Czy ta plazma będzie dobra ?? do tej konfiguracij

SEBA65310

Member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!:) ;)

Podczas dni wolnych pomiędzy świętami ( boże narodzenie - nowy rok )
Chciałbym kupić sobie telewizor. Przeczytałem wiele opini o LCD i Plazmach i wybrałem plazmę(do 2,5 tys) . TV będzie najprawdopodobniej wisiał na ścianie (ogólem w pokoju o wysokości około 2m. , więc niski jest ) , obok kominka (metr od) , ale kominek żadko użytkowany . Oglądać będę z od 2-3,5 m , do tego zestawu zamierzam dokupić n-kę , z programami w HD . A także dvd Samsung P184 chcę podłączyć . Myślałem nad :
Panasonic 37" Viera TH-37PV80
Panasonic 42" Viera TH-42PV80 (dziwna rozd . 1024 x 768 (XGA)
Panasonic 42" Viera TH-42PV8
Takie proponujecie użytkownikom na tym forum .
Najlepiej gdyby był srebny , ale czarny a , dobry też ujdzie .
I mam pytanie:
jaki wziąść TV ??
Czy do N-ki będzie ok??
I ten kominek przeszkadzał by (ciepło) , jak kominek nie grzeje wtedy jest zimno w tym pokoju .
I czy kabel HDMi jest dołączony do N-ki ??
 

Foxxx24

New member
Zdecydowanie bierz 42PV80 przy tej odległości i zwłaszcza,że zamierzasz podłączyc Nkę to zobaczysz co ten tv potrafi nie tylko na zwykłych kanałach,ale na HD:eek:k:


Co do temperatury pracy instrukcja podaje,że do 35 stopni także spokojnie:)

A co do kabla HDMI to niestety musisz sobie kupic:)


Ogólnie 42PV80 to doskonały wybór w tej cenie,a tym bardziej do Nki:eek:k:



Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam 42PV80 i potwierdzam sprawdza się znakomicie.

Ostatnio dokupiłem odtwarzacz Blu-Ray panasonic BD35 i chyba zbankrutuję..... wypożyczając płyty BD z wypożyczalni!!! Nic tylko oglądać!!!
 

Foxxx24

New member
To nie wypożyczaj tylko kupuj bo bardziej się opłaci:)

Co prawda za cene jednego filmu wypożyczysz kilka,ale co Twoja płyta to Twoja i w stanie idealnym więc dla odtwarzacza lepiej:)


Ja puki co kupuje same dvd i to nie u nas tylko sprowadzam sobie z Irlandii od jednego goscia w super wydaniach i do tego ceny w większości niższe niż u nas np w MM,ale Blue Ray w cenach identycznych praktycznie:)

A co do MM to u mnie w Krakowie np Szklana Pułapka na blu Ray kosztuje już niecałe 80zł:) i reszta też nieco taniej niż była.

Widzę,że też jesteś kinomaniakiem jak ja bo u mnie już sie nagromadziła setka oryginałów i częśc sam nagrywam z tv na DMR-EH65 więc łącznie to koło 400 pozycji i wciąż rośnie.:)
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No oczywiście płyty też kupuję, ale w wypożyczalni duży wybór i jak przechodzę obok niej to kusi!!!

Poza tym płyty trochę jeszcze drogie.... ale spoko damy radę!!!:D
 

SEBA65310

Member
A macie może jakieś testy tego sprzętu ??
Widziałem że są na tym forum , ale trzeba mieć konto Premium , a nie mam jak przelać teraz pieniędzy . A czy fajnie wyświetla obraz z kanałów z N-ki tylko nie e HD ??

i czy napewno brać plazmę ?? A może LCD?
np. morele.net/produkt/169205
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
SEBA65310 napisał:
A macie może jakieś testy tego sprzętu ??
Widziałem że są na tym forum , ale trzeba mieć konto Premium , a nie mam jak przelać teraz pieniędzy . A czy fajnie wyświetla obraz z kanałów z N-ki tylko nie e HD ??

i czy napewno brać plazmę ?? A może LCD?
np. morele.net/produkt/169205


Bez zastanawiania bierz plazmę bo jest lepsza zarówno do SD jak i HD,a do Nki będzie bardzo dobra:eek:k:


Pozdrawiam
 

SEBA65310

Member
jeszcze mam takie pytanie czy w nbox recorder jest lepszy obraz niz w zwykłym nbox-ie ??(szczerze mówiąc nagrywanie i wypożyczanie filmów jest mi nie potrzebne )
Jeszcze przeglądam plazmy na ceneo i znalazłem jeszcze kilka ciekawych :
1. TH-42PX8
2. TH 37PY8P



Będę kupował w MM w Częstochowie , wie ktoś może jakie mają plazmy na stanie ?? ja byłem jakieś 2tygodnie temu ale tak szybko obejrzałem , a do sklepu mam z 40km .
 

