało.

Pozdrawiam
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzieki AS. A czy na tym plastiku po wyciagniecu tv nei powinno byc takiej folii? Widizlem taka na jvc ale na moim niczego takiego nie bylo.
 

Rudeford

New member
lukx napisał:
Plus logo pioneer na dole literka P jest lekko odklejona i dosatje od reszty (ciupenke).

Ta odklejająca się literka to czasem nie folia zabezpieczająca logo firmy. Tak samo miałem w moim JVC i myślałem, że się odkleja a to tylko folia ochronna.
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
nie, nie nie wlansie nie bylo ttolanie zadnej folii na tym plastiku.
Aha bylem w menu serwisowym i oto dane ( nie wiem jak to interpretowac)

PM-B1 00019829M
PM-B2 00019973M
PM-B3 00021143M
PM-B4 00017576M
PM-B5 00017285M

HR-MTR 000308H 01M
P-COUNT 00000091 TIMES
TEMP 1 +29,6/ +49,7

wyglada ze HR-MTR 000308H 01M czyli 308 godzin i 1 minuta?
w sumie ja uzywalme tv chyba tylko z 4 godziny totalnie. Zaraz mi cisnienie chyba skoczy!
 

Rudeford

New member
No nieźle 308 godzin i 91 uruchomień(chyba). To mój półroczny czas użytkowania.
 
Ostatnia edycja:

adamo_

New member
Bez reklam
Rudeford napisał:
No nieźle 308 godzin i 91 uruchomień(chyba). To mój półroczny czas użytkowania.


reklamuj i to szybko, wcisneli Ci gniota ktory stal na wystawie sklepowej.

Ja zamawialem ostatnio Toshibe 42X3030DG, tez ma obwolute typu fortepian i zadnego sladu na nim nie bylo pierwsze slady zrobilem ja.

calosc pieknie zapakowana, dlatego reklamuj szybko frajerom sie jeszcze wpier...nalezy za takie cos. Niech od producenta wysylaja TV a nie sklepowe
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
cos czuje ze mam pozamiatane, bo zawsz emoga powiedzec ze to ja przetarlem i porysowalem a jak powiem o serwisowym menu to mi powiedza ze stracilem gwarancje albo ze niby w fabryce tak dlugo byl sprawdzany.
 

radzique

New member
Co ty gadasz.

Pisz do nich, że płaciłeś za nowy telewizor a nie za używany.
Kupiłeś przez neta ? Jak tak to masz 10 dni na odtąpienie od umowy bez podania przyczyny.
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
w sklepie kupowalem, ale mieszkam za granica (Cypr) i tutaj widac lubia takie numery wykrecac.
 

-AS-

New member
Witam,
telewizor z pewnością nie był używany w fabryce przez 300h. Przesadą jest jednak pisanie, że tyle przez pół roku chodził. Ja mam swój od (początku) lipca, czyli ponad 7 miesięcy i mam na liczniku około 1600h. 300h nie jest tragią, ale wiadomo, że nie jest też dobrze, gdy kupuje się coś jako nowe, a okazuje się, że jest używane. Ja też nie byłbym zadowolony. Jeżeli, natomiast, nie ma żadnych problemów z TV jakotakim (poza rysami i odklejającym się logiem), to jeszcze pół biedy.

Zobacz z tyłu TV kiedy był wyprodukowany (i gdzie). Mój był wyprodukowany w czerwcu, kupiony na początku lipca. Twój prawdopodobnie stał na wystawie, lub u kogoś w domu. Jak masz możliwość - reklamuj. Trochę szkoda, że nie sprawdziłeś stanu TV podczas dostawy/odbioru (pisałem już o tym kiedyś na tym forum w wątku o 8G). Jakbyś zgłosił rysy wtedy (i odklejające się logo), nie byłoby problemu.
Jak masz możliwość i chce Ci się, to spróbuj zareklamować. Powiedz, że podejrzewasz, iż TV był używany i jest porysowany. Jak będziesz miał szczęście i trafisz na odpowiedniego człowieka, to powinni wymienić na inny. Zależy ile czasu stoi u Ciebie w domu i jakie masz prawa, jako konsument, tam gdzie kupowałeś (domyślam się, że kupiłeś za granicą). Spróbuj się dowiedzieć, czy nie możesz go zwrócić w ramach tzw. rękojmii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce
 

lukx

Klub HDTV.com.pl
vip
data produkcji na moim to lipiec 2007. Dalej jestem ciekaw czy przy nowym powinna byc ta folia naklejona na plastik.
 

-AS-

New member
Witam,
jeżeli dobrze pamiętam, to u mnie nie było żadnej folii naklejonej na plastik. Cały telewizor obłożony był takim specjalnym materiałem - coś jak cienka gąbka (zawsze jak kupuje się sprzęt AV, taki materiał jest dookoła produktu), ale nic nie było naklejone na obudowę (oprócz naklejek typu HD Ready, czy inne reklamówki, które od razu odkleiłem).

Pozdrawiam
 
Do góry