Czy to normalne ? LG 50PA6500

nce

New member
Witam od pieciu dni jestem szczesliwym (albo i nie) posiadaczem LG50PA6500 z saturna
mam z nim duzy problem bo obraz jest jakby to ujac kiepski i bardzo sie rozczarowałem....
ogladam go z 3,5-4m i widac smugi (obraz sie lekko ciagnie )krawedzie obrazu przedmiotow sa postrzepione a do okoła postaci widac rozmazany obrys ?czy ktos wie czy to "normalne" ?
obraz przypomina kiepskiego lcd,ka....
poprzedni telewizor jaki mialem to LG PQ200R i niebyło takich obiawów obraz był ładny a to był tylko HD a ten podobno ma fullHD....

dodam że jest podłączony do tunera polosatu kablem HD

a moze poprostu cos trzeba właczyć ? ja poustawiałem parametry na "full" czyli kontrasty itp na maxa i dalej nic....

moze ktos mnie poratuje bo ogladanie jest naprawde meczace...
po wcisnieciu info pokazuje ze sygnał z hdmi to 16:9 1080i 50Hz

pozdrawiam i czekam na porade
 

nce

New member
i cos podobnego jest na normalny obrazie ....
 

Attachments

  • IMG_9039.JPG
    IMG_9039.JPG
    509,3 KB · Wyś: 201
  • IMG_9041.JPG
    IMG_9041.JPG
    708,2 KB · Wyś: 147

nce

New member
tak to wyglada czasami - tragedia..... piksele i widma

a moze powiedz mi jaki parametr jak ustawic procentowo?
 

Attachments

  • IMG_9050.JPG
    IMG_9050.JPG
    439,6 KB · Wyś: 156
  • IMG_9058.JPG
    IMG_9058.JPG
    427,5 KB · Wyś: 143

pierwszyy

Member
wystarczy użyć google
spróbuj tego:

Settings used:
Aspect Ratio: Just Scan
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Contrast: 90
Brightness:60
H. Sharp: 30
V. Sharp: 35
Color: 48
Tint: 0

Now select Expert control
Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
Gamma: Medium
Black Level: Low
Film Mode: On or off
Color Gamut: Wide
Edge Enhancement: On
Color Temp: Medium
 

lm648

Banned
dodam że jest podłączony do tunera polosatu kablem HD

a moze poprostu cos trzeba właczyć ? ja poustawiałem parametry na "full" czyli kontrasty itp na maxa i dalej nic....

pozdrawiam i czekam na porade

Proponowałbym całą zabawę zacząć od wymiany przewodu HDMI [chodzi o nowy nawet za 15 zeta nie jakiś tam firmowy], następnie parametry obrazu obniżyć na ok 75 % w szczególności ostrość, a najlepiej na sam początek ustawienia obrazu pozostawić na fabrycznych bez "zabawy w jakąś tam kalibrację".
Uważam, że coś jest nie tak z przewodem HDMI, może być załamany, zgnieciony lub coś podobnego, nie ma pełnego przepływu sygnału.
A jak sprawa ma się przy odtwarzaniu z USB lub zewnętrznego odtwarzacza HD [BD, HD Media Player itp].
 
Ostatnia edycja:

nce

New member
dzieki za odzew cos jakby lepiej chociaż smugi dalej mocno widoczne ale zato duza roznica w HD bo wczesniej było jakos cienko...
a powiedz mi co to za ustawienia jakis tryb ? np do filmow czy cos takiego czy uniwersalny do wszystkiego?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Przy tej wielkości ekranu każdy obraz NIE FUL HD na tej plaźmie będzie wyglądał kiepsko.
Jeżeli obniżysz mu kontrast, ostrość wygładzisz obraz - pozbędziesz się nieco "schodkowych krawędzi" ale obraz będzie mniej szczegółowy.

Powtarzam - na takiej dużej matrycy materiał tylko w FulHD.
 

pierwszyy

Member
kabel hdmi przesyła sygnał cyfrowo czyli zero-jedynka, albo obraz jest albo go nie ma... (tak mi się wydaje przynajmniej) nie spotkałem jeszcze się z sytuacją żeby kabel hdmi powodował np śnieżenie obrazu :D oczywiście w "normalnych" długościach (do 5m)
Sprawdziłbym kabel antenowy raczej... wtyczkę zarobił ponownie lub wymienił na nową. Jaką siłę sygnału wskazuje tuner? powyżej 50%?

