Czy Pioneer VSX-820 to dobry wybór i jakie głośniki do niego?

edyp

New member
Witam,
Obserwuję/czytam to forum już dłuższy czas, aż w końcu przyszła i na mnie kolej żeby kupić kino domowe. Nie jestem jakimś kinomaniakiem ani audiofilem, ale lubię sobie jak już mogę obejrzeć coś z w miarę dobrym dźwiękiem czy posłuchać muzyki. Salon mam ok. 30m2 (6x5), ale TV i miejsce z którego się TV ogląda jest jakby w prawej połowie salonu. Budżet nie za duży, ok. 3 tysiące (amplituner + głośniki) ale myślę, że już można coś wybrać w miarę dobrego. Chciałbym, żeby ampli posiadał już dźwięk HD, 3D i USB. Wstępnie wybór padł na Pioneera VSX-820, ma wszystko co chcę, a i cena przystępna. Do tego potrzebuję głośników, tak wstępnie wybrałem coś z Jamo np. S506, S606, S426 lub QQ5000, oczywiście zakup suba zostaje na później.
Jeśli uda się coś zaoszczędzić to się nie obrażę, będzie wtedy już do do suba czy bd.
Chciałbym się dowiedzieć co Wy drodzy forumowicze bardziej doświadczeni w temacie o tym myślicie. Potrzebuje czegoś uniwersalnego bo muzyka też będzie słuchana (praktycznie każdy rodzaj: pop, rock, dance, filmowa, klasyka).
Ogólnie to wolałbym jak najmniejsze kolumny, ale wiem, że do stereo te małe głośniczki to raczej się nie nadają (wstępnie rozważałem zestaw HK hkts20), dlatego też fronty pewnie muszą być większe.
Czekam na Wasze opinie i sugestie, może coś zupełnie z innej beczki mi zaproponujecie co spełnia moje wymagania.
Pozdrawiam
 

killpit

New member
Głośniki to podstawa i one są najważniejszym punktem moim zdaniem a nie np.USB :)
Do twojego pomieszczenia to Jamo606 będą świetnym wyborem i do tego może być Pioneer 820 aczkolwiek do tych głośników raczej polecałbym Onkyo 578 spora różnica ale to musisz sam ocenić czyli pójść i posłuchać :)
 

edyp

New member
Wiem, że najlepiej to byłoby posłuchać, ale niestety za dużo zachodu, w Płocku jest praktycznie jeden sklep w którym można posłuchać (nielicząc MM) ale chcą żeby im płacić, odliczą jeśli kupi się u nich sprzęt, ale ceny mają z kosmosu i raczej u nich nie kupię.
Na USB dosyć mocno mi zależy bo bym mp3 mógł posłuchac z pendrivea czy jakiś divx obejrzeć.
Z drugiej jednak strony to sam się zastanawiam czy na moje możliwości czasowe to i tak nie za "poważny" sprzęt. Mam małe dziecko i raczej za głośno nie posłucham, w sumie to bym oglądał 1 może 2 filmy w tygodniu no i jakąś godzinkę muzyki dziennie.
Sam już nie wiem co robić, na sprzęt mógłbym wydać dużo więcej tylko czy jest sens skoro tak rzadko będę z niego korzystał.
Co do Onkyo 578 to napewno jest to dobry sprzęt ale jakoś Onkyo wizualnie mi się nie podoba.
 

fingerr

New member
Wiem, że najlepiej to byłoby posłuchać, ale niestety za dużo zachodu, w Płocku jest praktycznie jeden sklep w którym można posłuchać (nielicząc MM) ale chcą żeby im płacić, odliczą jeśli kupi się u nich sprzęt, ale ceny mają z kosmosu i raczej u nich nie kupię.
Z tym 'za dużo zachodu' to bym nie przesadzał, nie jeden już pluł sobie w brodę że się nie wybrał na odsłuch. Ja sam pewnie też na 99% nie zakupię na miejscu (ceny podesłane przez Blackninja będą 'raczej' nie do przebicia, a sytuacja ze sklepami podobna jak u Ciebie) ale wybieram się na odsłuch i zapłacę aby się później nie rozczarować i przekonać się czy np. warto dołożyć do wyższego modelu. Też zastanawiam się nad Onkyo 508/608 Pioneer 920 (578 nie biorę pod uwagę bo skalowanie mam w BD a już dołożyłbym do 608 )

--
pozdrawiam
fingerr
 

edyp

New member
Prawdą jest, że odsłuch powinien być, lepiej stracić 100 czy 200 niż 3 000.
Ale pierwszy kupię ampli i wtedy może będe dobierał do niego głośniki, będzie mniej kombinacji bo juz ampli będzie kupiony, wtedy też może postaram się o odsłuch.
Byłem na stronie Euro i mają teraz promocję na 820 i 920 (1899zł), cena nie najniższa ale raty 0%, może warto zamiast 820 zatanowić się nad 920 i do tego Jamo S606, przekroczę budżet, ale skoro są raty 0% to żona może przymknie na to oko.
A jaka jest różnica między 820 a 920 poza ilością kanałów, jest sens dokładać?
 

