Czy sony W5500 będzie dobry do kablówki i grania?

batiql

New member
Witam, szukając LCD dla mojego staruszka przypadkowo trafiłem na to forum. Chciałbym się Was zapytać czy w/w Sony będzie dobry do oglądania telewizji oraz do grania w ps3. Po przeglądnięciu paru wątków zauważyłem ,że warto podać parę niezbednych informacji:

wielkość pokoju: 4x4
preferowana marka: Sony
preferowana wielkość ekranu: 32/37
jaki sygnał ? chodzi o kabłowke? (analogowy)
jaka odległość od ekranu: 1,5 - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia: PS3 lub xbox
jaka klasa cenowa: max 3,500 .
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju: lcd stał by metr od okien, więc nasłonecznienie duże
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-4
Jaki masz ulubiony program? sportowe
jaki masz telewizor: Sony CRT 26"
Ma stać czy wisieć: stać
Co Cię wkurza w telewizorach: za drogie ;)
Czego oczekujesz od telewizora: by nie smużył po podłączeniu do konsoli,(ten Sony ma 8ms, nie wiem czy wystarczy), dobra jakość obrazu.
Full Hd czy HD ready: FullHD
Czy masz swoich faworytów: w5500

Pozdrawiam i prosiłbym o rozjaśnienie mojego problemu.
 

lexo

New member
O które ci konkretnie chodzi robotxx? Pisanie o braku IL w nowych LG ogółem jest nie trafione bo przynajmniej w niektórych wiem, że jest. Te TV różnią się między sobą więc raczej mało prawdopodobne, że niezależnie od tego wszystkie będą miały 0 IL (niewiele takich jest).
 

batiql

New member
hmmmm

zapalonym graczem nie jestem ale od czasu do czasu lubie sobie pograć.

Jaka jest maxymalna dopuszczalna wartość tego inputlaga?
 

Ares78

New member
lexo napisał:
O które ci konkretnie chodzi robotxx? Pisanie o braku IL w nowych LG ogółem jest nie trafione bo przynajmniej w niektórych wiem, że jest. Te TV różnią się między sobą więc raczej mało prawdopodobne, że niezależnie od tego wszystkie będą miały 0 IL (niewiele takich jest).
Imput lag jest zawsze. mniejszy większy, ale jednak jest.
Jeśli chodzi o kablówkę powinno być nieźle nawet przy średnim sygnale, jest zdecydowana różnica na plus w porównaniu chociażby do w4500, chodzi przede wszystkim o nowszy procesor obrazu. Z grami to jest różnie, czy bawisz się bardziej wyczynowo czy od czasu do czasu, no i chyba najważniejsze czy grasz przez internet?
 

winet

New member
32W5500 czy 37V5500

Czy do analogowej kablówki konieczne jest 100 Hz w lcd? Za podobną cenę można kupić SONY 32W5500 lub większy 37V5500. Kiki poleca oczywiści serię W - ja cały czas nie jestem do końca przekonany
 

ravaillez

New member
Do słabej jakości kablówki 100hz nie jest niezbędne, ale weź pod uwagę jak długo będziesz korzystał z niej, rok dwa? Później albo zaproponują coś w jakości HD, albo zainteresujesz się platformami cyfrowymi i wtedy przynajmniej dla mnie to podstawa, ponadto trochę lepszy obraz (czerń) jest w przypadku modelu z serii W.
 

mr.magoo

New member
może nie tak ważne ale W ma większy kontrast, jak już wspomniałeś ma 100Hz co jeśli nie kupujesz telewizora na rok to może się przydać no i ma mniejszy pobór prądu choć ma 13 cm mniej więc to też samo przez się można wytłumaczyć. Zresztą jeśli nie jesteś wymagający i oglądasz telewizje rzadko to możesz brać 37"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ile czasu spędzasz 1,5 metra przed ekranem a ile czasu przesiadujesz 3 m przed ekranem ?
 

kusiek121

New member
tomek123 napisał:
Witam. mam 40w5500 i jestem mega zadowolony :)
Do PS3 rewelacja !!!
Z czystym sumieniem moge polecic serie 5500.

kolego napisz coś więcej o w5500 i ps3 sam nakręciłem się na ten tv ale input lag trochę mój zapał ostudził.
W jakie gry grasz czy zauważyłeś input laga czy grasz online np.w coda ?

pozdrawiam kusiek
 

tomek123

New member
kdl40w5500 + ps3 testuje od miesiąca. Tak jak pisałem wczesniej jest rewelacja.
Gram w : Race driver Grid , Gran Turismo , Uncharted , Resistance2
moje dziecko gra w Ratchet&Clank oraz Lego Star Wars & Indiana Jones.
Niegram Online więc w tej kwestji niechce sie wypowiadać.

