Czy to będzie śmigało...

rhaston

New member
Mam obecnie telewizor Samsung PS50C7000 i odtwarzacz Blu Ray 3D Panasonic DMP BDT100EG. Jak widać po jakości sprzętu - maniakiem jakości ani specjalnie bogatym człowiekiem nie jestem. Chcę do tego dokupić jakieś sensowne głośniki i dysponuję kwotą w granicach 1500zł. W oko wpadł mi zestaw 5.0 Jamo 506 - zastanawiam się tylko czy uda mi się je podłączyć do mojego zestawu tak, by nie był konieczny zakup amplitunera? Czy tego nie da się obejść (jak pisałem nie jestem maniakiem jakości, głośniki wyłącznie do oglądanie filmów/telewizji - skok jakościowy między stereo wbudowanym w tv a 5.0 będzie spory tak czy siak; a amplituner to spory wydatek). Czy do podłączenia tych głośników nie wystarczy wejście optyczne w TV/odtwarzaczu blu ray (podłączonym HDMI 1.4)? Przecież odpowiednie kodeki dźwięku powinny być wgrane.

Pisze jako kompletnie zielony w kwestii nagłośnienia. Nie bić.
 

schwarz

New member
Nie bić:mrgreen: Kolego chyba ostatnim biedakiem nie jesteś bo nie każdy ma w domu 50C7000 z Blu. No ale jeśli chodzi o twoje pytanie to aby zasilić głośniki 5.0 to potrzebujesz prądu a u ciebie nic go nie wygeneruje. U ciebie sprzęt generuje tylko sygnał który należy posłać do amplitunera. Jego zakup jest koniecznością. Jeśli nie jesteś maniakiem to kup jakiś tani z automatyczną kalibracją np Pioneer 520 za 1000zł. Z głóśnikami 5.0 zapłacisz jakieś 2200-2300 zł a przeskok z jakości głośniczków TV będzie delikatnie mówiąc zauważalny:mrgreen:
 

rhaston

New member
Dziękuję za odpowiedź. Znalazłem coś takiego: PIONEER VSX-420 + PRISM AUDIO ONYX 100 - amplituner + zestaw głośników 5.0 za niecałe 1500zł. Cena zachęcająca, tylko zastanawiam się czy jest sens się w to pakować, czy ten zestaw jest cokolwiek wart za tą kwotę. Żadnych fajerwerków się nie spodziewam - jak już było mówione różnica jakości między głośnikami z telewizora a 5.0 będzie zauważalna, jestem ograniczony cenowo, ale jednak nie chciałbym inwestować w sprzęt, który jest kompletnym syfem i okaże się być wart niewiele więcej od komputerowych głośniczków, zależy mi na tym, żeby być z zakupu zadowolony jeśli chodzi o oglądanie filmów z płyt blu ray pod względem jakości dźwięku i żeby głośniki i amplituner przetrwały co najmniej kilka lat. Czy po tym zestawie mogę tego oczekiwać czy może lepiej zainwestować oddzielnie w amplituner i dozbierać kasę na Jamo 506?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zachęcająca tylko cena .
Lepiej zainwestować oddzielnie w ampli i oddzielnie w kolumny.
Jak chciałeś zacząć od Jamo to w tej klasie dobry pomysł .
I zacznij od Jamo 606 za niewielką dopłatą.
I podaj ile Ci zostało na ampli.
 

rhaston

New member
Myślę, że po zakupie Jamo 606 na amplituner zostaje mi jakieś 500zł, bo muszę zmieścić się w kwocie 2 tysięcy z całością. Także w takim wypadku musiałbym jeszcze z tymi głośnikami poczekać i dozbierać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to bardzo nie wiele dopłacisz do Pioneera 519 i z Jamo 606 będzie rewelacja
 

rhaston

New member
Bardzo dziękuję za pomoc, rozejrzę się za tym sprzętem, porównam cenowo i pewnie prędzej czy później zdecyduję się na zakup :).
 

