Czy Sony 55XG9505 ma start do OLED.

Rybus85

New member
Znalazłem ostatnio ciekawy artykuł gdzie nawet padło stwierdzenie że ten Sony jest nawet "pogromcą" OLEDów. Już nie mówiąc o komentarzach które pojawiały się pod artykułem gdzie niektórzy nawet twierdzili tezy że Sony kontrastem bije na głowę OLED :shock: A wiadomo że OLED ma nieskończony kontrast :)
To jak tu jest? Ma jakiś start czy zwykłe napędzanie sprzedaży czy clickbaitów?
Wiadomo też jak Sony wycenia swoje tv. Za cenę tego modelu można już kupić OLEDa.
 

Rybus85

New member
Wiem. To też czytałem. Dlatego powstał ten post :) Artykuły artykułami ale niektóre komentarze pod nimi to działa sztuki :)
 

SDman

Banned
Sony XG-9505 to bardzo dobry TV LCD(Triluminos).
Artykuł ten od Pana geex`a zapewne czytałeś. Jednak model ten nie ma jak się bronić przed OLED`em jedynie suuper jasność - jedna z najlepszych na rynku.
Ja uważam, że LCD mają trzy atuty vs OLED:
1 - dla maniaków HDR itp. czyli jasność.
2 - brak wypaleń.
3 - dla mnie najważniejszy powłoka antyrefleksyjna.

XG ma tylko jeden z atutów -jasność.
Słabe kąty widzenia, spore odbicia, tegoroczny model XH już się poprawił ale tylko trochę. Sporo mu brakuje do genialnej powłoki w Samsungach z 2019 r od modelu Q80R w górę.

Sony XG w odniesieniu do konkretnego modelu LG B9 pod kątem skalowania (720p, 1080i/50Hz) wygrywa i to znacząco.
 
Ostatnia edycja:

Rybus85

New member
Nie tylko ten artykuł czytałem. Ogólnie jak szukałem tv to ten Sony też padł w propozycjach. Ale to już budżet był OLEDa. Musi mieć wysoki HDR. Na OLED nie jest tyle potrzebne bo kontrast swoje zrobi. Niby w b9 nie jest wysoki a potrafi tak dać po oczach w filmach albo grach że aż boli. Więc po co więcej?
W sumie dużego porównania nie mam do powłoki. Ale w B9 nie jest źle. Na pewno lepiej niż w moim poprzednim tv :p
 

SDman

Banned
Mój dylemat przeciw OLED:
1. straszne odbicia w jasnym pomieszczeniu (plazma st60) ma mniejsze
2. wypalenia -problemy

Gdyby jeden z nich zniknął -drugi przyjął bym na klatę. Panasonic GZ-950 byłby na półce -jakby spadł do 5k. :)
 

Rybus85

New member
Wypalenia chyba trochę wyolbrzymione. Bo na tyle osób co z mojego otoczenia ma OLEDy nikomu się nie wypalił. Ale nie mówię że ich nie ma. Widać w sklepach :D
Taka technologia. Pamiętam początki jak wychodziły ekrany amoled w telefonach. Też bardzo szybko się wypalały. Obecnie ciężko znaleźć w nowych żeby ten problem się pojawiał. Ale smród się ciągnie.
Jeżeli chodzi o odbicia. Tv stoi w tym samym miejscu co poprzedni LCD b650v. I na nowym tv odbicia i refleksy są dużo mniejsze. Ale jak pisałem,nie mam porownań do innych.
Pewnie jakbym kupił LEDa np nanocella albo qled to byłbym też zadowolony,ale widząc obraz z Leda ciężko byłoby już wrócić
 

Stratoss

Member
Bez reklam
To wszystkim niedowiarkom proponuję na żywo zobaczyć obraz z Sony KD85ZG9. Sąsiedni portal go bardzo wnikliwie i rzetelnie testował ze wszystkimi możliwymi pomiarami i uznali go najlepszym TV jaki kiedykolwiek widzieli... i testowali...Oledom nie dał szans.
 

SDman

Banned
Jakość OLED jest niezaprzeczalna i niepodważalna, oczywiście sam panel dobrego odbiornika TV nie czyni.
Trzeba sobie odpowiedzieć do czego i w jakich warunkach TV będzie używany.
Moim zdaniem najbardziej popularny (niska cena) model LG B9 dla wielu będzie super. Gdyby jednak inżynierowie LG pokusili się aby wspomniany model brał pod uwagę użytkowników kanałów TV (naziemnych, kablowych) czyli wspomniane "skalowanie" mógłby mieć jeszcze większą grupę odbiorców nie wykluczam nawet siebie.
Do problemu wypaleń wrócimy w latach 2022-25, liczę na szczerość użytkowników.
 

Rybus85

New member
Sam jestem ciekaw. Ja mam włączone wszystkie zabezpieczenia(przesunięcie obrazu,luminancja itd) do tego staram się nie oglądać długo programów informacyjnych(tyle co obejrzeć wiadomości i koniec). Więc sam jestem ciekaw jak pociągnie. Jak wytrzyma te 5 lat to będzie rewelacja.
 

SDman

Banned
Już to pisałem: "Technologia powinna służyć nam nie my technologi" .
Owszem swoją plazmę łagodnie traktowałem pierwsze 500h potem hej jak leci.
TV info jak najbardziej 2-3h to norma dzienna.
Po 7 latach na planszach testowych czysto.
 

Rybus85

New member
Wystarczy czasem jechać do marketów i ręcznie przełączyć wyświetlany materiał. Na wielu LCD różnych marek widać już smugi,wypalenia itd. Ale tam to wiadomo że obraz wyświetlany jest wiele godzin dziennie i obraz na maks żeby oko cieszyło.
Dla przykładu w pracy mamy telewizory LED na których są wyświetlane głównie obrazy statyczne czyli informacje,grafiki itp. I oj widać już na nich też już trochę :) Nawet część ekranu świeci jaśniej część ciemniej(tam gdzie były paski informacyjne).
A tu nawet taka ładna informacja na stronie jednego z producentów :p
View attachment 19103
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
LCD przy normalnym użytkowaniu "nie tańczeniu jak z OLED" nigdy się nie wypali.
Ale My Ludzie umiemy dużo więc może ktoś na siłę tego dokonać.
 
Do góry