Czy to dobry wybór??

matysh_2006

New member
Witam Ponownie Wszystkich.

Już nie raz dobrze mi Doradziliście tak więc i tym razem proszę Was o doradzenie.

Po długim czasie zdecydowałem się na konkretny zestaw 5.1 później dokupię do 7.1.

Na kolumny frontowe wybór padł na Monitor Audio RX 8

Głośnik centralny to Monitor Audio RX Center

Głośniki surroundowe to Monitor Audio RX1

Za bas będzie odpowiedzialny Velodyne CHT10Q

Napędzać to wszystko będzie DENON AVR 3312

Jako odtwarzacz blu-ray będzie odpowiedzialne PS3.

Cena jaką mi zaoferowali w sklepie to 14200zł (bez PS3).

Warto ten sprzęt brać, czy może można coś zmienić??

Budżet to maks 14 000.

Pokój ma wymiary 4 x 4 ale później będzie grało w większym coś koło 4 x 10 ale nie będzie nagłaśniać

całego pomieszczenia.

Przeznaczenie to 50% filmy 25% muzyka i 25% gry.

Jako drugie pytanie to, czy lepiej PS3 jak odtwarzacz blu-ray i audio, czy lepiej osobno odtwarzacz

blu-ray i odtwarzacz CD??:popcorn:

I na koniec jakimi kablami (jakiej firmy) to wszystko podłączyć.

Czekam na porady i pozdrawiam Wszystkich. :eek:k:
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Napisz do Blackninja na pw, zapytaj o cenę. Jeśli ktoś może mieć taniej to tylko on ;]
A co do sprzętu to rewelacja, popatrz może jeszcze na ampli harmana
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Ma możliwość, najlepiej do niego napisz, poda Ci wszystkie szczegóły. Jeśli okaże się, że ma taniej to trzeba korzystać ;]
 

michal_j

New member
Jeśli chodzi o Denona to wydaje mi się, że 3311 byłby zdecydowanie ciekawszy od 3312. Co do Harmana 660 nie byłbym do końca przekonany. Pomyśl może o Marantzu SR6006. Jest całkiem nieźle wyposażony, gra całkiem nieźle a cenowo to Denon 3312.
 

matysh_2006

New member
Własnie zamiast Maranza doradzili mi Denono bo ponoć Maranz jest na tym samym zrobiony co Denon.

Jeśli chodzi o HK660 to odpada bo działa tylko w Stereo a ja potrzebują najlepiej 7.1
 

michal_j

New member
Własnie zamiast Maranza doradzili mi Denono bo ponoć Maranz jest na tym samym zrobiony co Denon.

Rzeczywiście jest to jeden holding i podobieństwa są ogromne, jednak mimo wszystko moim zdaniem Marantz jest zdecydowanie lepiej wykonany. Denon AVR 3312 strasznie zubożał w stosunku do AVR 3311. Natomiast jest to tylko opinia a jak wiadomo każdy może mieć swoją :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
Kolego matysh_2006 a myślisz ile ten Marantz ma W na kanał rzeczywiście ?
Dobrze Ci radzę posłuchaj HK660 i Denona ale nie 3311/3312 jak tu koledzy piszą tylko coś z 4 z przodu.
RX8 nie są łatwe do napędzenia a na docelowych 40m2 dobre kolumny musi też coś dobrze napędzić.
A Ty zamierzasz podpiąć jeszcze 7.1 więc moc się jeszcze bardziej rozejdzie.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Kolego, mój HK avr255 ma 7.1 więc nie sądzę żeby wyższy model nie obsługiwał tego formatu. Harman jako jeden z nielicznych producentów nie zawyża danych odnośnie mocy i podaje rzeczywiste wartości ...
Moje zdanie jest takie: posłuchaj jak te ampli grają na tych kolumnach i kup najlepszy sprzęt na jaki Cię stać. Czasem lepiej odżałować i dołożyć troszkę pieniędzy niż później żałować. Ale najpierw posłuchaj!

Blackninja Ci odpisał? Dowiedziałeś się czegoś?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
To jeśli w sklepie dali Ci dobrą cenę i dobre warunki odnośnie rat to się nie zastanawiaj... Oczywiście rozumiem, że jesteś po odsłuchach. Jeśli nie, to zrób to koniecznie, bo szkoda by było wywalać tyle pieniędzy w błoto...
HK zaproponowałem bo jak już napisałem wcześniej posiadam Avr 255 i jestem z niego zadowolony. Uważam, że firma warta jest uwagi ;]
 
Do góry