czy są już jakieś plazmy 37" full hd ?

druop22

New member
kurcze 42" może być trochę za duży

mam jakieś 3m od kanapy,
no i ścianę zdominuje, bo już spory sprzęt
pytanko jeszcze do znawców czy one naprawdę są tak proądożerne ?
w porównaniu z LCD,
bo waham się czy nie 37" full hd lcd,
 

agrestowy

Member
druop22 napisał:
mam jakieś 3m od kanapy,
no i ścianę zdominuje, bo już spory sprzęt
pytanko jeszcze do znawców czy one naprawdę są tak proądożerne ?
w porównaniu z LCD,
bo waham się czy nie 37" full hd lcd,

Tak.

Przykład: Dla mojego Hitachi 37' L37X01 pobór mocy podczas pracy wynosi 175W, a dla plazmy Hitachi 42' P42T01 pobór mocy wynosi 310W. Takie duże róznice wynikają z czystych właściwości fizyko-chemicznych - aby wzbudzić plazmę potrzebujesz znacznie więcej energii niż w przypadku ciekłego kryształu (LCD).

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
pobór mocy

agrestowy mam do Ciebie pytanie. Czy pobór mocy jaki podajesz zmierzyłeś miernikiem czy są to dane z tabliczki znamionowej TV?

Bo jak sam piszesz, że aby wzbudzić plazmę potrzeba więcej energii, ale później to jest troszeczkę inaczej.....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Prądożerność plazm to wielka ściema.
Plazma w zależności od wyświetlanego obrazu (m. in. np. jego jasności) zużywa więcej lub mniej prądu.
LCD zużywa cały czas tyle samo - tutaj sprawdzają się dane z tabliczek - w przypadku plazm się nie sprawdzają.

Średnio w praktyce wychodzi na to samo przy tej samej wielkości ekranów.

agrestowy nadal wierzysz w bajki - Twoja sprawa.
Ale ludzi w błąd nie wprowadzaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=143996#post143996

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wprowadzenie w błąd

Masta J masz rację, z tym wielkim zużyciem prądu przez plazmę to nie jest tak.... i nie ma co wprowadzać ludzi w błąd !!!
 

agrestowy

Member
Masta_J napisał:
agrestowy nadal wierzysz w bajki - Twoja sprawa.
Ale ludzi w błąd nie wprowadzaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=143996#post143996

Pozdrawiam,

Po pierwsze, gdzie u Ciebie kultura? Czy zasób Twojego słownika ogranicza się tylko do chamskich odzywek?

marciniozo napisał:
agrestowy mam do Ciebie pytanie. Czy pobór mocy jaki podajesz zmierzyłeś miernikiem czy są to dane z tabliczki znamionowej TV?

Bo jak sam piszesz, że aby wzbudzić plazmę potrzeba więcej energii, ale później to jest troszeczkę inaczej.....

Przez wzbudzenie plazmy chodziło mi o zmianę koloru wyświetlanego przez piksel. Nie używałem miernika.

Wracając do wzbudzenia plazmy - technicznie wymaga to użycią większej ilości energii. Nie rozmawiamy tutaj przecież o trybach oszczędnych, które ograniczaja choćby taki parametr jak jasność.

Na tabliczkach znamionowych producent ma obowiazęk (okreslony odpowiednimi derektywami UE i innych) zapisania maksymalnego poboru energii przez urządzenie elektryczne (nie orientuje się ilu procentowe odstępstwo od tej normy jest akceptowalne). Więc prawda jest, iż w prkatyce te wartości mogą być niższe -a już napewno przy odpowiednich ustawieniach.

Trzeba by było, doprecyzowac pytanie zadane przez druop22 :)

pzdr
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
agrestowy napisał:
Po pierwsze, gdzie u Ciebie kultura? Czy zasób Twojego słownika ogranicza się tylko do hamskich odzywek?
(...)

Do jakich odzywek?
Pytasz o mój słownik a swojego w ogóle jak widać nie posiadasz.

Sprecyzuj co tu było chamskiego - pytanie o wiarę w bajki czy to, że wprowadzasz ludzi w błąd?

Pozdrawiam,
 

agrestowy

Member
Nie mam zamiaru robić [OT] - koniec, nie będę Ci ułatwiał zadania.

Dziękuję za wytknięcie błędu. Nie wiem jak mogłem napisać chamskich przez samo h. :)

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zdaje się, że zużycie energii wynikające ze zmiany polaryzacji ciekłych kryształów jest znikome w porównaniu do zużycia generowanego przez podświetlenie panelu.

Pytanie jest czy automatyczna regulacja podświetlenia w LCD polega na zmianie ilości światła przepuszczanego przez spolaryzowane kryształy czy na zmianie ilości światła emitowanego przez lampy podświetlające?...
 

amadeo

New member
Sądzę, że "czujnik światła" może regulować jednym i drugim ale, jak wynika z tego co napisał Masta J, zależy to od konkretnego TV.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem, jak bilansuje się energia w układzie wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a jego podświetlenie, ale nie przypadkiem standardem energooszczędnych wyświetlaczy w zegarkach, telefonach, kalkulatorach itp stało się LCD. Dlatego udział w poborze energii samego wyświetlacza z pewnością nie jest duży.

ArtS :)
 
Do góry