Czy szukuje się nowy hit - Boxee Box

Alwin

New member
Czyżby mój problem z wyborem odtwarzacza sieciowego wkrótce się rozwiąże dzięki urządzeniu Boxee Box w w w.dlink.com/boxeebox

Podobno cena 200$ jak się sprawdzi to cud miód i orzeszki ;)

edit: (fajny pilot)
http: //w ww.frazpc.pl/news/28690-Boxee_Box_oficjalnie_na_CES_2010
 
Ostatnia edycja:

kertis

New member
Podobno cena 200$ jak się sprawdzi to cud miód i orzeszki ;)

edit: (fajny pilot)
http: //w ww.frazpc.pl/news/28690-Boxee_Box_oficjalnie_na_CES_2010


Fakt pilot (zwłaszcza jego klawiaturowa strona) bardzo fajny, bo już druga strona mocno nieoptymalna moim zdaniem, mozna tam było bardziej ergonomicznie rozplanować ze 4 przyciski więcej. Co do odtwarzacza to obudowa, hmmm nietuzinkowa, ale ze względu na udziwnienie będzie ją ciężko ustawić na półce (chyba, że że się postawi inaczej niż producent chciał) i raczej nie będzie się komponować z pozostałym sprzętem.

Swoją drogą czemu producenci nawiązują wyglądem i gabarytami albo do starych odtwarzaczy VHS lub robią całkiem nieprzemyślane klocki, które są po prostu brzydkie (o pilotach nie wspominając). Przecież można byłoby zrobić większą obudowę, przewiewną z możliwością upchania np. dysku i do tego w rozmiarze, który współgrałby z pozostałymi gratami, przy niewiele większym wzroście użytej blachy i plastiku.

Co do odtwaracza: moim zdaniem mało wejść i wyjść, brak info o dyskach, więc bez dokładnej specyfikacji trudno wyrokować. Menu wydaje się dopracowane, ale jak to będzie w praktyce zobaczymy jak już ktoś to przetestuje bliżej.
 

iNT

New member
Sprzęt wydaje się OK. Co do wyglądu to raczej kwestia gustu o których ponoć się nie dyskutuje :p

Ja jednak poczekam na jakiś mały teścik takiego sprzetu Mede8er MED500X

Jak będzie wszystko cacyk to wystawiam na sprzedaż swojego Xtreamer z 640GB na pokładzie :)
 

spee

New member
mozna sobie potestowac system jaki bedzie w boxee box sciagajac boxee bete

blog.boxee.tv/2010/01/07/boxee-beta-goes-public-download-now/

wyglada to sympatycznie...
 

ziupo

New member
Nonono ładna bestyjka. Będzie się dobrze prezentowała obok nowego Pace PVR HD Cyfry+. Dobry pomysł z umieszczeniem klawiatury na odwrocie pilota, ale zdaje się zapomnieli o przycisku POWER ;) Na ulotce reklamowej jest, a na żywo nie ma oO.
Aha no i wreszcie mamy odtwarzacz oparty na XBMC :)
Tegra 2 też zapowiada się obiecująco, ale ciekawe jak poradzi sobie z normalnymi matrycami, została przecież stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych, a nie RTV.

I ciekawe co z dyskiem, będzie? Nie będzie?
 

kiziomizio

New member
Parę słów a propos mede8er'a MED500X. Już od jakiegoś czasu zacząłem zastanawiać się co zrobić żeby przestać kupować te cholerne płyty i zacząć bardziej komfortowo korzystać z moich zasobów filmowych ;) i oglądać je na moim 42 calowym TV. Dwa tygodnie temu wpadł mi w oko MED500X i po poczytaniu tego i owego zdecydowałem się na kupno. Dokupiłem do niego 2TB dysk Hitachi i od wczoraj ładuję go materiałem HD i nie tylko (ale głównie). Pierwsze testy są moim zdaniem zdecydowanie na TAK. Łyka wszystko - MKV, WMV, FLAC ,obrazy BD i DVD i sporo innych. Nie jest zbyt głośny ale jest słyszalny przy wyciszonym ampli. Moim zdaniem - nie przeszkadza. MA sieciowe funkcjonalności - na razie nie miałem czasu skorzystać. Soft stale uaktualniają (www.mede8er.eu) i jak zauważyłem prawie każda nowa wersja dodaje jakieś nowe możliwości. Jak na razie jestem zachwycony. Cena też nie zwala z nóg ~170EUR (w Chorwacji) .Moja żoneczka też, bo wreszcie znikną brzydkie , 10 metrowe, kable łączące komp z ampli :)
Pozdr.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A ja bym chciał z płytami...

