Czy soundbar może zakłócać odtwarzacz?

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mam taki dziwny problem i mimo przeszperania sieci nie trafiłem na żadną sensowną opinię.
Opiszę konfigurację. Do TV Samsung 43KU6172 jest podłączony przez HDMI ARC Philips Soundstage HTL4110B, oprócz soundbara na kolejnym złączu HDMI podpięty jest player HiMedia Q10 Pro i wszystko działa OK.

Gdy do trzeciego złącza HDMI telewizora podłączę player na Androidzie TV certyfikowany przez Google i Netflix (dotychczas podłączałem Nokię Streaming Box 8000, Chromecasta 4 i Strong Leap S-1) i jednocześnie włączony jest soundbar, ekran zaczyna migotać w dwu-trzysekundowych odstępach. Migotanie znika tylko po wyłączeniu soundbara (lub wyjęcia kabla HDMI) lub przestawieniu playera z Androidem TV z trybu 2160p na tryb 1080p i poniżej. Nie pomaga przełączenie trybu soundbara na Bluetooth, optyka itd.

Co ciekawe, podłączenie Fergusona FBOX ATV, który nie ma certyfikacji i kilku podobnych migotania nie powoduje. Nie ma też żadnych problemów, gdy podłączę do tego trzeciego gniazda jakikolwiek player na "zwykłym" Androidzie. Nie powoduje też migotania Fire Stick 4K Max, który też jest na Androidzie TV, choć modyfikowanym, ale ma certyfikację, więc chyba nie w niej problem...

Oczywiście sprawdzałem różne kable, zamieniałem playery miejscami itp. Nic nie skutkuje.

Jeszcze nie podłączałem innego soundbara, więc nie wiem czy on powoduje migotanie, ale po odłączeniu kabla HDMI i połączeniu wspomnianych playerów w trybie BT i optycznym wszystko hula bezpproblemowo.

Może ktoś coś poradzi, może to coś banalnego, co pomijam?
 
Do góry