edyp

New member
Na stronie pioneera byłem i w ten sposób porównałem, ale mi bardziej chodzi o to co w środku tzn. procesory, kondensatory, zasialcz itp, czy poza bogatszym wyposażeniem jest coś w środku co ma wpływ np na lepszy dźwięk, chce wiedziec czy warto dołożyć do 920tki
 

killpit

New member
Różnica polega na tym że na wysterowani dość dużych mocnych głośników potrzebny jest dobry zasilacz w ampli i moim zdanie idz odsłuchaj sobie Jamo+920Pionka i Jamo+608Onkyo
Sam stwierdzisz co gra lepiej nie będę pisał bo chcę abyś sam porównał :)

Wszystko mogę zrozumieć ale uważam że przy dużej mocy nie będzie tak wesoło :)
Pioneer 920 - 245W
Onkyo 608 - 620W
 

edyp

New member
Różnica polega na tym że na wysterowani dość dużych mocnych głośników potrzebny jest dobry zasilacz w ampli i moim zdanie idz odsłuchaj sobie Jamo+920Pionka i Jamo+608Onkyo
Sam stwierdzisz co gra lepiej nie będę pisał bo chcę abyś sam porównał :)

Wszystko mogę zrozumieć ale uważam że przy dużej mocy nie będzie tak wesoło :)
Pioneer 920 - 245W
Onkyo 608 - 620W

Czyli jeśli dobrze rozumiem to do głośnego słuchania 920stka jest za słaba do jamo s606, a przy cichszym słuchaniu nie wykrzesze z tych 606tek tego co potrafią? To może jakiś inny zestaw jamo np: S426 czy S506?
Z góry przepraszam za może laickie i nie zawsze sensowne teksty ale dopiero zaczynam przygodę z KD a elektryk/elektronik ze mnie żaden. Pioneer jakoś tak najbardziej mi leży, mam juz DVD Pioneera a i BD nie kosztują tak drogo jak Onkyo, Denon czy HK, choć oczywiście nie upieram się przy Pioneerze, po prostu myślę, że ma sensowny stosunek ceny do jakości i ilości funkcji.
 

marecki6

New member
Bez reklam
oczywiscie 920 spokojnie poradzi sobie z jamo s606 ale na twoim miejscu zainteresowalbym sie modelem z poprzedniej serii czyli vsx-1019 ... jest teraz mocno przeceniony i z jamo s606 zgra sie elegancko ... mi mocy w 919 nie brakuje :) no i trzeba pamietac ze te modele pionka maja cyfrowe koncowki mocy wiec maja mniejszy pobor pradu
 
Ostatnia edycja:

edyp

New member
1019 na pewno jest lepszy, choć z tego co zauważyłem nie ma 3D, ale czy bym kiedykolwiek z tego skorzystał, pewnie nie,
Z ciekawości poszukałem 1019 i niestety widzę, że jest problem z dostępem w sieci, srebrny to się znalazł, a jak był czarny to cena zaporowa
 

marecki6

New member
Bez reklam
przedkladanie koloru nad brzmienie zalatuje lekka przesada ... napisz do kikiego w sprawie tego pioneera-moze bedzie mial czarnego w dobrej cenie ... co do 3d to watpie zebys skorzystal bo musialbys wymienic tv i reszte sprzetu a do tego zanim naprawde ten stadard sie upowszechni to minie jeszcze pare lat .. no i kwestia czy wogole sie upowszechni
 

edyp

New member
Faktycznie funkcją 3D nie ma co się kierować bo to pewnie bedzie zbędny bajer, ale niestety srebrny kolor też nie wchodzi w grę, muszę mieć coś ciemnego, wszystko mam czarne (DVD, dekoder i wogóle nie pasuje do wystroju salonu i musi być ładny wg. żony :-D ).
Poszukałem jakiejś alternatywy dla Pioneera VSX-920 i w oko wpadł mi Denon AVR-1911, jest trochę droższy, ale może warto dozbierać, a może HK 260 (szkoda tylko że nie ma USB)? Jak uważacie drodzy forumowicze? Ja już zgłupiałem, za duży wybór, jakby były na rynku 2 modele to byłoby łatwiej.
 
Ostatnia edycja:

edyp

New member
Na chwilę obecną na 90% jestem zdecydowany na Pionieera VSX-920 no chyba,że Denon 1911 jest lepszy to rozważę zmianę. Jako głośniki to wstępnie ma być Jamo S606 (żona się cieszy bo są w białmy kolorze), ale ja rozważam jeszcze opcję poczekania, dołożenia i kupienia KEFów C5+C1+C6 tylko czy do 920stki warto kupować takie głośniki i czy znaczna różnica w cenie przełoży się odpowiednio na jakość dźwięku. Otwarty jestem również na inne propozycje głośników, które nie są za drogie a jednocześnie dobrze zagrają z ww ampli. Z czasem rozważam dokupienie suba. No i jak już będzie ampli to przy zakupie głośników rozważam odsłuch, ale muszę mieć jakies typy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry