CZy plazma sie nada

fart hack

New member
Witam. Po przeczytaniu masy tematów na tym forum i kilku innych mam wiekszy smietnik w głowie niz przed czytaniem. Chciałbym kupic plazme 42 cali. Miała by ona zastosowanie jako TV oraz chciałbym na niej ogladac filmy z podłączonego do niej komputera i czasami zagrac w gre PES (w reszte bede gral normalnie na monitorze). Ale wyczytałem gdzies ze plazma kiepsko pracuje z komputerem. Czy do moich skromnych wymagać plazma sie nada czy lepiej lcd? CZy uzywa ktos plazmy do podobnych cełów i moze się wypowiedzieć? Jaka ma plazme jaka karte grafiki i inne elementy ktore uwaza za istotne. Dziekuje z góry z odp i pozdrawiam.

Edit. plazma LG 42PJ350
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
do takich zastosowań współpracuje identycznie jak LCD, podłączasz kablem i masz obraz
a jaki ten obraz to już zależy od samego TV

problem się pojawia gdybyś chciał używać plazmy jak zwykłego monitora do pracy w okienkach, szybko męczy się wzrok, mniej czytelne czcionki, możliwe powidoki itd
 

fart hack

New member
Dziękuje za szybką odpowiedz. Jeszcze jedno, czy w przyszłosci jesli chciałbym podłaczyc do plazmy konsole (ps3), czy uzytkowanie konsoli na plazmie jest argumentem za tym zeby jej nie kupic?
 

don111

Banned
problemy mogą być tylko z powidokami ale szczerze mówiąc to mnie chyba denerwuje sam fakt że powidoki mogą wystąpić i że w jakimś tam stopniu to może zaszkodzić mojemu tv, to w zasadzie najważniejszy argument przeciwko plaźmie

nie wiem jak w tym zakresie wypada LG, ja u siebie jak włączam konsolę (xbox360) to od razu na dłuższe sesje i powidoków nie mam, ekran czyściutki jak łza... choć wiem że niektórzy taki problem jednak mają (w tym także trafiają się użytkownicy Panasonica), prawdopodobnie zależy to często od ustawień ekranu (zwłaszcza ustawienia kontrastu)
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak zaakceptujesz powidoki to gra sie z powodzeniem.
Bardziej zwroc uwage czy masz odpowiednie pomieszczenie gdzie nie ma za duzo swiatla - to bardziej przeszkadza.
 

tacim

New member
hm to wiedzę że z plazmy chyba będa nici ja czasami cisnę naście godzin na playu , a jest mozliwośc aby powidoki wyapliły się na stałe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli pytasz o jakość - to oczywiście tak.
http://hdtv.com.pl/forum/video/51661-plazma-panasonica-tx-p42g20e-test.html#post503264
Jeśli mowa o godzinach grania - to się zastanów .
Podczas testów nie zauważyliśmy żadnych smużeń na ekranie a płynność znakomita.
Panasonic podaje że :
Szybkość odpowiedzi 0,001 ms (czas rozładowania po impulsie sygnału sterującego przesłanym przez panel)
021_P1090350.JPG
 

fart hack

New member
Dziekuje za odpowiedzi. Wybór padł na plazme LG 42PJ350. Czy ktos wie cos na jej temat, bo przeszukałem cały internet i zadnej opini. Dobry wybór czy nie?
 
Do góry