Czy ten sprzęt powinien unieśc 1080i ?

blejdd

New member
Witam!

Mam pytanie do orientujących się w temacie odtwarzania na kompie w 1080p.

Posiadam sprzęt:

procesor: AMD64 4000+ , 2.4 ghz z 1 mb cache
Płyta główna: Asus a8n sli-se
grafika: Galaxy Geforce 7300GT 128 mb (troche podkręcona)
ram: 2048 ddr ECC HP (jedna kość)
muzyczna: 8-kanałowy kodek dźwiękowy Realtek ALC850
Wsparcie dla technologii “Audio Sensing and Enumeration”


Czy ten sprzęt powinien unieść 1080i ??? Ostatnio odpalilem film The Kingdom w 1080p i nie dało się ogladać. Napisy nawet nie pokrywały się z obrazem, nie mowie juz o głosie. Jesli chodzi o film i kodeki to wszystko mam w porzadku. W przypadku innych filmow w 1080i jest to samo, co z tym moge zrobic??

Jesli wymienić to procesor czy karte graficzna ? moze dolozyc jeszcze jedna karte pod PCI express ?

i od razu jeszcze małe pytanko... jesli mam połączony komputer z amplitunerem kablem optycznym, to jesli odpalam w Power DVD muzyke, ktora jest w DTS 5.1 (pokazuje mi tak power dvd) to czy tym kablem przesle mi go komp do amplitunera w tym wlasnie formacie ? (puszczam wlasnie w ten sposob, tyle ze amplituner wykrywa to tylko na 2 fronty...). Gdy iogladam filmy i odpalam dzwiek za pomoca ac3filter to na amplitunerze pala sie lampki od pozostalych kolumn i wykrywa Dolby Digital, a w przypadku sluchanai muzyki w power dvd tylko 2 fronty. Co z tym fantem zrobic?
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
Powinno chodzic, jakich kodekow uzywasz i w jakim programie odpalasz? Polecam MPlayer + ffdshow. U mnie na D820, 6600 (256DDR), 2x1GB RAM mam obciazenie procka:

720p: 2x 30-50%
1080i: 2x 30-35%
1080p: 2x 75-90%

u ciebie tez bedzie chodzic tylko pobaw sie z kodekami i uzywaj mplayer np w VLC niektore filmy sie szatkuja a w mplayer nie ;)

Musisz skonfigurowac PowerDVD, a ac3filter masz ustawione pewnie 'as is' wiec na amp leci taki dzwiek jak w filmie.
PowerDVD -> Configuration -> Audio -> Speaker Environment -> Use SPDIF
PowerDVD -> Configuration -> Audio -> Output mode -> Przestaw bo masz pewnie Stereo
 

blejdd

New member
ustawilem tak jak mowisz w power DVD tyle, ze teraz na amplitunerze pojawia mi sie DTS ale miga ciagle i nic sie nie dzieje... ;/ tak jakby chcialo ale nie moglo zaskoczyc... wie ktos co moze byc jeszcze nie tak?
 
Do góry