Czy Toshiba 37XV635DG to dobry wybór???

pawel.xl

New member
Witam (mam nadzieje ze post napisałem w dobrym miejscu) nosze sie z zamiarem kupienia TV LCD. Moim głównym faworytem jes tv Toshiba 37XV635DG.

Przekątna ekranu:37 cali Współczynniki kontrastu statycznego:1300 :1 Współczynniki kontrastu dynamicznego:50000 :1 Odświeżanie obrazu:120 Hz Zgodność z HD:Full HD
Jasność ekranu 450 cd/m2
(MPEG-4), czytnik kart SD
złącze USB

cena 2490 :D


Niestety niemoge wyszukac jakis opini o tym modelu:( niewiem czy taka nowosc , czy nikt go niechce:( :confused:

Moje warunki:
wielkość pokoju - 5x4m
preferowana marka - uraz do samsunga to jedyne kryterium :)
preferowana wielkość ekranu - 37"
jaki sygnał? - cyfrowy polsat
jaka odległość od ekranu ? - około 3,5 - 4 m.
jakie urządzenia do podłączenia? -Dekoder cyfrowego polsatu i DVD ,
jaka klasa cenowa? - do max 3000 zł
jakwięcej oglądasz w dzień czy w nocy? - raczej więcej wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - słońce po południu pod kątem swieci w tv
ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
Jaki masz ulubiony program? - Discovery , tvn turbo , BBC , troche sportu i dużo filmów
jaki masz telewizor? - stary kineskop 28"
Ma stać czy wisieć? - docelowo wisieć (kwestia 2 - 3 mies)
Co Cię wkurza w telewizorach (LCD)? - smużenie, poświata jaskrawych kolorów, zniekształcone postacie
Czego oczekujesz od telewizora ? - zeby nie zniekształcał obrazu ("wszystko splaszczone") ładny i wyraźny obraz
Full Hd czy HD ready ? - raczej Full HD , chyba ze przy tych warunkach to nieistotne


Co o tym sądzicie drodzy koledzy??? prosze o pomoc
 
Ostatnia edycja:

hevonen

New member
Generalnie trudno uzyskać jakąś opinię o serii V635.
Z testem też jest problem - od dawna oczekiwany, ciągle niewidziany ;)
Jakiś czas temu prosiłem o pomoc w wyborze pomiędzy Sharpem 42DH77 a Toshibą 42ZV635, raczej z mizernym skutkiem.
Ale może będziesz miał więcej szczęścia ;))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już jest ale w przedsionku.
Wyjazd służbowy :(

031_P1220109.JPG


045_P1220135.JPG


047_P1220139.JPG


Tu masz zdjęcia wybrane :D XV serii
 

BartRaz

New member
@kiki

Jednym słowem mam rozumieć, że Toshiba sama sobie robi antyreklame, bo:

Łączność z PC
  • Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz
  • Tryb PC dla HDMI™: 1360x768@60Hz
A mimo tego działa idealnie w 1920 x 1050?
Jak kolega wyżej zauważył za 2490 można go teraz kupić, w tej cenie chyba nie ma nic lepszego?
Pytanie 2 czy 37XV635DG jest lepszy od od 37 RV 555 DG ? Chodzi mi o zastosowanie do PC jako monitor no i do filmów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba XV 635 wygrywa

Cały test wygrała Toshiba 46XV635, ale za obraz czyli chyba najważniejszą składową oceny końcowej najwyżej został oceniony plazmowy Japończyk. W szczegółowej ocenie za obraz bardzo wysoko oceniono ostrość reprodukowanego obrazu u Toshiby gdyż przyznano jej o 1 punkt więcej niż wartość maksymalna dla tej kategorii. Zwracają uwagę dośc chłodne oceny w kategorii cena/jakość – z zakupami trzeba poczekać do jakiejś super pr

W teście udział wzięły telewizory: Panasonic TX-P46S10E, Philips 47PFL5604, Sony KDL-46-V5500, Toshiba 46-XV635
 

BartRaz

New member
Ja również dziękuję, dodam że właśnie zarezerwowałem 37 XV 635, na tygodniu powinienem mieć:bober: . Teraz tylko komputer do tego dokupić :szukaj:
 

kivlov

New member
Czyli ta Toshiba jest lepsza od Sony V5500? Bardzo mnie właśnie porównanie do tego modelu, gdyż naprawdę szykuję się do jego zakupu. Oglądałem go już nawet w markecie...
 

luca4

New member
PC prze kabel VGA

Działa bez zarzutu:

działa wam Full HD przez kabel VGA ?
Ja mam tylko 1360x768. I zeby chociasz full screen :( ale nie. Takie male okienko na srodku, nieprzeskalowane..... No mozna rozszerzyc ale tylko sie rozszerza w poziomie. Nie da sie tego ogladac.
A moze full hd jest tylko przez hdmi ? niestety nie mam w laptopie....
A ktos wie jak jest prze S-video ?
Czyli podsumowując łączenie z PC:
- kabel VGA -> 1360x768
- HDMI -> ?
- S-video -> ?
 

newcastle26

New member
po poltorej roku chcialbym troche odswiezyc temat.
mam taki oto problem.
posiadam w/w tv. kupilem go ok 2 lata temu. ustawilem sobie nazwe pierwszego kanalu czy stacji (nie wiem jak to nazwac, na pilocie wciska sie takie kolko ze strzalka, wg opisu jest to: wybor zewnetrznych zrodel sygnalu wejsciowego) na "telewizja". teraz chcialbym sobie pozmieciac nazwy i nie bardzo wiem jak. wydaje mi sie ze powinno sie to robic w menu poprzez "ATV strojenie reczne". ale ja mam ta opcje nie podswietlona :( jak to zrobic?
 
Do góry