Jedyny problem jaki zauważyłem to w grze ,,Uncharted Drake's Fortune''
Podczas ruszania kamerą góra/dół pojawiają mi sie dziwne linie na TV ;/.
Aczkolwiek wyczytałem w necie , że z tą grą u wielu osób występuje właśnie taki problem więc śpie spokojnie :)
 

Ares78

New member
Jak gra źle napisana, to ani konsola ani telewizor tutaj nie pomoże :) A kusiek121 pyta o online ponieważ wtedy dojdą jeszcze opóźnienia na serwerze.
kusiek121 do kolegi który jakiś tydzień temu kupił w5500 52 calowe, zabrałem w weekend konsole i przy Tekkenie również nie stwierdziliśmy żadnych problemów, tak czy siak musisz sprawdzić sam bo ja to już gram tylko dla zabawy od czasu do czasu, a ktoś bardziej wymagający może mieć inne odczucia.
 

kusiek121

New member
super, :eek:k: dzięki koledzy takie odpowiedzi mnie satysfakcjonują :)
ja też nie gram jakoś wyczynowo raz na kilka dni lubię popykać,
znaczy zamawiam 40 w5500.

Dzięki serdeczne tomek123 i Ares78

Pozdrawiam kusiek
 

tomek123

New member
Dodam jeszcze ze TV pieknie obrabia sygnał SD Z cyfrowego polsatu , do tego stopnia że przestałem myslec o zamianie na platforme N ;]

kusiek121 - Napewno będziesz zadowolony :)
Pozdrawiam również :)
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
tomek123 napisał:
Dodam jeszcze ze TV pieknie obrabia sygnał SD Z cyfrowego polsatu , do tego stopnia że przestałem myslec o zamianie na platforme N ;]

Powiem Ci, że rzadko spotyka się osoby zadowolone z cyfrowego polsatu. Jak byłem w jakimś sklepie gdzie sprzedawali polsat, był tam wystawiony lcd (nie pamiętam firmy, ale ze średniej półki), obraz wyglądał tragicznie. Aż odrzucało. Ciekawe jak to wygląda u Ciebie...
 

tomek123

New member
Sych. U mnie jest naprawde bardzo dobrze :) przyznam ze sygnał SD z CP to było to czego najbardziej sie obawiałem, jednak po podłączeniu zostałem mega pozytywnie zaskoczony ;)
 

Jan61

New member
Sych napisał:
Powiem Ci, że rzadko spotyka się osoby zadowolone z cyfrowego polsatu. Jak byłem w jakimś sklepie gdzie sprzedawali polsat, był tam wystawiony lcd (nie pamiętam firmy, ale ze średniej półki), obraz wyglądał tragicznie. Aż odrzucało. Ciekawe jak to wygląda u Ciebie...
Ja też miałem podobne wrażenia ze sklepu. W domu jest jednak o wiele lepiej. Sklepy chyba specjalnie tak to wszystko ustawiają, by wyróżnić to, co chcą sprzedać.
Obraz z cyfrowego polsatu zależy od kanału i treści.
Bardzo dobrze wyglądają TVN24, Polsat Play, RTL , gdy nadają swieży materiał lub audycję ze studia.
Źle wyglądają stare amerykańskie filmy na TCM, czy konwertowane z NTSC newsy.
Nie zamierzam na razie dopłacić za nieliczne dostępne kanały HD. Nie widzę porażającej różnicy. Nie wygląda to jak TV reklamówki sklepowe z płyt.
Może za kilka lat wszytsko będzie HD1080, wtedy warto będzie zmieniać dekoder.
 

Ares78

New member
tomek123 napisał:
Sych. U mnie jest naprawde bardzo dobrze :) przyznam ze sygnał SD z CP to było to czego najbardziej sie obawiałem, jednak po podłączeniu zostałem mega pozytywnie zaskoczony ;)

Może i się poprawili, ale przez długi czas sprawa przedstawiała się jak pisze Sych.

Jan61: widzisz jakość kanałów HD z platformy nigdy nie dorówna jakości materiałów blu rau, po prostu nie ma możliwości zapewnienia odpowiedniego przesyłu danych, a nawet jeśli jest taka opcja to koszt byłby zbyt wysoki, żeby to się opłacało. A o manipulacjach sprzedawców było wiele razy, trzeba sprawdzić do czego podpięte są poszczególne telewizory i chociażby ustawienia, takto nie ma co liczyć na w miarę realną ocenę.
 
Do góry