Czy polecacie? - EU48JU7000

Mito_328

New member
Hey,
Witam wszystkich na forum. Zainteresowałem się modelem Samsunga EU48JU7000. Czy możecie polecić ten model? Zależy mi na dobrej matrycy 4K. Z tego co wiem ten model ma 120hz.
Do TV będzie na stałe podłączone PS3 (moze niedługo PS4), Dekoder tv kabl, Soundbar JBL 350. TV ma być zawieszony na ścianie.
Czy ten model ma jakieś wady? Na co trzeba zwrócić uwagę?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Hey,
Witam wszystkich na forum. Zainteresowałem się modelem Samsunga EU48JU7000. Czy możecie polecić ten model? Zależy mi na dobrej matrycy 4K. Z tego co wiem ten model ma 120hz.
Do TV będzie na stałe podłączone PS3 (moze niedługo PS4), Dekoder tv kabl, Soundbar JBL 350. TV ma być zawieszony na ścianie.
Czy ten model ma jakieś wady? Na co trzeba zwrócić uwagę?

W niektórych egzemplarzach TV marki Samsung zdarzają się problemy z kurzem pod matrycą. Może być już w nowym egzemplarzu, ale może też się pojawić po pewnym okresie użytkowania.
 

dj.doc

New member
W niektórych egzemplarzach TV marki Samsung zdarzają się problemy z kurzem pod matrycą. Może być już w nowym egzemplarzu, ale może też się pojawić po pewnym okresie użytkowania.
Możesz podać w których modelach ?
Z jakiej serii ?
Kiedy wyprodukowane?
Podać posty osób, które miały z tym kurzem na matrycy problem?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego rafcio 76r nie zapomnij dopisać do listy kol.dj.doc, komu Samsung wymienił matryce...Oczywiście były przypadki zakończone pozytywnie dla klienta,nikt tego nie neguje ale nie można robić z tego teorii spiskowych od tego jest kol.digitalus ! Tak polecam z czystym sumieniem Samsunga EU48JU7000
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Możesz podać w których modelach ?
Z jakiej serii ?
Kiedy wyprodukowane?
Podać posty osób, które miały z tym kurzem na matrycy problem?

Poszukaj w opiniach użytkowników na konkurencyjnym forum, bodajże w teście 55" JU7000, w teście tego modelu. Sytuację na rynku zacząłem obserwować od końca listopada, bo planuję zakup TV UHD 55". O problemach w modelach na 2014 z wadliwymi matrycami, których na początku Samsung nie chciał uznawać pisał m.in.portal komputer świat. O problemie w JU7000 napisał jeden z nabywców tego modelu na początku grudnia w Media Markt w promocji - im większa przekątna tym większy rabat. Napisał, że mieli na stanie 3 sztuki i wszystkie miały ten feler, wybrał egzemplarz z najmniej widocznym "zakurzeniem" matrycy.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Rafcio76r a może ten "teoretyczny"nabywca jest fanem na przykład Sony czy Philipsa ? Pisać można ? wybrał egzemplarz z najmniej widocznym "zakurzeniem" matrycy" ale fotki nie wrzucił jak go ktoś poprosił ! Tak,że jeszcze raz zostaw teorie spiskowe kol.digitalusowi jego nie przebijesz !
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam kolego rafcio 76r nie zapomnij dopisać do listy kol.dj.doc, komu Samsung wymienił matryce...Oczywiście były przypadki zakończone pozytywnie dla klienta,nikt tego nie neguje ale nie można robić z tego teorii spiskowych od tego jest kol.digitalus ! Tak polecam z czystym sumieniem Samsunga EU48JU7000

Pisałem tylko, że takie przypadki się zdarzały, ale o skali tego problemu nie pisałem, bo się w temat dokładnie nie wczytywałem. Nie zmienia to jednak faktu, że z modeli UHD na rok 2015 w cenie do 5800 zł - wg mnie - JU7000 to najlepszy wybór, a że nie pali mi się z zakupem nowego TV, to spokojnie mogę poczekać na dalszy rozwój sytuacji i testy nowych modeli 2016 :) W międzyczasie może pojawią się jeszcze lepsze promo od tych grudniowych na modele 2015. Jeśli takowych nie będzie, to kupię w listopadzie coś z rocznika 2016 :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego RHJG,
Wszelkie info nt. TV zawsze przekazuję w dobrej wierze:) To, co znalazłem w opiniach innych użytkowników danych modeli przekazuję dalej, jeśli ktoś pyta. Dzielę się info jednym słowem. Np. taki Thompson 9806 test na tym forum wyszedł super, jeden użytkownik go wychwala, a innych gani, że ma kiepsko płynność. Na konkurencyjnym forum - jeden z testerów napisał mi wprost, że Thomson, to dolna półka i on by takiego TV na pewno nie kupił. Albo jest to kwestia egzemplarza, albo kwestia odmiennego postrzegania różnych elementów TV przez poszczególnych ludzi :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego RHJG,
Wszelkie info nt. TV zawsze przekazuję w dobrej wierze:) To, co znalazłem w opiniach innych użytkowników danych modeli przekazuję dalej, jeśli ktoś pyta. Dzielę się info jednym słowem. Np. taki Thompson 9806 test na tym forum wyszedł super, jeden użytkownik go wychwala, a inny gani, że ma kiepsko płynność. Na konkurencyjnym forum - jeden z testerów napisał mi wprost, że Thomson, to dolna półka i on by takiego TV na pewno nie kupił. Albo jest to kwestia egzemplarza, albo kwestia odmiennego postrzegania różnych elementów TV przez poszczególnych ludzi :)

P.S. z tego co pamiętam, to koleś jakieś fotki wrzucał z tym defektem.

