Czy Pioneer VSX-920 nie będzie za słaby do M6?

edyp

New member
Witam,
W związku z akcją sub gratis do zestawu 5.0 firmy Monitor Audio mam pytanka:
1. Czy do pomieszczenia na poddaszu, skosy, wysokośc 2,2m, około 20m2 fronty M6 nie będą za duże, czy M4 spokojnie wystarczą?
2. Czy wogóle do M6 Pioneer VSX-920 nie jest za słaby?
3. Czy to połączenie (920stka i M6) ma sens, czy zgrywają się te elementy?
Zastosowanie zestawu będzie uniwersalne, kino, muzyka (różna), audiofilem nie jestem.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i ewentualne sugestie
Pozdrawiam
 

Cyborg65

New member
1 Tu nie idzie o wielkość posłuchaj a zobaczysz różnicę.
2 Tylko na tym forum jest za słaby (pranie mózgu)
3 na prawdę nie mam pojęcia o czym piszesz o zestawach z marketu,czy się zgra?
Nie słuchaj bzdur marketingu, bo kupisz nie to co się tobie podoba tylko to co ktoś ci wepchnie.
Sam posłuchaj i sam wybierz to co tobie najlepiej pasuje.
Nie patrz na dane papierkowe są manipulowane na tysiąc sposobów.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edyp

New member
Ad1. rozumiem, że w jakości dźwięku jest różnica na korzyść M6
Ad2. pisząc "słaby" chodzi mi o WATY, czy po prostu 920 wydobędzie wszystko z tych głośników, czy je "poradzi", wiem że TU Pioneer nie ma rzeszy zwolenników ale mi on akurat odpowiada i zdecydowałem się na Pioneera
Ad3. jenak nie wszystkie elementy od różnych producentów się zgrywają odpowiednio, wiadomo, że jeden ampli z jednymi głośnikami zagra lepiej a z drugimi gorzej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

Tak samo amp jak kolumny dobierasz do swoich preferencji.
Komuś taka czy taka kombinacja pasuje innemu nie.
Jak można powiedzieć to się zgrywa tamto nie zgrywa.
Trzeba posłuchać i jak tobie się zgra to znaczy że tobie się zgrywają.
Co tu ma do rzeczy że komuś pasuje lepiej tak czy tak.
Nie ma w tym względzie nigdzie żadnej obiektywnej oceny, wtedy do konkretnego ampka konkretne kolumny by się kupowało bo się zgrywają.
To oczywisty absurd.
Gdzie wyczytałeś że pion 920 z MA zagra a z magnatem czy JBL nie.
Posługujesz się wbijanymi do głowy sloganami marketingowymi.
I jeszcze jedna ważna sprawa wszystkie ampki w podobnej cenie maja podobną "moc " te brednie co czytasz to moc na jednym kanale i pomnożona przez 7 i sto innych sztuczek żeby przekonać klienta.
Daj sobie z tym spokój posłuchaj co jak gra i wybierz to co tobie pasuje.
Jak komuś pasuje inaczej to niech sobie kupi inaczej i niech się zachwyca
P:lol:zdrawia
PS
Ile zyskasz na MA 6 w porównaniu do MA 4 przy 920 to niestety sam musisz ocenić i przemyśleć czy warto na to wywalić.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer nie jest za słaby do takich warunków i spokojnie sobie poradzi z MA 6.
Odczujesz też dużą różnicę dynamiki dźwięku.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do takiego pomieszczenia M6, nie będziesz słuchał aż tak głośno, by objawiła się słabość Pioneera, możesz śmiało kupować.
 

edyp

New member
Dzięki Panowie, decyzja zapadła, jeśli faktycznie sub jest dokładany do 5.0 to biorę M6, M1 Mcentre. Teraz pozostaje kwota ceny, muszę się targować, bo kwoty które podał BLACKNINJA troszkę przy duże są, taniej mają w pobliskim (mojego miejsca zamieszkania) sklepie. Czekam teraz na odpowiedź o ostatecznej kwocie za zestaw.
Pozdrawiam
 

edyp

New member
Nie wiem jakie są sugerowane ceny producenta ale cena w okolica 3,5k wydaję się być atrakcyjną za zestaw 5.1 oparty na M6-tkach.
 

hdtsl

Member
sub jest gratis, wiec zawsze mozesz odsprzedac jako nowy i jestes do przodu, na pewno ostatecznie wyjdzie taniej niz w lokalnym sklepiej (tez maja suba gratis? :])
 

edyp

New member
ja zamówiłem w lokalnym sklepie, głośniki wyniosły mnie 3400, sub oczywiście gratis, na razie czekam na dostawę, myślę że na początku przyszłego tygodnia dojedzie, teraz jeszcze muszę Pioneera 920stke zamówić. Myślę, że w ciągu 2 tygodni opiszę wrażenia, wcześniej niestety nie dam rady bo 13stego mam chrzciny malca w domu i żona nie da mi tego rozstawić przed chrzcinami.
Pozdrawiam
 
Do góry