Te ustawienia które podałem są raczej ogólne, a wziąłem je z komentarzy na amazonie :krol:
są tam pełniejsze i jeszcze inne - możesz popróbować
Amazon.com: Customer Reviews: LG 50PA6500 50-inch 1080p 600 Hz Plasma HDTV

prawdziwej kalibracji to nie zastąpi ale może pomoże ;-)
 

motorolaz3

New member
Lg 50pa6500

Nie baw się w żadne kalibracje-bo to nic nie da-szkoda czasu.Przecież jakby się dało z tego telewizora wycisnąć lepsze parametry to myślicie ,że fachowcy z Lg nie dali by rady? Jedyna regulacja która przynosi efekt to ustawienie kontrastu na mniej więcej 70% i jasności na 50%-wszystko inne zostawić tak jak jest (redukcja szumów-wyłączona, gamma-full,kontrast dynamiczy-wyłączony,czerń-niska).Jak podwyższysz te parametry przy sygnale hd (przy wejściu hdmi)to telewizor ciężko jest ogladać-wchodzą szumy, nieostre kontury,przebarwienia.Kontrastu na full możesz używać przy zwykłym sygnale PAL , przy sygnale hd telewizor musisz ogladać przy średnich parametrach...trzeba się do tego przyzwyczaić i polubić.
 

mateo383

New member
Dokładnie tak jak koledzy piszą. Na początek reset do ustawień fabrycznych. Potem sprawdzamy wszystkie podłączenia kabli - TV-tuner-satelia. Sprawdź ustawienia obrazu na tunerze, może tam co jest przestawione. Mam ten tv i bez żadnych kalibracji obraz jest bardzo ładny.
 

nce

New member
dzieki pamowie za odzew mam już nowy kabel hdmi (BEGLI high sdeed 1.4 HDMI ) podobno dobry i jest dość gruby.

zaczynam zabawe od poczatku i uwzglednie wszystkie rady i ustawienia (mam tabelke ze wszystkimi parametrami i nr próby bede mógł wrócić do tej która okarze sie najlepsza ,,,)
dalej czekam na propozycje ustawień może uda się stworzyć gotowy schemat na ładny obraz
zaczynam ...
 

nce

New member
jestem po ponad godzinnych testach na różnych kanałach , uzyskałem całkiem ciekawy i ostry obraz z piekną głębią , niestety za cene dość ciemnego obrazu... przez co trace dużo szczegółów np :ciemne ubranie na ciemnym tle zlewa sie , lub ciemne włosy gubią sie na tle ubrania
na innych ustawieniach widac zarys głowy ale ale brakuje głębi a obraz jest jakby zamglony

może ktoś ma jakiś pomysł? który parametr może to zmienic?
narazie robie przerwe bo mieni mi sie już w oczach , ale bede próbował dalej

poniżej moje ustawienia:

Kontrast :80
jasność :45
ostrość pozioma :25 (niewidze prawie żadnej różnicy wiec ustawiłem na 50%
ost.pionowa : 25
kolor :65
odcień :0
kontrast dynamiczny : wył.
redukcja szumów : wył
gama : wysoki/średni (testuje)
poziom czerni : niski
tryb film:wył. (niewiem do czego to jest bo nic sie nie dzieje?
gama kolorów :standard
poprawianie krawedzi: wył.

czekam na propozycje i pozdrawiam
 

nce

New member
kabel napewno ma duże znacznie ale nawet z tym kablem na fabrycznych ustawieniach było bardzo słabo...
może ktoś wrzuci swoje ustawienia chętnie zobacze jak wygląda obraz igła w innym wykonaniu i może coś dopatrzeć...
_22
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Moge ci podac moje ustawienia z pv350. Kontrast 90, jasnosc 50, ostrosc poz. i pion. 37, kolor 41, kontrast dyn. Wyl. Redukcja szumu wyl. , gama kolorow szeroka, popr. Krawedzi wyl.

Z tego co wiem na pa6500 nalezy ustawic ostrosc dosc nisko, wyostrza obraz bardziej agresywnie niz moja pv350tka.

Wez tez pod uwage ze nie wszyscy nadawcy programow maja te same parametry obrazu, dlatego na niektorych programach bedzie za jasno a innych za ciemno itp.

Wysyłane z mojego GT-I9003 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
To nie wina kabla hdmi bo ja w modeli 42pn450B mam to samo, na kanałch sd i hd z dvb-T czyli nie mam wogole kabla. Na kazdymz trybow to widac poczawszy od eco,kino,gra az po standard i zywy.
 
Do góry