czy to mozliwe Denon 1507 pilne

adam g

New member
Witam serdeczie, wczoraj zakupilem Denona 1507 i do tego glosniki ( wiem nie jest to szczyt technologii ) concept 180 na przod, na tyl mini concept, centralny mission M3 . Ja nie jestem wymagajacy ale to wogole nie "gra" ZERO basu wiem ze jest potrzebny sub ale i tak powinno troszke go slychac. Czy jest mozliwosc ze cos w ustawieniach Denona jest nie tak. Zastanawiam sie czy nie lepsze rozwiazanie bedzie zakupienie takiego zestawu Tannoy [SIZE=+0]FX5.1[/SIZE] Prosze o porade. Jesli to te glosniki to pojade je wymienie.
 

dab9

New member
może w ustawieniach,masz ustawione że sygnał jest kierowany na subwoofer,a nie na fronty pełne pasmo(niskie tony).sprawdź to
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proponuje też sprawdzić w trybie stereo. Włącz jakąś płytkę z basem...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj
adam g --> czy instrukcje dokładnie przeczytałeś ?
Może tam jest rowiązanie Twojego problemu ?
 

powerfactorx

New member
Instrukcja do tego tego Denona jest makabryczna, wczoraj go kupiłem w zestawie z odtwarzaczem 1730, ale powiem, że nadal błądzę. Jeśli chodzi o to, że nie ma basu raczej nie jest spowodowane brakiem subwoofera bo jak znam zycie zrobiłeś kalibrację i on sobie wszystko sam powykrywał.
 

adam g

New member
Sliczne dzieki za zainteresowanie zaczne dzisiaj wszystko sprawdzac. Jesli chodzi o instrukcje to mam w jezyku angielskim, to jakis zart. Bede szukal jej po polsku. Narazie obiadzik i do walki;)
 

jarzak

New member
Napisz do dystrybutora denona na Polskę (firma HORN w wawie; znajdziesz w necie) informację, że nie dostałeś instrukcji po polsku. Ja tak zrobiłem, oni się odezwali i poprosili o mój adres (chcą mi przysłać pocztą), namiary na sklep gdzie kupiłem ampli i nr fabryczny urządzenia. Było to 2 dni temu, teraz czekam na efekty.
POZDRO:)
 

adam g

New member
Tak tylko chodzi o to ze sprzet jest kupiony w UK i jest pozamiatane ale slicznie dziekuje za pomoc. Moze gdzies znajde instrukcje w internecie w formir elektronicznej.
 

jarzak

New member
Sprawdź tutaj:
http://instrukcje.elektroda.net/index.php?d_start=0
Forumowicz, który zamieścił tą instrukcję na moją prośbę, wkleił plik ze stronami nieparzystymi. Parzyste też posiada, ale w innym pliku. Nie wiem, czy dołożył pozostałe, przynajmniej obiecał.
Gdyby tylko były nieparzyste, to jest to już coś.
:)
 
Ostatnia edycja:

navy

Member
adam g=> zanim przebrniesz przez instrukcję, spróbuj kilku rzeczy:
1. Nie korzystaj z auto set-up głośników. To nic nie daje. Zrób to ręcznie. To naprawdę bardzo proste.
2. Jeżeli nie masz subwoofera, to ustaw kolumny jako "large", szczególnie przednie kolumny.
3. Wyłącz wszystkie filtry i "polepszacze" dźwięku a później stopniowo włączaj poszczególne DSP. W ktorymś ustawieniu DSP znajdziesz trochę wiecej basu. Na koniec dodaj trochę basu regulatorem bass.
4. Spróbuj (pożycz???) inne kolumny, szczególnie kolumny przednie. Twój Denon to, sorry za szczerość, sprzęt o małej mocy i słabej wydajności prądowej, zatem wybór kolumn jest dosyć ograniczony. Najważniejsze, żeby były to mozliwie duże kolumy 2.5 lub 3-drożne o RZECZYWISTEJ impedancji 8 Ohm. Ten parametr jest bardzo ważny, bo wtedy nie stracisz i tak niewielkiej mocy Denona na "walkę" z kolumnami np 4 Ohm.
5. Zakup subwoofer'a oczywiście poprawi sytaucję, szczególnie w kinie. Bo przy sluchaniu muzyki bas może być zbyt dominujący i "za wolny". Chyba, że wybierzesz naprawdę dobry sub.
6. Na koniec rowiązanie radykalne: jeżeli możesz wymień 1507 na sprzęt o większej mocy i pamiętej, że podawana przez producentów moc amplitunerów nijak ma sie rzeczywistości.
Kiedyś miałem Yamahe RX-V1500. Już nie wróciłbym do żadnego amplitunera.
 
Do góry