Czy plazma z 3 metrów męczy wzrok ??

jtd

New member
Bez reklam
Czy ogladanie TV na plazmie 42 cale z 3 metrow, moze meczyc i oslabiac wzrok ?

Takie slyszalem opinie, ale moze to tylko plotki ?
 

dnc

Moderator
VIP
jtd napisał:
Czy ogladanie TV na plazmie 42 cale z 3 metrow, moze meczyc i oslabiac wzrok ?

Takie slyszalem opinie, ale moze to tylko plotki ?

W tej chwili zasadniczo nie. Kiedyś matryce "mrugały" z małą częstotliwością 50 Hz, stąd można było zmęczyć oczy po kilku godzinach oglądania. W tej chwili częstotliwość ta została podniesiona do 75 czy nawet 85Hz, stąd brak już mrugania, widocznego przede wszystkim z małej odległości. U mnie na Panasoniku nawet z 10 cm nie ma już tych problemów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pytanie raczej proste . Wiekszości / w tym również mnie/ to absolutnie nie przeszkada. Setkom ludzi po prezentacjach - również nie.
Ale jak będzie to w Twoim przypadku - wystarczy sprawdzić samemu.
Przecież jak sprawdzisz kilka plazm w swoim domu od razu bedziesz wiedzial

pozdrawiam
 

kojot

New member
WITAM
ja mam max odleglosc od plazmy 3 metry a w dzien raczej ogladam blizej i nic mi sie oczy nie mecza
pozdrawiam
 

bary

New member
No właśnie, mam pytanie odnośnie telewizorów LCD. Kiedy sporo oglądam TV LCD wieczorem po ciemku to zaraz po wyłączeniu telewizora i bezpośrednio przed pójściem spac mam takie samo wrażenie migotania przed oczami jak było to w przypadku kiedyś oglądanego TV CRT. Jakim cudem odczuwam to migotanie w przypadku TV LCD. O ile mi wiadomo to częstotliwośc lamp podświetlających w LCD jest ok. 300-500 Hz....

Pozdrówka,
Robert
 

pepe12345

New member
panasonic 42 PA 60

oglądam obraz z plazmy panasonica 42 PA 60 z różnych odległośći od 1-3m i brak migania !!! nawet z dużego kąta odbiór tv jest super !!! a w lcd to będziesz miał duży problem ( brak możliwośći oglądania obrazu !!!) i ta pikseloza w lcd i brak czerni !!! poproś o pokaz w domu sam się przekonasz o czym piszę !!!
 
Do góry