Czy to razem zagra?

kopite

New member
Witam,

na wstepie chcialem zaznaczyc, ze jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o sprawy audio/video wiec niektore moje pytania moga sie wydac banalne:)

Jestem na etapie wykanczania mieszkania i pomyslalem o zestawie kina domowego. Po krotkim researchu oto co mi sie spodobalo:

amplituner: Onkyo TX-SR905
TV Sharp LC-46XL2E
głośniki: Tannoy arena 5.1
projektor: SANYO PLV-Z2000

Ekran do projektora moze miec max 80", odleglosc ok 4m

Czy to razem zagra? Czy nie 'przegialem' z ktoryms sprzetem, tzn ze w polaczeniu z innym z mojej listy nie bedzie w 100% wykorzystany?

Czy w przypadku wyboru TV HD i projektora HD musze wybrac amplituner z 2 wyjsciami HDMI? z tego co sie zorientowalem to albo w/w Onkyo albo Denon 4308

Czy gdybym sie zdecydowal na projektor nie full HD to jakosc bedzie nadal dobra? Moglbym wtedy wybrac inny ampituner i 'zaoszczedzic'?

z gory dziekuje za odpowiedzi,

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zadałeś bardzo trudne pytania.
Ale przy tej odległości bezapelacyjnie więcej szczegółów będzie na full Hd i zostałbym z tym zestawem.
Onkyo też zagra fantastycznie ale głośniki zamieniłbym na KEFa 3005 Chyba że kolor obudowy jasnej ma dla Ciebie duże znaczenie.
Nic nie powiem co do telwizora bo nie podałeś żadnych danych i
potrzeb :( .
 

kopite

New member
dzieki, w takim razie ew. postawie na KEFa

TV i ekran projektora beda obok siebie. Sprzet bedzie stal w salonie otwartym na kuchnie, wiec laczna przestrzen jest dosyc spora ok 5x11m, z tym ze czesc przeznaczona na kino to ok 5x6m, wysokosc 3m. Odleglosc od ekranu, tak jak wspominalem ok4m. W salonie sa spore okna, ale wyposazone w rolety, jednak i tak głównie sprzet bedzie uzywany w godzinach wieczornych, ew w dzien w weekendy.
Głowne zastosowanie to muzyka (rock,electro), mecze, filmy, ps3
 
Ostatnia edycja:

kopite

New member
Z miejscem na tylne nie ma problemu, bardziej trzeba sie pogimnastykowac z centralnym i przednimi. Glownym problemem jest to, zeby nie rzucaly sie tak bardzo w oczy, tzn nie byly glownym elemetem wystroju salonu
 

asoz

New member
Ja testowałem KEF'y 3005. Naprawdę są to głośniki które bardzo nie odbiegają od podłogowych. Grają fantastycznie, śmiało mogę Ci je polecić.
Nie wiem tylko czy wtedy taki amplituner to trochę nie za dużo ? Może lepiej do czegoś dołożyć ? Aha no i KEF'y zbierają wszystkie nagrody w kategorii Style speakers do 1500 funtów. Ponoć grają lepiej od B&W MT-30.
 

kopite

New member
Wnętrze jest dopiero na etapie projektowania, także fotki pstryknac nie mozna. Pewne jest tylko to, ze ekran projekcyjny bedzie obok TV. Pod TV jest miejsce na 'mebloscianke' i tam bedzie stał amplituner, ktorego zadaniem bedzie tez naglosnienie lazienki.

Moge powiedziec, ze design KEFów baaardzo mi odpowiada.

Hmm a jak sie sprawuje KEF 5005.2? Troche droższy, ale może, może....
 
Ostatnia edycja:
Do góry