rhaston

New member
Hmy, a co powiecie o amplitunerze Denon AVR-1311? Lepszy czy gorszy od Pioneera 519/520? Nie wiem jak amplituner ma się do 3D, ale takie filmy też z blu ray'a oglądam, a Denon zgodnie z opisem obsługuje "full HD 3D" (jakkolwiek odnosi się to do dźwięku). Zastanawiam się tez po części jak to wszystko później podłączę. Mój blu ray nie czyta mvk 1080p, więc te lecą przez USB z dysku zewnętrznego podpiętego bezpośrednio do telewizora, do tego dochodzą jeszcze filmy odtwarzane z blu raya. Czy bez problemu uda mi się to wszystko podłączyć, żebym zarówno z MKV jak i BD miał cyfrowy dźwięk HD? Co do kolumn Taga TAV606 - zachęcają ceną, zastanawiam się jak wypadają w porównaniu z Jamo 606 (ew, chociaż raczej zdecydowałbym się na droższy model mając wybór między tymi dwoma 506) - miał ktoś może okazję testować? Dzięki za sugestię.
 

gooru2

New member
taga i jamo 506 to podobna klasa jakości dźwięku. Więc tu bym brał tagi, Bass refex z przodu ( jamo 506 chyba z tyłu - ale nie jestem pewien - nie interesowały mnie te kilumny ) i całkiem miłe dla ucha brzmienie. A oszczędność ok 300 zł. Zresztą nawet po odsłuchach bezpośrednio po jamo 606 tagi nie ranią uszu. Więc to złe kolumny nie są - nie dzieli ich jakościowa przepaść. Z Ampli w cenie ok 1000zł ( widzę, że mniej więcej w tą półkę celujesz ) brałbym Denona 1611 za ok 1100, ewentualnie onkyo 307/308. Przy czym radzę osłuchać sprzęt. Bo dane brzmienie może się nie podobać.
Dla mnie najciekawszy wybór to taga 606 plus onkyo - trochę cieplejsze są od połaczenia z denonem, a tagi posiadają szybki bas, ale nie jest go wiele. Denon gra trochę bardziej średnicą, ale bas jest szybszy niż w onkyo i czasami brak wybrzmiewania dźwięku, np przy kontrabasie.
 

rhaston

New member
Ostanie pytanie: Pioneer 519/520 czy Onkyo 307/308? A może Denon 1311? Który z tych 5 modeli będzie najlepszy do dźwięku z tv i filmów z blu ray/blu ray 3d? A może da się znaleźć jakiś tańszy model o zbliżonych możliwościach? Albo lepszy w podobnym zakresie cenowym?

Cena ma znaczenie, chciałbym z głośnikami Taga TAV606 (puki co tylko 5.0) zmieścić się w okolicach 1500. 2000 to górna granica, ale im bliżej 1500 tym lepiej, gdyby było mniej tez bym się zresztą nie obraził.

EDIT: Amplituner musi mieć chyba obsługę HDMI 1.4/1.4a żeby współgrać z TV i blu rayem 3D - w takim wypadku Pioneer 519 i Onkyo 307 zdaje się odpadają?
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Odsłuchiwałem przy zakupie m.in. S506, S606 i TAV606. Wszystko gra bardzo podobnie ale Taga jakoś mniej szczegółowo od S506 i S606 więc warto dopłacić te kilka stów. S606 gra bardziej basem ale wydaje mi się że jakoścowo bas jest lepszy w S506.
 

rhaston

New member
Powiem tak: zmieniam sprzęt z głośników wbudowanych w TV, nie jestem audiofilem, chcę dobrej jakości dźwięku kiedy oglądam filmy, ale nie zależy mi na fajerwerkach, chcę żeby sprzęt mnie usatysfakcjonował i wytrzymał kilka lat, ale nie musi być najlepszy na rynku. Jestem poważnie ograniczony kasowo, a żona bardzo nieprzychylnie patrzy na to co robię z salonem, więc przekroczenie kwoty 2 tysięcy na całość (głośniki + amplituner) raczej nie wchodzi w grę. Wykrzesanie tych kilku stów dla minimalnie lepszej jakości (chyba, że rzeczywiście jest to spora, słyszalna różnica) raczej nie wchodzi w grę. Jasne, że by się chciało, ale kasa niestety też się liczy :). Zastanawiam się nad amplitunerem - takim, który będzie współgrał z blu rayem 3D (HDMI 1.4) reprezentował w miarę dobrą jakość i był możliwie najtańszy (2 tysiące górna granica, ale chciałbym zejść niżej). Najbardziej rozważam obecnie Onkyo 308 i Denon 1311, chociaż gdyby znalazło się coś z identycznego (lub niższego) przedziału cenowego o podobnej/lepszej jakości rzecz jasna bym nie oponował.
 
Ostatnia edycja:
Do góry