Można poczytać zaczynając od strony 17 i następne - test JU7000 na konkurencyjnym forum.
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Rafcio własnie temat sprawdziłem TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD zobacz stronę 18, chodzi o paproch w modelu 40".Kolega nowy użytkownik podłączył się pod temat z podobnym problemem,nie ma tam mowy o "kurzu" i nie wrzucił żadnej fotki.Warto dokładnie czytać-Jest tam mnóstwo pozytywnych opinii od użytkowników i bardzo ciekawe informacje.Pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Czytalem o tym w serii h6400 (chyba).
Nie straszyc :)! Jestem w trakcie zamawiania 75ju7000 i wydaje sie to byc niezly tv.

Na "zaprzyjaźnionym" forum jest TEST-Samsung JU7000 55- 4K Ultra HD.Admin z tamtego Forum kupił dla rodziców wersje 75JU7000 i jest bardzo OK-pisze na stronie 6 warto przeczytać wszystko jest 29 stron.
 

colibri75

New member
Wiem, dzieki za info. Tu tez kilku uzytkownikow mi pomoglo chwalac ten tv. W zasadzie nie widze konkurencji w tej kasie i rozmiarze. Wydaje mi sie tylko, ze 75 moze miec pewne problemy, ktorych mniejsi bracia nie maja ale coz. Sprawdze na ile bede mogl. Reasumujac ja bym na miejscu pytajacego mocno go bral pod uwage
 

RHJG

New member
Bez reklam
Przy tym rozmiarze to może być clouding, ale nie musi...tam trafił w/g niego na idealny.Ja sprawdzałem kilka TV z tej serii jest więcej niż ok i dlatego będę bronił i polecał ten TV bo jest to bardzo udany model ...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego colibri75,
Pozostaje Ci zatem zamówić tego Samsunga, przy zakupie przez neta masz prawo zwrotu w ciągu 14 dni od zakupu jakby było coś z nim nie tak, ale powinno być dobrze :) W MM i Saturnie dają 30 dni. Daj znać jak kupisz, czy TV spełnił Twoje oczekiwania. Myślę, że będziesz zadowolony, a po profesjonalnej kalibracji jeszcze bardziej :)
 

dj.doc

New member
Witam.
Z premedytacją zadałem kol. rafcio76r te pytania.
Dlaczego?
Denerwują mnie takie posty.
Kol. rafcio76r, już raz pisał o kurzu na matrycach w JU700, podając właśnie info użytkownika z testu na tym drugim forum. Problem polega na tym, że kol. pisał tam o paprochu na matrycy, i że z trzech dostepnych modeli wybrał jeden z dwoma paprochami. Problem zakurzonych matryc jest opisany w temacie "Gwarancja Samsunga". Zgłosiło się kilku użytkowników, podali modele, listę stworzyłem ja, żeby mieć rozeznanie jakie modele najczęściej dotyka problem kurzu. Na liście pojawiły się modele H6400, H6700 w większości wyprodukowane w 2014 roku. Jeden z użytkowników poruszył ten temat w Komputer Świecie. W tym artykule użyte są zdjęcia, które ja zrobiłem .
Od tamtego czasu upłynęło już trochę czasu ale wystarczy, że ktoś zapyta o Samsunga a zaraz pojawia się kol.Digitalus i wkleja linki do tych tematów, teraz jeszcze ty próbujesz iść tą drogą. Nie jestem obrońcą Samsunga, ale jeśli coś piszemy , to piszmy uczciwie jak sprawa wygląda. Podobne zachowanie widać u zasłużonego dla forum kol. kiki-ego. Wszędzie poleca Philipsy. Ma prawo ale uczciwie by było napisać, że modele są pod takim i takim względem dobre ale mają problem z oprogramowaniem. Tego jednak kol.kiki nie pisze, choć na forum jest pełno użytkowników opisujących swoje problemy. Nawet serwis nie jest im w stanie pomóc tylko każe czekać na kolejne aktualizacje.
Apeluje więc jeszcze raz do wszystkich. Nie wrzucajmy wszystkich modeli do jednego worka, podawajmy sprawdzone informacje a wszyscy na tym skorzystamy.
Koniec OT.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Rafcio własnie temat sprawdziłem TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD zobacz stronę 18, chodzi o paproch w modelu 40".Kolega nowy użytkownik podłączył się pod temat z podobnym problemem,nie ma tam mowy o "kurzu" i nie wrzucił żadnej fotki.Warto dokładnie czytać-Jest tam mnóstwo pozytywnych opinii od użytkowników i bardzo ciekawe informacje.Pozdrawiam.
Dokładne, paproch pozostawiony podczas produkcji.
 
Do góry