Czy to normalne działanie projektora?

GRajza

New member
Witam,
projektor mam pierwszy raz (kupiłem Sanyo Z800), nie wiem jak do tego podejść...

Podczas oglądania zmienia się jakby balans bieli i jasność\kontrast. Już tłumaczę.
Jest jakaś scena, zmienia się i jest w innych kolorach. Przez sekundę, dwie widzę jak kolory się zmieniają, jakby zmieniał się balans bieli.
Normalne to to??

i jeszcze jasność kontrast.
dajmy na to jest scena, gdzie jest osoba pod słońce - zanim zobaczę szczegóły twarzy, to też sekunda, dwie, trzy trzeba poczekać aż się "rozjaśni"...

to normalne w projektorach czy mam wadliwą sztukę...?

Pozdrawiam
 

edi7777

Member
To raczej nie jest normalne:

1. Może jest tak że powinno się tak zmieniać jak masz taki film?
2. Może to być wada źródła/przesyłu raczej nie jeżeli puszczasz sygnał po hdmi...
3. Może to być wada wzroku i zanim dojrzysz jakiś szczegół na ciemnym polu to wpierw musi Ci się źrenica zwężyć bo reszta obrazu tak świeci;)

Dzieje się to w filmach czy jak wyświetlisz jakiś obraz to też?
Jakie masz źródło i warunki do oglądania?
 

meszrum

Member
najprawdopodobniej masz aktywne funkcje takie jak:
- Iris;
- Auto black stretch;
- Contrast enhancement.
[wszystkie znajdziesz w Advanced]

jeżeli są one aktywne, to wówczas występują efekty, o których piszesz.
 

GRajza

New member
Dzięki za odp.

1. Nie, w filmie tak nie ma ;)
2. Puszczałem film z laptopa po kablu VGA - i chyba mam odpowiedź, nie pomyślałem o tym...
3. ;)

Pomieszczenie nie jest specjalnie przygotowane, beżowe matowe ściany, ale oglądane w nocy. Na chwilę nawet rozciągnąłem prześcieradło, bo pomyślałem, że może próbuje się "dostosować" do koloru ekranu :D, ale nie pomogło ;)

Czekam na ekran i drugi amplituner, żeby nie rozpinać obecnego, więc chyba dam sobie na wstrzymanie do tego czasu...

Edit:
Właśnie jeszcze to! dzięki za podpowiedź, w domu przejrzę jeszcze ustawienia zaawansowane. człowiek w TV powyłączał, "kalibrował", a tu się zapomniało...
 
Ostatnia edycja:
Do góry