Czy problem z wypalaniem OLED został naprawiony?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzuć te zdjęcia z ciekawości.
Ja wyłączyłem w swoim Oledzie wszelkie ochrony i zabezpieczenia, wówczas lepiej wygląda na PC.
 

FullObcyk

Member
Kurde jesteś odważny, że oledziaka do pc używasz. Sam stałem przed wyborem tv pod kompa. Nie odważyłem się na LG C2 i wybrałem Sony kd 43x85k. Po użytkowaniu plazmy panasa nabawiłem się nerwicy z wypaleniami. A plazma i tak się pięknie wypaliła.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na razie jak nowy, zobaczymy jak długo.
Generalnie jestem bardzo zadowolony, a co ma być, to będzie ; )
 

Andrewarm

New member
20230110_101203.jpg
20230110_101233.jpg
 

Andrewarm

New member
Tak to u mnie wygląda. Pasek tvn24 i ikona programu dla dzieci mini mini. Przy normalnym użytkowaniu nie jest to tak widoczne ale niestety coraz bardziej to dostrzegam., Podejrzewam że to ostatni rok ja da się z tego tv w miarę korzystać. Mimo wszystko doceniam zalety tego tv: czerń kontrast itp. wady to wypalanie i niska jasność.
Ciekawi mnie jak to będzie w qd-oled. Za tv dałem 5 tyś i niestety po 5-6 latach trzeba go zmienić ale jak wspomniałem wypalenia zauważyłem dużo wcześniej bo po 2 latach. Myślałem że LG zniwelowało ten problem ale u kumpla po 2 miesiącach zauważyłem to samo na modelu cx. Fakt że ustawienia jakie mu zrobili tzw profesjonalna kalibracja to jakaś pomyłka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kurde jesteś odważny, że oledziaka do pc używasz. Sam stałem przed wyborem tv pod kompa. Nie odważyłem się na LG C2 i wybrałem Sony kd 43x85k. Po użytkowaniu plazmy panasa nabawiłem się nerwicy z wypaleniami. A plazma i tak się pięknie wypaliła.

Dlaczego x85k, a nie Samsunga QN90B?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na plazmę był też patent ale nie każdy chciał stosować.
Przygotowywaliśmy setkom ludzi przed wysyłką i działają ( niestety) do dziś bez problemów.
"Niestety" bo wówczas zadowoleni szybko się z nimi nie rozstają.

Sony czy Samsung ?
Każdy ma inne potrzeby,
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Pasek tvn24 i ikona programu dla dzieci mini mini
To niestety efekt wyświetlania przez dłuższy czas statycznych obrazów.
U mnie bez specjalne kontroli , ale mam system Anty Burn IN i nie muszę pilnować.
Czyli mam rozumieć ,że w Twoim Oledzie taki efekt jak u @Andrewarm nie wystąpi? Niezależnie co i jak długo ogladasz bo masz Anty Burn In?
W takim razie ciekawe co jest napisane w instrukcji obsługi Twojego tv w temacie wyśietlania statycznych obrazów? Może jakiś cytacik?
Na plazmę był też patent ale nie każdy chciał stosować.
Przygotowywaliśmy setkom ludzi przed wysyłką i działają ( niestety) do dziś bez problemów.
Ciekawe jaki patent masz na myśli?
W prawdzie swojej plazmy ,55ST60 Panasonica już nie użytkuję ale nawet po czasie warto się dowiedzieć czego się nie zrobiło ,żeby zabezpieczyć plazmę przed wypalaniem.
Tylko nie pisz proszę o tym bzdurnym "docieraniu","wygrzewaniu" czy jakkolwiek by tego nie nazwać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam efektu i jestem bardzo zadowolony !
Nie oglądam godzinami bo nie mam czasu.
Wolny czas spędzam głównie aktywnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma to historia, kto chciał skorzystać z pomocy skorzystał z radością.
Wszystko jest na portalu, można się wczytać.
Teraz opis jak ratować nową starą ( 10 letnią ) plazmę jest bez sensu.

Wątek dotyczy Oled TV i ten temat będzie dalej treścią !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wiem,że to temat o Oled. Dlaczego w takim razie wspomniasz o jakichś sztuczkach czy patentach związanych z plazmą?
Tutaj
U mnie bez specjalne kontroli , ale mam system Anty Burn IN i nie muszę pilnować.
twierdzisz,że nie musisz się martwić bo Anty Burn In załatwia sprawę.
To zapytam jeszcze raz.Co na temat wyświetlania statycznych obrazów mówi instrukcja Twojego telewizora?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
kiki...
ja nie pytam się jak się ma instrukcja Twojego telewizora ani on sam.
Pytałem się
.Co na temat wyświetlania statycznych obrazów mówi instrukcja Twojego telewizora?
Z jakiegoś powodu nie chcesz normalnie odpowiedzieć.Zupełnie nie wiem dlaczego.
Więc poszukałem sam.
Tak na szybko z instrukcji Oled Philips 937
Przechwytywanie1.PNG

Przechwytywanie2.PNG
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie zaleca się wyświetlania tego samego obrazu przez więcej niż 10 minut..... tu nie ma co komentować nawet...
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Prawda jest taka ,że nikt z posiadaczy Oledów nie stosuje się sztywno do instrukcji apisze poraz enty posiada 805 od 3lat używany do wszystkiego ,żadnych wypaleń nie mam tak jak większość posiadaczy.
 
Do góry