Czy to dobry zestaw.??

luniopl

New member
Siemanko ludziska...tydzień temu kupiłem zestaw JBL Balboa System + HK avr 132 + HK DVD23. Co do balboa system to nie mam żadnych wątpliwości że to dobry sprzęt bo na niego polowałem. Pytanie tylko czy ten amplituner i dvd to dobry sprzęt do tych głośników...
Chciałem używać amplitunera tylko do komputera a dvd sprzedać.
Pierwsze co mnie zaskoczyło to cena tego dvd. ok. 650 zł na allegro. Co te dvd ma w sobie że jest takie drogie...nawet nie ma HDMI a i cieżko wyciagnąć z niego napisy do divx...brak odczytu formatu txt oraz odczyt tylko przy identycznej nazwie napisów co film. Po takiej cenie za sam odtwarzacz spodziewał bym się troszkę lepszego standartu. Może ma ukryte jakieś zalety.
Druga sprawa to to że nie mogłem jednak sprzedać tego dvd bo dźwięk z niego jest w 100% lepszy po coaxial niż z komputera po spdif/coaxial szczególnie że 5.1 jest wymuszany jedynie przy filmach z DD czy też DTS. Ani w grach ani w muzyce nie mogę uzyskać dźwięku 5.1. Podłączenie analogowe też gra jakoś tak sobie. Ale przynajmniej jest 100% dźwięk 5.1. Czy to wszystko wina amplitunera HK avr132??
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby obsługa DivX i plików txt była czymś szczególnym, to Manty nie kosztowałyby w okolicach 200 zł. Sam sobie odpowiedziałeś na swoje wątpliwości. Jakość dźwięku jest dobra. Jakośc obrazu z pewnością również. Za to się płaci, a nie za gadżety typu DivX. W końcu to ma być odtwarzacz DVD do oglądania filmów w wysokiej jakości dźwięku i obrazu.

Jeśli chodzi o współpracę z komputerem, to jeśli jest dobrze z odtwarzacza DVD, to wina leży po stronie karty muzycznej.

ArtS :)
 
Do góry