Czy tak podłączę internet do modelu 46-G20e?

Piatal

New member
Witam!
Adapter do WiFi jest dla mnie zbyt drogi. Czy uda mi się podłączyć telewizor wg. takiego schematu? Routery Wi Fi chciałbym kupić jakieś najtańsze. Czy muszę zwrócić na coś szczególną uwagę?


img52.imageshack.us/i/panasonicv.jpg/


Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość dla początkującego!
 

Piatal

New member
Teoretycznie to będzie działać, ale po co takie kombinacje.

Ja bym zrobił tak -> link, któego nie mogę dodać jako nowy user


Najtaniej i bez kombinowania.

Sugerujesz, że zakup 2ch routerów jest większą kombinacją, niż przewiercanie stropu i ciągnięcie kabla na niższy poziom mieszkania, albo ciągnięcie go na dworze?
Mam internet radiowo-kierunkowy i antena jest na dachu. Kabel internetowy wchodzi do domu właśnie na poziomie 1 piętra. Nie wiem jak miałbym pociągnąć ten kabel bez demolowania całego domu. Na górze jest komputer stacjonarny więc i tak musiałbym dokupić 2 urządzenie, które łapałoby dla niego internet.

Zamiast drugiego routera,ktory ma byc przy TV,kup Acces Point.

Jestem kompletnym laikiem w tym temacie. Czym różni się Acces Point od Routera? widziałem, że niektóre routery mają taką funkcję, ale nigdzie nie mogłem znaleźć szczegółów. Zależy mi na rozwiązaniu najtańszym i niewydumanym a jednocześnie 100% działającym. Czy router/acces point muszą być jakiejś konkretnej firmy, czy zwykł D-link, TP-link za 90zł wystarczą? Dodam, że tak jak na schemacie urządzenia bezprzewodowe mają pracować przez strop, czyli muszą być chyba dużej mocy. Co polecicie? Zależy mi na cenie, bo już i tak budżet telewizyjny jest przekroczony o 30% :)
 
Ostatnia edycja:

skunk

New member
Sugerujesz, że zakup 2ch routerów jest większą kombinacją, niż przewiercanie stropu i ciągnięcie kabla na niższy poziom mieszkania, albo ciągnięcie go na dworze?
Mam internet radiowo-kierunkowy i antena jest na dachu. Kabel internetowy wchodzi do domu właśnie na poziomie 1 piętra. Nie wiem jak miałbym pociągnąć ten kabel bez demolowania całego domu. Na górze jest komputer stacjonarny więc i tak musiałbym dokupić 2 urządzenie, które łapałoby dla niego internet.

Pisałeś że nie masz kasy a to jest wersja najtańsza.Poza tym twój rysunek jest bardzo uproszczony i nie wynika z niego czy musisz jak to napisałeś demolować dom.

A jeśli nie chcesz wiercić to tak jak napisał kolego @kilers9 Access Point wystarczy.
 

szuldek

New member
Witam!
Adapter do WiFi jest dla mnie zbyt drogi. Czy uda mi się podłączyć telewizor wg. takiego schematu? Routery Wi Fi chciałbym kupić jakieś najtańsze. Czy muszę zwrócić na coś szczególną uwagę?


img52.imageshack.us/i/panasonicv.jpg/


Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość dla początkującego!


Bedzie działo tak jak narysowales
musisz kupic albo router z WIFI albo AP (AccesPoint)
router jak i AP musza miec opcje klienta.......później pod kompa podłączasz i konfigurujesz tak by AP dołączysz sie do istniejącej sieci po WIFI, podpinasz pod TV i WSIO
AP polecam TP LINKA
 
Do góry