Parę słów a propos mede8er'a MED500X. Już od jakiegoś czasu zacząłem zastanawiać się co zrobić żeby przestać kupować te cholerne płyty:)
Pozdr.

Płyt ci u mnie "naddostatek", więc chciałbym z nich korzystać. I tu pytanie: czy odtwarzacz obsłuży zewnętrzny napęd DVD na złączu USB? Jest to zrobione na Realtek RTD1073, więc teoretycznie...
 

kiziomizio

New member
Nie wiem , bo nie mam zewnętrznego napędu DVD USB. Ale na stronie Mede8er , po rozwinięciu 'Firmware download' masz napisane w opisie problemów, które usunięto: 'Fixed DVD ROM – disk ejecting problem' - więc chyba może korzystać z zewnętrznego napędu. Po dwóch dniach testowania jestem bardzo zadowolony. Mówiąc krótko - spełnia moje oczekiwania.
 

radoskur

New member
Wszystko wskazuje na to że pojawił się nowy lider na rynku.Trzeba powoli odzwyczajać się od wd tv live.
Krótka recenzja:
YouTube - BOXEE BOX REVIEW! - How to Get Rid of Cable! - GeekBeat.tv

Biedna ta recenzja... Ni wzmianki o obsłudze DTS HD czy DD True HD, obsłudze 1080p24.

Co do sprzętu to pilot mnie się bardzo podoba - ale brak komponenta i kompozyta przy cenie 200$ jak dla mnie to porażka. Nie chodzi o to że korzystam z tych wyjść nałogowo ale czasem mógłbym zabrać boxa na wyjazd służbowy a nie każdy TV w hotelu czy gdzieś tam ma HDMI... Na chwilę obecną lepsze wrażenie na mnie zrobił WD TV Live Hub
 

pkomp

New member
design ciekawy - choc to urzadzonko do pokoju małolata bo w salonie pod tv to średnio będzie wyglądać....
pilot kozak!!!

ale oprogramowanie to syf - kazdy boxee moze sobie stestować - niby to na xbmc ale nie dorasta xbmc do pięt - nieprzejrzyste zagmatwane i mało mozliwości

cena niby 200 dolców?to u nas jakieś 800 pln będzie - to już chyba wolałbym dołożyć do asrocka czy zotaca do tego pilot i xbmc - dostajemy świetne multimedia a przy okazji pełnoprawny komputer:)


przy okazji - zotac był swojego czasu w cenie 600 pln...jak teraz pojawią się takie komputerki z hdmi hd audio i 3D i w cenie do 800 pln to zamiotą wszelkie boxee popcorny i resztę
 

topsy

New member
@pkomp

Miałeś już możliwość przetestować własnoręcznie fw. ?
Czy to nie jest jakaś odmiana linuxa tak jak w przypadku wd tv live.
Zapewne w niedalekiej przyszłości pojawi się alternatywne oprogramowanie.
Z tego co wyczytałem to do playerka mają być dostępne aplikację,coś na wzór apple apps store.Być możę jakaś przegłądarka.
btw;

Przecież zawsze można podłączyć zwykłego notbooka i schować go pod telewizorem,prawie każdy kilkuletni ma wyjście hdmi.
 

pkomp

New member
topsy nie ma nawet połowa :) - teraz dopiero HDMI staje się standardem

za 1300 masz asrocka albo za 1000 zotaca

co do boxee - Boxee - ściągnij i sprawdź - na pc jakoś to działa choć jak mówię zdecydowanie wolę XBMC bo jest bardziej stworzone jako centrum multimedialne a nie wynalazek chcacy połączyć wszystko i nic
 

maciejwi

New member
jestem użytkownikiem od paru miesięcy, sprzęt godny polecenia. Cena może trochę wysoka ale wszystko działa bez problemu, nie ma znaczenia co wrzucisz na dysk - odtworzy. dje sobie rade też z napisami w każdym formacie. dodatkowo jest możliwość instalowania aplikacji, od preglądarki po serwisy społecznościowe. Ogólnie świetny kombajn.
 
Do góry