Foxxx24

New member
Obraz zarówno w jednym jak i drugim N boxie jest taki sam,a ten lepszy różni się tym,że ma również możliwości recordera.:)

A co do modeli,które znalazłeś to:

1. 42PX8 to to samo co u nas PV8 tyle,że jest modelem przeznaczonym na rynek zachodni i wyposażonym w tuner DVB-T,który jest u nas nieprzydatny.:)

Zdecydowanie jednak bierz 42PV80 bo jest niewiele droższy,a lepiej wyposażony i ma lepsze parametry oraz elektronikę.

2. 37PY8 - nie ma takiego modelu. Jedyny model 37" to PV80:)


Pozdrawiam
 

bartolini76

New member
Jesli szukasz srebrnego Panasonica to model PX8 jest wlasnie dostepny w MM w Katowicach.
Jest tez lepszy model bo PZ8ES ( chyba odpowiednik PY ) ale ten chyba jest dostepny tylko w sklepach internetowych...
 

witalis60

New member
SEBA65310 napisał:
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!:) ;)

Podczas dni wolnych pomiędzy świętami ( boże narodzenie - nowy rok )
Chciałbym kupić sobie telewizor... i wybrałem plazmę(do 2,5 tys) . Myślałem nad :
Panasonic 37" Viera TH-37PV80
Panasonic 42" Viera TH-42PV80 (dziwna rozd . 1024 x 768 (XGA)
Panasonic 42" Viera TH-42PV8
Takie proponujecie użytkownikom na tym forum .
Najlepiej gdyby był srebny , ale czarny a , dobry też ujdzie .
I mam pytanie:
jaki wziąść TV ??



Faktycznie, z nowymi tegorocznymi panelami "11" generacji (musi być cyfra "8" w nazwie) 37" Panasonic robi tylko PV8 i PX8esa /te same parametry, ale SREBRNY, plus tuner cyfr. - może się kiedyś przyda?/ - oba w cenie od ok. 1700zł, oraz PV80 /często tu polecany/ - za ok. 2000zł.

W 42" jest większy wybór, bo do ok. 2500zł są telewizory HD:
PV8 - najprostszy model , ceny od 1880zł, w MM chyba ok. 2100
PX8esa - odpowiednik PV8, ale SREBRNY, plus tuner DVB-T; od 1850zł
PV80 - polecany przez forumowiczów, a cena od ok. 2170zł, np. w e-
sklepach "zadowolenie.pl" aldo "electro", w MM chyba ponad 2400.
PX80esa - tak jak PV80, SREBRNY, ale teraz marne ceny od 2500-2600
oraz troszkę wyższe modele Full HD:
PY8 - full HD, od 2750zł /szeroka dyskusja "PY8 czy PV80"/
PZ8esa - odpowiednik PY8, SREBRNY +tuner DVB-T, full HD, od 2525zł np. w e-sklepie "zadowolenie.pl"

To mój "przegląd" z połowy grudnia, też w poszukiwaniu TV - ostatecznie kupiony model PXesa /bo SREBRNY kolor, bo jak kobieta się uprze:)/, super odbiera. Z tego zestawienia najkorzystniej to chyba 42" PV80 albo PZ8esa /odpowiednik PY8/
Ceny powyżej zebrane przeze mnie z tych "pewniejszych" sklepów internetowych /jednak jest taniej 200-500zł - ja kupowałem w e-sklepie "zadowolenie.pl" i polecam, bo mają dobry kontakt /też tel./ i superopcję tzn."PUNKTY ODBIORU OSOBISTEGO" - po 2-4 dniach podjeżdżasz samochodem do "PUNKTU", sprawdzasz towar /kolor, kabelki itp./, PŁACISZ gotówką i to bez żadnych kosztów transportu/kuriera:grin:, drukują fakturę (podstawa dla gwarancji) i wieziesz do domu... ostrożniej niż żonę:mrgreen:.
U Ciebie takie "PUNKTY" tez są - Częstochowa, Tarnowskie Góry /adresy na stronie sklepu/.
Udanych zakupów:cool:!
 

SEBA65310

Member
Dziś byłem w MM w Częstochowie ,i zwrócił na mnie uwagę Samsung PS42A457(albo PS42A451) , obok niego stały inne Samsungi tylko że LCD 32' , w cenach około 3000-3500zł , i powiem szczerze że ta plazma bardzo ładnie się tam prezentowała kosztowała 2200zł po obniżce z 2999zł . Kolory były bardzo żywe , brak smużenia , ale czerń LCD miały ładniejszą , w tej plazmie co mnie zdziwiło czerń była szara .
Znalazłem Panasonica 42PV80 za 2600zł - jak widać drogi jest w porównaniu z np. Agito . I na tym Panasonica był jakiś film z TVp 2 , czarnobiały i nie widziałem jego możliwości .

A co forumowicze możecie powiedzieć o tym Samsungu ??
 
Do góry