Czy to możliwe?

timbot

New member
Bez reklam
no cóż, w sklepie można juz od miesiaca kupic 42 cale LCD FullHd marki Mirai za 3999, pytanie tylko kto to bierze ;]
ale na szczescie rzeczywisie LCD i Plazmy leca w dół i pewnie rzeczywiscie pod koniec roku za te same 4000 pln mozna bedzie wiecej markowych pikseli kupic niż teraz ;]
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Tanieje i tanieć bedzie.
Przykład mojego TV (Sharp 32BV9), juz nieprodukowanego.
W sierpniu roku ubiegłego kupiłem go "przez net" za 5000 zł.
We wrzesniu tegoz roku w MM był za 7500 zł. :)
Ostatnio widziałem go w MM za 3200 zł.
 

km1963

New member
Bez reklam
timbot napisał:
no cóż, w sklepie można juz od miesiaca kupic 42 cale LCD FullHd marki Mirai za 3999, pytanie tylko kto to bierze ;]
ale na szczescie rzeczywisie LCD i Plazmy leca w dół i pewnie rzeczywiscie pod koniec roku za te same 4000 pln mozna bedzie wiecej markowych pikseli kupic niż teraz ;]

zgadzam się w całości i dodam tylko na przykładzie TV którego mam (XD1) że cena spada ( jak w przypadku samochodu ) rocznikiem ( następnym modelem ) sugerowana cena rok temu na ten TV to 17 000 PLN dzisiaj to 6 700 a za prawdopodobnie taką właśnie sugerowaną cenę będzie można nabyć HD1 " topowy" model z "fjuczersami"

ale kto jest w stanie poczekać około roku jak sobie zaplanował zakup zgromadził budżet i dodatkowo się "nakręcił":p :D

pozdr
 

Hawkmoon

New member
havranek napisał:
Normalnym jest fakt że elektornika tanieje ,ale to jest skok w przepaść...oczywiście z pkt widzenia potencjalnego nabywcy jak najbardziej pożądany. Pytanie tylko czy możliwy.
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/52-calowe-lcd-za-1000-dolarow,975362,3610
pzdr
Michał

bez przesady... spadek cen o 100 $ w perspektywie 3-4 miesięcy to nie jest przepaść (chyba każdy kto czeka na spadek ceny sharpa xl1 przed świętami liczy na większy spadek niż w przeliczeniu niecałe 300 zł). Jak zwykle jednak marketing robi swoje. Telewizory tanieją i będą tanieć, tak samo jak w ich miejsce będą wchodzić nowe modele, więc albo trzeba rozsądnie kupić coś na swoją kieszeń, albo uzbierać na jakiś "topowy" model i cieszyć się nim nie przejmując się jego aktualną ceną. Ja kupię pewnie albo xl1 abo xl2 i nie zamierzam się przejmować, że zanim go spłacę to jego wartość spadnie zapewne o 30-40% - ten tv będzie miał mi służyć 10-15 lat a wtedy nie będzie się nadawał do odsprzedania, jakie więc będzie miała znaczenie jego ówczesna wartość??
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
bez przesady... spadek cen o 100 $ w perspektywie 3-4 miesięcy to nie jest przepaść (chyba każdy kto czeka na spadek ceny sharpa xl1 przed świętami liczy na większy spadek niż w przeliczeniu niecałe 300 zł).

spadku znacznego cen to będzie można się spodziewać po ("boomie" przed świętami ) czyli roku rozliczeniowym ( marzec ) i po olimpiadzie :p :D

pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
timbot napisał:
no cóż, w sklepie można juz od miesiaca kupic 42 cale LCD FullHd marki Mirai za 3999, pytanie tylko kto to bierze ;]
ale na szczescie rzeczywisie LCD i Plazmy leca w dół i pewnie rzeczywiscie pod koniec roku za te same 4000 pln mozna bedzie wiecej markowych pikseli kupic niż teraz ;]


:hmm: mam MIRAI 42 i samsunga serii N i MIRAI bije go na łeb :grin:
 

timbot

New member
Bez reklam
Ogr napisał:
:hmm: mam MIRAI 42 i samsunga serii N i MIRAI bije go na łeb :grin:
sorry, nie chcialem sie narazic nikomu ;) a to moze warto jakis wiekszy tescik? bo przejrzalem teraz Twoje posty, ze zadowolony jestes.

ale artykul i tak jest troche ogolnikowy i jeszcze zawiera odnosnik do artykulu z Gazety Prawnej, z ktorego juz nie raz sie smialismy na naszym forum...
poczekajmy na wiosne 2011, elektronika bedzie najtańsza w historii!!
 

Ogr

New member
Bez reklam
timbot napisał:
sorry, nie chcialem sie narazic nikomu ;) a to moze warto jakis wiekszy tescik? bo przejrzalem teraz Twoje posty, ze zadowolony jestes.

:) niczym sie nie naraziłes !!!! kupno tego tv to był mój kaprys, bo w domy był konflikt jednego tv:grin:
w sumie przeznaczenie miał tylko do konsoli ,zaryzykowałem bo cena kusiła i jestem mile zaskoczony !!!!! porównanie mam jedynie z samsungiem i nawet na zwykłym kablu MIRAI lepiej odbiera.test?? w sumie nie wiem jak się za to zabrac :confused:
nie mozemy przekreslac takich marek bo w przyszłosci mogą wyjsc na prowadzenie ,tak było z nie jedna teraz przodującą !!!! dzieki takim ryzykantom jak ja mozna dowiedziec sie o takich wynalazkach czegos wiecej ,to oczywiscie indywidualna opinia z którą nie wszyscy muszą sie zgodzic.Sa ludzie którzy maja zakodowane w głowach ze np sony itp to naj naj naj, a w sumie gdy zobacza na własne oczy to wielkie rozczarowanie i całe przekonanie poszło w las ;) tak było zemną jak zobaczyłem MIRAI kolo SAMSUNGA
 
Ostatnia edycja:
Do góry